Folytatódik a D.Gray Man!
Dobby Village vagy bukta?
Peyo, a törpbirodalom atyja 2.

Bibice természetesen helyet és fontos szerepet kapott
az 1958. október 23-án megjelent, La Flûte à Six Schtroumpfs (Hupikék törpikék és a csodafurulya) című fejezetben is, amely - miként a címe is mutatja - új szereplőket, a törpikéket vonultatta fel.
Peyo eredetileg pusztán kiegészítő, mondhatjuk azt is,
mellékszerepet szánt a három alma magasságú kis lényeknek, az olvasóközönség ízlése azonban közbeszólt. A fehér sapkás, fehér nadrágos törpikék saját képregénysorozatban éltek tovább e történetek abszolút főszereplőivé válva,
a későbbiekben pedig gyakran keresztezték útjukat Janóval és Bibicével.
Az első önálló törpképregény 1959-ben látott napvilágot, s az ekkor útjára indított sorozat párhuzamosan futott az őket '58-ban bemutató Janó és Bibice című történetfolyammal. Culliford olyan szerzőkkel és művészekkel dolgozott együtt az évtizedek alatt, mint Steven Strong, Willy Maltaite, Roger Leloup és Yvan Delporte, aki élete végéig társa volt az írásban.
Később fia, Thierry Culliford is a képregényeken dolgozott, a lánya, Véronique pedig a forgalmazásból vette ki a részét.
A hamarosan piacra dobott műanyag törpfigurák mellett
Father Abraham hupikék törpikés zenei albumai öregbítették tovább a kis manószerű lények hírnevét, elérve ezzel a nemzetközi ismertséget és teret engedve a figurák további megjelenési formáinak, a játékoknak és az ajándéktárgyaknak is.
1965-ben készítettek egy fekete-fehér animációs filmet Les Aventures des Schtroumpfs (A hupikék törpikék kalandjai) címmel, különösebb népszerűségnek azonban nem örvendett.
A tizenegy évvel később, 1976-ban bemutatott, a csodafurulyás fejezetet feldolgozó, természetesen Janó és Bibice "főszereplésével" készült, színes,
belga rajzfilm már osztatlan sikert aratott a nézők körében, a világhírűvé válás mérföldköve azonban kétségtelenül
a Hanna-Barbera Stúdió 1981-ben szombat reggelenként vetített, The Smurfs (Hupikék törpikék) című amerikai rajzfilmsorozata volt, amely főleg a kezdeti időkben Peyo eredeti képregényes történeteit dolgozta fel. A mester felügyelete mellett készített animációs széria
kilenc televíziós évadon át szórakoztatott kicsiket és nagyokat egyaránt, megszerettetve a világ számtalan országával az aprajafalvi kis törpöket.
A hupikék törpjei által világhírűvé vált
Pierre Culliford 1992. december 24-én, 64 éves korában, Brüsszelben hunyt el szívroham következtében. Képregényrajzolói műterme mind a mai napig létezik, s
az utódai által készített új "törpénetek" továbbra is az ő neve alatt jelennek meg.
Folyt. köv.



Én most átadom a könnyeim neked...
Sziasztok, Ébresztő-fejűek!
Már nem is tudom mikor volt rész, de sebaj, mert most van
két új is! A legutóbb ott tartottunk, hogy
Hayasaka úr ultimátumot adott a lányoknak, amikor
ki akarta venni a leggyengébb láncszemet, vagyis
Airit a csapatból! Vajon
a csajok csak úgy hagyni fogják ezt, vagy
szembeszállnak a "kígyó bácsi" hatalmával?

Annyi bizonyos, hogy
nem egy könnycsepp fog legördülni az arcotokon, miközben ez kiderül!

És amikor már talán megszilárdulna az
Ébresztő, lányok! csapategysége, újabb váratlan fordulat érkezik, méghozzá egy
jelentkezési lap formájában!
Újabb izgalmak és egy igaz történetnek is beillő dráma! Ez az Ébresztő, lányok! Jó szórakozást!

