Megjelent az AniMagazin 31. száma!
 Glass no Kamen, Pochamani és Say “I Love You” ajánló, Dobri Andor vlogger interjú, Megtalálni Japánt könyv és Harlequin-mangák bemutató, zene, figura és cosplay rovat, tavaszi szezon vélemények, nyári szezonajánló és további cikkek várnak az ingyenes online AniMagazin legújabb számában!
Május 25-én megjelent a magazin 31. száma. Jó szórakozást hozzá!
Tartalom:
Anime Ismertető: Allison to Lillia - Catrin, Glass no Kamen - Catrin, Tetsuko no Tabi - Hirotaka
Manga Ismertető: 99% Cacao - Miichan, Pochamani - Miichan
Riport: Dobri Andor interjú - AniMagazin, Animeweb
Rendezvények/Programajánló: Tavaszi MondoCon - Hirotaka
Szigetországi napló: Nyári szezonajánló - AniMagazin
Ázsia Titkai: Japán háborús bűnök: Szexrabszolgák 1932-1945 - Iskariotes
Moziterem: Say I love you - Daisetsu
Könyvtár: Megtalálni Japánt! - Hirotaka
Zene: One Ok Rock - Kira
the GazettE - Lady Marylin
Szubjektív: Euphoria - Tomyx20
Miket néz egy fanboy az aktuális animékből? 16. - Hirotaka, Tomyx20
Miket néz egy fangirl az aktuális animékből? 20. - Catrin
Otaku Tutorial: Harlequin-mangák - Aqualuna
Figuravilág: George Kamitani figurák - Szimun
Nuihari Műhely: A cosplayvilág égető kérdései - Lady Marylin
A magazin letöltése:Közvetlen | Mega | Issuu | Google Play | Google Drive mappa |  |
A hupikékek díjai és jelölései
Stuart R. Ross amerikai médiamogul 1976-os belgiumi útja során találkozott a törpökkel az azóta klasszikussá lett Hupikék törpikék és a csodafurulya című film megtekintésekor. Rövidesen megállapodást kötött Peyóval és Peyo törpképregényeinek kiadójával, a Dupuis-val, amelynek révén megszerezte a törptörténetek és a törpkarakterek jogait egyrészt egy észak-amerikai animációs sorozat elindításához, másrészt pedig az ehhez kapcsolódó ajándéktárgyak és relikviák gyártásához. A legenda szerint Fred Silverman akkori NBC-elnök kislányának, Melissának volt egy saját törpbabája, amit egy coloradói útjuk során maguknak megvásárolt játékboltból kapott, s többek között ennek hatására született meg a Hanna-Barbera Stúdió égisze alatt elindított Hupikék törpikék című rajzfilmsorozat gondolata.
Az azóta az amerikai popkultúra szerves részévé vált széria 1981. szeptember 12-én debütált az amerikai NBC szombat délelőtti matinésávjában, s pontosan kilenc televíziós évadon át egészen az 1989. december 2-ai záróepizódjáig tartott. A törpikék közel egy évtizedes és folyamatos tévés karrierje a csökkenő nézettség miatt szűnt meg, amikor is az NBC mindenféle lezárás nélkül kénytelen volt megszüntetni a show-t.
Azt a show-t, amely 1987-ben, 1988-ban és 1989-ben elnyerte a Daytime Emmy-díjat a Kiemelkedő, gyermekeknek szánt szórakoztató műsor kategóriában, s amely magáénak tudhatta 1989-ben a Nickelodeon Kids' Choice Awards jelölését Kedvenc rajzfilm kategóriában, 1982-ben, illetve 1984-ben a Primetime Emmy-díj jelölését Kiemelkedő, egy óránál rövidebb animált program kategóriában, valamint a Primetime Emmy-díj jelölését Kiemelkedő egyéni animációs teljesítmény kategóriában. Ez utóbbiban Peyót, Yvan Delportot és Chuck Menville-t terjesztették fel a díjra.
  
 Miközben legutóbb Anne teára hívta meg azt a fiatalembert, akit gyermekkorában épp az édesapja, Walter Shirley tanított, Bert odabent, a hálószobában aludt, hogy kijózanodjon. A kis Noé így felügyelet nélkül maradt, majd az előző rész végén Anne-t keresve a tornácra lépett, ahol egy hatalmas hótömeg omlott szegényre. Mai epizódunk innen veszi fel a fonalat, s láthatjuk, hogy az eddig sokszor semmirekellőnek tűnő Bert hogyan küzd legkisebb fia életéért. Az élet-halál közt lebegeő Noé megmentésének reményéről szól a következő fejezet, amelyben Anne ugyanolyan talpraesetten segít a kicsin, ahogy évekkel később - miként ez a kanadai tévéfilmből kiderül - Avonlea-ban is fog segíteni leendő kebelbarátnője, Diana kishúgán.
 
 Egy véletlennek köszönhetően Anne a mai epizódban megismerkedik valakivel, aki sosem hallott információkkal tud szolgálni a szüleiről. A váratlanul vendéglátóvá vált Anne úgy teázik meg a fiatalemberrel, hogy odabent a hálószobában Bert magát kiütve fekszik és alszik, miközben a kis Noé is mellette pihen. Egy ideig...
 
 A nemrég megjelent Nagyitörppel kapcsolatos érdekességek egyike, hogy bár sorrendben ő a harmadik nöi törp Törpilla és Törpiri után, időrendben valójában épp hogy a legelső, hiszen mindkettejüknél jóval idősebb. A legnagyobb külföldi hupikék törpikés honlap egyenesen az első Törpillának nevezi őt.
Ugyanez igaz a szemüvegére is. Sorrendben ő a harmadik szemüveges törp Aprajafalvában Okoska és a hatodik évadban visszatért Törpszakáll után, a kronológiát tekintve viszont megintcsak előbb válhatott okulárés törppé, mint a sorozat kezdete óta jelen lévő tudálékos Okoska.
Mivel minden természetes módon született törp hímnemű, továbbá tudjuk, hogy Törpilla és Törpiri közvetve vagy közvetlenül Hókuszpók teremtménye, nem rendelkezünk semmiféle magyarázattal a kötögetni és Törpszakállhoz hasonlóan mesélni szerető Nagyitörp eredetét illetően.
Az alig több mint egy évadon át képernyőn lévő Nagyitörp a sorozat után a törpök Schtroumpf című képregénymagazinjában élt tovább az 1990-es és a 2000-es években.
A rózsaszín kis erszényes állata, Hopsza nagyobb sikernek bizonyulhatott, mivel a nyolcadik után a széria utolsó évadában is rendszeresen felbukkant. A némileg nyúlra emlékeztető kis közönségkedvenc különféle hangok és zajok előadására válik képessé a megjelenését követő időkben, s Vadóckához hasonlóan őt is mindig megértik, pedig csak nevéhez hasonló hangfoszlányokat hallat bizonyos helyzetekben.
  
|