Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 18
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6901
Legújabb tag: macsking

Látogatók ma: 6370
Online látogató: 18
Látogatók a hónapban: 40444
Összes látogatók: 52688315

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
Ezüst nyíl
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2010. 03. 30 14:03:38
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0


Itt lehet beszélgetni, az Ezüst nyíl c. animéről

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2011. 06. 25 15:14:51
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2010. 03. 30 14:06:37
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Csá!
Kezdjük a kedvenc szereplőkkel!Hooray
Nekem a kedven szereplőim: - Ezüst nyíl
- Cézár
- Béni
- Riki/Fejedelem
- Tigris fivérek
Nekem ezek, nektek?Fun
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2010. 04. 03 20:21:19
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Cső
Nekem is tetszik ez az anime.
Az én kedvenc szereplőim:
Ezüst Nyíl; Tigristesók; Riki; Vereszem; Mutsu négy vezére (Csibészfalvi, Lelenc,Kolonc, Keferánc)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2010. 04. 05 10:00:06
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Aki látta japánul is, az légyszi magyarázzon el nekem valamit, ami nem egészen kristálytiszta nekem:
Spoiler tartalom:
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2010. 04. 05 13:35:42
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Én is láttam a Japán részeket. Szintén nem tudom megmagyarázni. Szerintem maradjunk annyiban, hogy mese.
Spoiler tartalom:

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2010. 04. 06 18:11:59. Indok: Használd máskor a Spoiler gombot!Ha egy történeti dolgot irsz le, ami fontos a történet szemponjából
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2010. 04. 06 17:24:57
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Ok, akkor nem csak előttem maradt homályos ez a rész.
Spoiler tartalom:

Ja, egyébként légyszi használd ilyen esetekben a spoiler gombot, mert így lehet olyan dolgokat árulsz el pár embernek, amiket nem feltétlenül szeretnének így megtudni (olyan embereknek, akik még nem nézték meg japánul ezt az animét, vagy nem is szeretnék). Wink
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #7
Postázva 2010. 12. 28 14:42:53
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Itt is rég voltam!

Niki, azt hiszem megtaláltam a kérdésre a választ. Beletelt egy időbe és most is csak véletlenül találtam rá. Hála istennek!Thumbup

A mangában benne van a megoldás, és még rengeteg más dologra is fény derül. Sajnos még angolul se találtam meg a teljeset csak a 28-as chapter-ig. Viszont találtam egy oldalt, ami ezekről viszonylag jól beszámol.
Akit érdekel, itt a link:http://memoriging...er/fooldal

Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #8
Postázva 2010. 12. 31 20:15:19
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Jaj, de rég beszéltük már ezt! Smile Köszönöm szépen az infót! Smile
Megnézegettem az oldalt. Vannak furi dolgok, de tényleg meglehet tudni egy-két újdonságot. Mondjuk amikor elkezdtem olvasni a szereplők leírását kezdtem megijedni, hogy mindenkiről ilyen vérben tocsogó kép lesz odabiggyesztve. DDD

Spoiler tartalom:

Bár kövezzenek meg érte, de bármennyire is szeretem az Ezüst Nyílat, mert ez az első anime, amit életemben láttam, valahogy nem vágyom rá, hogy megnézzem a folytatást. Számomra ott van vége, ahol az első animének vége van. Belenéztem a folytatásba pár perc erejéig, de nem ment, nem bírtam magam rávenni, hogy végig nézzem. A rajzolás is teljesen más, de olyan szinten, hogy gondolkozni kell, hogy most ki kicsoda lenne. A sztori se jön be... Nem tudom, lehet velem van a baj. DDD
Valaki látta már a folytatást?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #9
Postázva 2011. 01. 07 16:11:37
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Nos igen. Igazad van, tényleg érdekes dolgok ezek.
Nekem is ez az anime a kedvencem, gyerekkorunkba sokszor álmodoztunk evvel a barátaimmal. Én is ezt az animét láttam elsőnek, kb. 10 éve. Bár még akkor nem voltam tudatában annak, hogy ez anime, sőt még ezt a fogalmat se ismertem.Akkor nézzük is szépen sorjában.
Ezüst Nyíl:
Egy egészséges anime 1 teljes évada 26 epizód a nagy átlagban. Így volt ez régen is, persze voltak kivételek. A maradék 5 rész valószínűleg ott veszett el, hogy a
Spoiler tartalom:
részeket kihagyták. Ez miért nem került bele? Több megoldás is lehet. Az egyik az, hogy nem volt elég pénz és nézettség, de ez nem valószínű, mert elég nagy sikere volt, ezért adták ki Európában. Van egy olyan is, hogy szándékosan nem tették meg, mert a kicsit furán jönne ki, hogy kicsit több mint 20 részen keresztül Álmatlan ellen küzdöttek, majd egy röpke, kb.5 részre betegyenek egy ilyen saga-t. A harmadik elmélet szerint megvan 21 rész és így frankó minden, majd miután lemegy a sorozat ezt a
Spoiler tartalom:
eseményt, beteszik movie-ként. Ez ott lett volna szerintem. Vagy nem volt pénz, vagy nem egyeztek meg stb.

Spoiler tartalom:


A fentiekben feltételezettek nem tükrözik a valóságot. Ezek csak az én személyes véleményeim feltevéseim. Hírtelen ez futott le az agyamba. Lehet, hogy teljesen másképp van ez a valóságban!

Egy kicsit más téma. Ezüst Nyíl ez a magyar cím. Silver Fang~angol (Silver = ezüst Fang = agyar). Ginga Nagareboshi Gin~Japán /eredeti verzió/ (Ginga = Tejút/ galaxis Nagareboshi=hullócsillag/meteor Gin=ezüst). Itt ugye felmerül az, hogy mégsem teljesen jól fordították le a címet. \\\"A Tejút Hullócsillaga Ezüst Nyíl\\\", valami ilyesmi jön ki a címből, bár ez se teljesen igaz, mert csak ezüst-re végződik. Nem véletlenül kezdődik egy hullócsillaggal az opening és az ending is evvel a momentummal fejeződik be, valamint, hogy a reklámnál a Föld bolygón szalad. A magyarnál mindegyik résznél másképp jelenik meg. Egyiknél van hang a másik csíkot is húz stb... ebből az eredeti op a második magyar rész. Nem is olyan rég, nem tudom pontosan mikor 5 részes dvd-n kiadták a Skandináv országokban. Ezt még nem láttam, de valószínűleg itt nincsenek kivágott jelenetek. A szinkronnal csak annyi bajom van, hogy egy színész több szereplőnek is adta a hangját. Pl.: Volt, aki két kutyának és egy embernek volt a hangja. Névszerint: Belizár Morzsa és Doktor úr volt. Valamelyik Breyer színész adta a hangját. És véleményem szerint nem mindenkinek találták el a megfelelő magyar hangot. Van egy másik bajom is, ami viszont jobban zavar az a nevek fordítása. Ez bizonyos fokig nem is zavaró, míg az eredeti verziót nem látod. Azt viszont megkérdezném, hogy a Loncsos név hogy jött ide? (Mert ugye a Japán neve Kurojaki, ami azt jelenti, hogy \\\"Fekete ördög\\\")). Az európai viszont rendesen meg lett vágva még a címe is amint lehet látni, bár ez nem vészes, de a történet már inkább. Ráadásul olyakat is kivágtak, ami nem is véres, vagy agresszív, de történet szempontjából fontos.

Spoiler tartalom:


Én megnéztem a folytatást is, igaz nekem is erőlködnöm kellet, hogy megnézzem. Nos a folytatás címe Ginga Densetsu Weed~Japán verzió (Ginga = Tejút/galaxis Densetsu = legenda Weed = nem tudom milyen, de valami fűféle) azt viszont tudom, hogy nem valami jó dologra használják az emberek manapság. Akit érdekel mire, az írja be a google-be.
Igen, ennek is van egy története. Nem hiszem Niki, hogy veled van a baj.
A probléma, hogy minket kevésbé köt le, ott kezdődik, SZINÉTN SAJÁTVÉLEMÉNY, hogy láttuk már az Ezüst Nyíl-t. Ugyanis itt feltették a történet, rajzolás szempontjából a lécet egy bizonyos pontra, és van egy grafika irányzata. Ám a folytatásban ezt kidobták. Valószínűleg azért, mert már jóval modernebb eszközöket alkalmaznak. De! A szereplők visszatérnek, és mivel teljesen más stílus árnyék és rajzolás van, ezért fel kell ismerni bizonyos helyszíneket és szereplőket. A történetről majd később. Viszont aki nem látta még az Ezüst Nyíl-t, annak felkeltette az érdeklődését. Ez egyéni tapasztalat. Persze javasoltam nekik, hogy nézzék meg a Ginga Nagareboshi Gin-t. Ezután kétféle véleményirányzat alakult ki. 1. azt vonták le, hogy az Ezüst Nyíl jobb. 2. a Ginga Densetsu Weed nagyon jó és a másik rosszabb. Ezek az ők véleményük. Ekkor kezdtem el gondolkozni, hogy miért tetszik nekik jobban a GDW. Én a történetre lyukadtam ki.
A GNG története akció dús, a szeretetről, kitartásról, bátorságról, vérre menő harcról és bosszúról szól, valamint viszonylag reális dolgokat művelnek benne, igaz nem mindig. A tanulság, az más téma, de most nem ez a lényeg. Erre mondhatjuk azt például, hogy 1 kutya meg tud ölni egy másik kutyát, az anime-ben is és a valóságban is. De egy grizlimedvét csak 1 kutya az esetek többségén veszítene. Ezt az Ezüst Nyílban megoldották azzal, hogy csapatban és speckó támadásokkal támadtak. Erről majd később. Itt van a léc!!!
A GDW-ban már más a helyzet. Ugye itt is a szeretetről, kitartásról, bátorságról stb-ről szól, de egy dologban jelentősen eltér. A főszereplő elsősorban bosszú és vérre menő harc helyett nagyon sok esetben megbocsát de, vannak kivételek. Pl.: Kaibutsu. Persze az Ezüst Nyílban is van ilyen Pl.: Loncsos. Vagy sokak elfogadták, hogy a folytatás más főszereplővel fog történni, de azt nem gondolták, hogy Ezüst Nyíllal ez fog történni, és emiatt már nem látták értelmét nézni. Ezek már ellentétek, és ízlések kérdése alapján, már van, akinek ez vagy a másik kevésbé tetszik. És ez a sorozat talán egy árnyalattal érzékibb. Ezeknek az okoknak és a grafikának köszönhetően különböznek egymástól. A manga-t még nem láttam teljesen, hasonló okok miatt, mint a GNG. Ám azt tudom, hogy a Ginga Densetsu Weed-ban is kihagyják a végét, és nem teszik bele az anime-be. De itt jóval több részt hagytak ki, mint a GNG-ben.
A történet és a valóság szempontjából már más a helyzet a GDW-val. Az, aki látta már az Ezüst Nyíl-t és még nem látta a folytatást, az valószínűleg csalódni fog ebből a szempontból.

Spoiler tartalom:


Pozitívumként lehet felfogni mindkét résznél a zenei aláfestést, azaz az OST-t. Az Opening-ek és az Ending-ek is jók.
Végül ismét felhívom a figyelmet, ezek csak egyéni tapasztalatok és saját vélemény!
Kicsit hosszú hozzászólás lett, de azért van a fórum, hogy kifejtsük a dolgokat.ROFL

Szerkesztette: Niki - 2011. 01. 09 13:31:52. Indok: Még két spoiler gombbal bővült a hozzászólásod. :)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #10
Postázva 2011. 01. 09 15:06:09
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Sajnálattal közlöm, hogy emberedre akadtál, ugyanis regényírásban én is jó vagyok. MML
Na lássuk csak szépen, sorban:

Nekem amúgy nem a kedvencem, hanem az egyik kedvencem. Sorrendet nem állítanék a kedvenceim között, mert nem tudok. Mindenesetre benne van a top 3-ban. Smile
Kb. 4-5 évesen láthattam, először. Kis picurka voltam. DDD Egyébként én ezzel magyarázom részben azt is, hogy ilyen vágott verzió készült belőle. Hiszen ezt Európában gyerekeknek szánták, és azért nem hiszem, hogy egy 5 éves gyereknek valók bizonyos jelenetek, pl.: a végén. Még így, idősebb fejjel is egy kicsit megdöbbentett, amikor először megnéztem a YouTube-on, hogy hogyan is lett vége. Bár lehet, hogy csak meglepődtem.
Szóval a végét megértem miért nyesték ki, de sok-sok olyan jelenet van, amit nem értek meg miért dobták a kukába. Bár ez így szokott lenni, ha megvágnak egy animét, vagy egy filmet (most már ez is divat), hogy nem sok logikát és következetességet talál az ember az egészben.
Egyébként nem kell a magyarokat kikiáltani bűnbaknak, hogy ilyen vágott verzió jutott nekünk. Nem egészen ők tehetnek róla.
Ugyanis Európában ez a vágott, 4 részes verzió jelent meg. A történet meg a vágott verzió szerint Alaszkában játszódik, tehát akár az is előfordulhat, hogy az amerikaiaktól lett véve. A helyzet az, hogy én nem tudom, mert sehol sem olvastam még erről, bár nem is kerestem. De tény, hogy nem a magyarok vágták össze 4 részes kis mini sorozatra ezt az animét.

Megmondom őszintén, én még sosem gondolkoztam rajta, hogy miért pont 21 részes, de lehet abban valamit, amit írtál.
Egyébként a Toei Animation készítette ezt az animét, és azért őket sem kell félteni. Lehet, hogy csak szimplán nem tetszett nekik a manga vége, mert úgy gondolták, hogy nem passzol abba a világba, amit eddig az anime képviselt. Vagy akár lehet, hogy mivel a mangát már kiadták, tudták milyen volt a fogadtatása az olvasók körében ennek a befejezésnek, és ha nem volt túl jó, akkor is feleslegesnek érezhették, hogy elkészítsék.
Spoiler tartalom:

Szóval sosem lehet tudni. Mi pedig sosem fogjuk kitalálni. Ezért nem szeretek annyira kombinálgatni. Smile

Hát... Nem egészen értem mire akarták kilyukadni az angol/japán/magyar cím elemzéséből. Smirksweat
A filmek/rajzfilmek/könyvek címei elég gyakran nem tükörfordításban kerülnek más országokba. Néha elég hülyén is jönne ki. Szerintem nem baj, hogy Ezüst Nyíl lett. Jobb, mint pl.: Az Ezüst Tejút Hullócsillaga, és akkor becézgetve Ezüstnek hívták volna. DDD A lényeg, hogy ezüst, mert pl.: szürke, és nyíl, mert pl.: gyors. Végül is a hullócsillag is gyors, hisz átsuhan egy szempillantás alatt az égen. Értelmezés kérdése az egész. Smile Biztos sok féleképpen meg lehet magyarázni miért jó ez, vagy miért lenne jó egy másik cím.
Igen, talán a svédek, vagy a finnek adtak ki vágatlan DVD-ket. De lehet rosszul emlékszem.

A magyar szinkron... Én szeretem. Korhű. DDD
Nos a szinkront a Breyer and Breyer Bt. készítette. És Breyer Zoltán, illetve az édesapja Breyer László elég aktívan részt is vett benne, mint hallhatod. Smile
Breyer Zoltán nem annyira változtatta meg a hangját, így észrevehetőbb, hogy több szerepe is van. Viszont Breyer László volt Fábián, a narrátor és ha a fülem nem csap be, akkor Mufurc is. És én allergiás vagyok a rossz szinkronra, de szerintem annak ellenére, hogy ezt így oldották meg nem lett rossz a szinkron. Ha nem figyelsz annyira, fel sem tűnik.
Mert idővel kicsit elszakad az emberi világ az állatok világától, valahogy kezded elfelejteni az embereket (meg a hangjukat), és a kutyákra koncentrálsz. Plusz nem beszélget egymással Morzsa és Belizár, szóval így nem olyan vészes. Egyébként tényleg érdekes lenne. Smile
Narrátorként meg lágy, kellemes hangon szólal meg Breyer László, Fábiánként sincs nagyon más hangja, de valahogy mégis... Mufurcban pedig nem vagyok 1000 %-ig biztos, de ha ő az, akkor egy igazi morcos hangon szólal meg. Olyan mufurcosan. DDD
Ezüst Nyíl hangja szerintem nem vészes, bár sokan nem szeretik. De hát egy 12 év körüli gyerek szinkronizálta, és szerintem illett is a többi komoly, felnőtt kutya közé a gyerek hang, amivel még jobban érzékeltetve lett, hogy eredetileg semmi keresnivalója nem lenne ott a kora miatt. (Persze más erényei bőven méltóvá teszik rá, hogy ott legyen.)
Béni hangja Várkonyi András, Vörös Tigris Csuja Imre, Riki Kistóf Tibor, stb. Szerintem egész korrekt kis csapat. Smile Szeretem a hangjukat. (Bár szegény Kristóf Tibor már nem lehet közöttünk, ahogyan Breyer Zoltán sem.) A többi (főbb) mellékszereplő is normális hangot kapott. A nagyon-nagyon mellékszereplők meg túlélhetők. Nem olyan vészes a helyzet szerintem.

A nevek fordítása... Igen, tényleg csak azután gondolkozik el az ember rajta, amikor már látta a japán verziót. Érdekes. Mondjuk, mielőtt láttam volna a japánt, akkor is kegyetlen jókat mosolyogtam a Lajcsin. DDD Határozottan az tetszik a legjobban. DDD
De egyébként meg ez sem zavar. Elnéző vagyok vele, mert kicsi koromtól kezdve így néztem. A japánt meg csak egyszer láttam. Nem is tudom kit, hogyan hívnak ott.
De az biztos, hogy felesleges a japán nevekhez hasonlítgatni a magyar neveket, mert kicsi a valószínűsége, hogy japán szövegkönyv alapján fordították a magyarok. És, ha már névcserélős, cenzúrás szövegkönyvet kaptunk, akkor már mindegy milyen nevek születtek itthon. Itt is csak a Sailor Moon-t tudom felhozni példának, ahol Mamoruból Bourdu lett, Chibi-Usaból (Usagi) Camilla, stb. Igazából nem sok közük van a japán nevükhöz, de a franciák így nevezték el őket.

A vágások... Hát igen, vágtak, nyestek rendesen. Nem kímélték a történetet sem. Szerintem a vége fele már komoly cél volt, hogy 4 kazit hozzanak össze, és véletlenül se többet, mert már egész részeket vágtak ki. DDD
Amúgy igen, ott ahol
Spoiler tartalom:
bármit hagynak meg hülyén jön ki, mert fogalmunk nem lett volna mi van, mit keresnek ott, stb.
Spoiler tartalom:

Igen... Nos, kiskorom nagy rejtélye volt, hogy
Spoiler tartalom:

Mert a gyerekek sem hülyék, érezte szerintem mindenki, hogy ott sántít valami. Ezért is akartam részben megnézni a japánt, hogy vajon mi történt.
Spoiler tartalom:

Szóval akadnak fontos dolgok, amiket sajna kihagytak, de
Spoiler tartalom:
Szóval a 90-es évek elején én megértem, hogy egy gyerekeknek szánt mesének olyan verziója került forgalmazásba Európában, amilyen.

Gratulálok. Smile Én szerintem nem fogok vele megbirkózni. DDD Számomra teljesen illúzióromboló az egész folytatás. Már ha képeket látok belőle, akkor is úgy érzem, hogy ennyi elég volt.
Spoiler tartalom:

Az Ezüst Nyilat kézzel rajzolták, a folytatást meg ugye totál számítógéppel. Remekül kivitelezték... Confused
Egyébként egy kicsit az az érzése támad az embernek, hogy valahol meggyalázzák az eredetit azzal, hogy még a főbb szereplők is máshogy néznek ki, más színűk van, stb. Piszkosul zavar. Ha akarták volna, akkor tuti meg tudták volna normálisabban csinálni, és pl.: a szürkét szürkére színezni, nem pedig barnára, stb.
Az okokat nem tudom. Lehet igazad van.
Reális? Hát annyira egyik sem az, hiszen rajzfilm. Smile
Spoiler tartalom:


Spoiler tartalom:
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #11
Postázva 2011. 01. 16 10:34:17
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Kicsit megkésve ugyan, de sikerült válaszolnom. Bár ez a hozzászólás csak a novellával vetekedik spoilerekkel együtt is.Noexpression Pedig ha már a 10 hsz. ebben a témában, illet volna feldobni.

Akkor:
Így utólag visszagondolva tényleg igazad van, hiszen ezt az anime-t gyerekeknek szánták akkoriban. Nem pedig úgy oldották meg, mint most, hogy rátesznek egy korhatárt, majd részenként leadják egy meghatározott időben bizonyos csatornán pl.: Animax. Hiszen akkor ez még nem volt Magyarországon. Ehhez pedig a vége nem úgy alakult ki. Ami a Toei Animation-t illeti, őket tényleg nem kell félteni, mert elég nagy cég sok anime-vel meg bevétellel.
Sailor Moon-ban nem vagyok járatos, mert még nem láttam.

A címek elemzésével csak tájékoztatni akartam. Mert sokan, köztük én se értettem, hogy mi az valami a kezdődés elején. Számomra ekkor vált világossá. Bizony a magyar nyelv ilyen sajátos ragozású, nem úgy, mint például az angol vagy japán ez tény. A szinkronban igazad van "korhű". Mufurc hangjában pedig biztos vagyok, hogy Breyer László volt. Neki tényleg jó hangja van. Egyedül Füles hangja számomra zavaró egy kicsit, nem tudom miért, meg az hogy egy-két szereplőnél több színész is adta a hangját. Pl.: Sátán, Pletyka.De ahogy mondtad túl lehet élni. A japán szövegkönyv régen nem volt divatban, ezt is elismerem így utólag.

Spoiler tartalom:


Húúúú! A színezésnél én is padlót fogtam.Stretcher

Spoiler tartalom:


*URAJIRO : fehér szőrzet a pofa szélső oldalain, és az arcon, az állkapocs alatt, a torkon, a mellkason és a hason, a farok alsó vonalán és a lábak belső oldalain. Aki nem tudná. Forrás: wikipédia

A "Remekül kivitelezték...", azt nem tudtam kivenni, hogy mire érted.
A realitást, azt meg a két anime között érteném. Nem következetes. Mert az egyértelmű, hogy egyik sem lehet valóság. De azért a ninja kutyák dobócsillagot dobálnak.Wavecry

Spoiler tartalom:


Most csak ennyire futotta a gondolataimból.HMMM
Bár ahhoz képest elég sokat törtem a fejemet azon, hogy mit is kéne, meg hogyan írni.Shifty
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #12
Postázva 2011. 01. 22 17:37:24
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Én se kapkodtam most el a választ, bocsi érte.
Bár, most nem fogok egy regényt írni. Smile Igazából úgy érzem, hogy szinte már mindent leírtam eddig, amit gondolok ezzel az animével kapcsolatban. Kicsit kiveséztük a témát. Smile

Most már értem miért elemezgetted a címeket. Smile
Ezek szerint tényleg Breyer László volt Mufurc hangja. De valamiért engem akkor sem zavar annyira a dolog. Nála például egyáltalán nem. Smile
Fülesnek sajnos nem tudom ki kölcsönözte a hangját. Engem mondjuk ő sem zavar. Smile

Hát, én csak bele-bele nézegettem. Azaz bele-bele tekergettem, egy-egy jelenetet végig néztem az első pár részből. Szóval tényleg nem sokáig jutottam.
Spoiler tartalom:

Spoiler tartalom:

Na, pontosan erre írtam, hogy remekül kivitelezték... Smile Ez csak egy gúnyos megjegyzés volt, amivel igazából arra célozgattam volna, hogy mennyire elrontották az egészet (legalábbis számomra élvezhetetlenné tették a folytatást).
Egyébként köszönöm szépen a sok-sok infót. Smile
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #13
Postázva 2011. 01. 23 10:15:04
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Már én sem tudok sok mindent mondani ebben a témában. Amúgy meg szerintem nem az a fontos, hogy milyen gyorsan válaszol valaki. De ha már válaszol, akkor legalább értelmes dolog legyen.Smile
Azt hiszem Füles hangja Felföldi László, de nem biztos.

Spoiler tartalom:


Spoiler tartalom:


Nagyjából ennyit tudok most mondani. Ezen kívül találtam néhány új mangat, pl.: a két széria között is van valami esemény. Ezeket viszont csak kiegészítő mangákban lehet kapni, persze nemcsak ez az egy kiegészítő van. Majd ha lesz időm, megkeresem a neten ezeket, ha fent vannak. Bár erre kevés esélyt látok.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #14
Postázva 2011. 01. 23 19:41:33
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Spoiler tartalom:


Igen, vannak ilyen kis szösszenetek. Rikiről tudom, hogy van, de egyébként nem tudom miket adtak még ki.
Jó keresgélést, és olvasgatást majd hozzá! Smile
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #15
Postázva 2011. 01. 28 20:28:30
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Spoiler tartalom:


Azt, hogy miket adtak ki azt én sem tudom. Csak annyit, hogy többféle is létezik, viszont nehéz őket beszerezni, megtalálni.HMMM A Ginga Densetsu Riki-t viszont ajánlom mindenkinek aki szereti az Ezüst Nyílt. Annyi probléma van vele, hogy csak mangában van egyelőre, meg angol felirat, szóval angol tudás nem árt.Smile Ez tetszett. Kösz a bíztatást.Smile

A spoiler gombokért meg elnézést kérek! Oda kellet volna figyelnem.Wall
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #16
Postázva 2011. 02. 16 12:10:55
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 721
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5344
Lakhely: Mars K9-es zóna perem vidék széle
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Az Ezüst Nyílnak a kiadványairól jó lenne pár infó, aki tudja, mert én, amit találtam ilyen leírást az 4dvd DVD-ben meg 4 rész van az ugye bár 16, de én meg 21 reszt töltök plusz a filmet, és ami meg neten felelhető magyarul az meg 4 rész az is VHS ripben.
Vagy akinek meg van a hang jóminöségben az jolene ha meg osztaná velünk, mert találtam egy felújítót, változatot

hupsz közbe meg rájötem hogy mi a vágotat vetük meg

Spoiler tartalom:

dragonhall.hu/images/avatars/hackL.jpg

Már nem félek, nem fázom, és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.

Szerkesztette: izzy - 2011. 02. 16 12:25:48
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #17
Postázva 2011. 02. 17 00:14:27
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Az Ezüst Nyíl kiadványai mindössze annyiból áll, hogy anno, jó pár évvel ezelőtt (én 1993-94 tájékán láthattam először) megjelent VHS-en.
Aztán pár évvel ezelőtt megjelent DVD-n is, amit pl.: a Tescóban is be lehetett szerezni.
A VHS-ről leszedett hangok elég bénácskák. De a kiadott DVD-t már többen lerippelték, és fellelhető több oldalon is. Ennél jobb hangot nem fogsz sajna hozzá találni szerintem.

Egyébként eredetileg ez az anime 21 részes, azonban Magyarországon az összevágott változat jelent meg anno videokazettán, mint, ahogy sok más országban is. Így lett 4 részes a magyar változat.
Szóval ezért találtad meg így. Hogy milyen filmet szedsz hozzá, arról sajna fogalmam sincs. Smile
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #18
Postázva 2011. 02. 17 17:10:09
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19845

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Újra itt!

Izzy én azt nem értem, hogy jött ki neked 16 rész. BlinkAzt a 21 részt meg nem tudod véletlenül, hogy ráégetett angol felirattal töltöd, vagy a nélkül? Mert ha nélküle, adhatnál egy linket nekem. Énnekem már megvan használható minőségben, de rá van égetve az angol felirat. De.... nekem felirat nélkül kéne a vágatlan verzió, ami 21 rész. Amit éppenséggel szedek, ám azt már októberben elkezdtem csak éppen nem tudom szedni hiába seedelik.Confused Most 42,9% de eddig még csak a 2. epizódot tudnám megnézni, de azt se teljesen mert 98%. Ezenkívül érdekelne engem is, milyen filmet találtál meg hol. Úgyhogy marad a várakozás, hátha majd egy hónap múlva ismét megindul.Unsure
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #19
Postázva 2011. 02. 17 17:51:02
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5497
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

Hát nyilván nem égetett feliratosat talált, mert ez is egy tervezett projektünk lesz, és égetett odaböfögés nem játszik nálunk, ezt biztosan tudod már te is. Smile
Ugyan én még Izzytől is tájékozatlanabb vagyok ebben a témában, de annyit mondhatok, hogy ha tényleg ilyen jó kis videónk lesz ehhez az animéhez, akkor Izzy biztosan meg fogja csinálni. Hogyan pontosan hogyan, azt még nem tudjuk, de akármilyen változat is lesz, a jelenleg elérhetőektől bizonyára jobb lesz valamiben, hiszen ezért vagyunk. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #20
Postázva 2011. 02. 17 20:21:01
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 721
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5344
Lakhely: Mars K9-es zóna perem vidék széle
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ezüst nyíl

halli igazából lehet hogy ugyan azt töltsük vagy nem tudom mert én féléve töltöm és most indult meg a szid hirtelen lejött 5 rész aztán megállt azértis írtam hogy egy halvány remény sugár de megint ál de meg van az emberkének az email címe szóval majd írok neki
semmi égetet felirat de van az elején egy csapat logó de mindegyik részben máshol van szóval össze tudom mixelni hogy szemien logó nem fog lácani egyébként vicces mert a narutobol a falunak a emblémája még a spirál is bene van innen is lácik hogy valami uj cumo
És, egyébként mert vágatlant szedek szóval voloszínüleg olyan szívás lesz, mint az afro szamurájnál, vagy mint a Dumetnek az InuYasha de a minőség nagyon szép
Spoiler tartalom:


Nazorr: ha még tudsz vele várni addig amddig meg csinálom

dragonhall.hu/images/avatars/hackL.jpg

Már nem félek, nem fázom, és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.

Szerkesztette: izzy - 2011. 02. 17 22:38:23
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!