Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 13
Online tagok:
gyshinobi

Regisztrált tagok: 6900
Legújabb tag: PinkGuy

Látogatók ma: 21546
Online látogató: 13
Látogatók a hónapban: 585424
Összes látogatók: 52610198

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 12 szavazatok)  
Ikon 
Dragon Ball
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #721
Postázva 2012. 08. 15 22:03:15
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Pont ennek a lényegét fordítottam le fentebb... De gondoltam kétszer nem linkelem be, elég az Animaxos posztba is. Böfögni meg nem szoktam.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #722
Postázva 2012. 08. 15 22:03:28
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

értem köszDDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #723
Postázva 2012. 08. 15 22:04:18
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Aha... na igen Lengabor, sejtettem... Ez esetben nagyon kíváncsiak vagyunk az új szinkronra, remélem én is, hogy azért odafigyelnek a régi hangokra nagyrészt mert ha kis eszük is van, akkor tudják, hogy mennyire fontos dolog volt ez régen és csak úgy lesz igazán nézett, hogy megüti az elvárt szintet. Köszönjük az infókat, így már egészen érdekesen hangzik az egész. Smile

Szerk: De sok hsz. jött miközbe ezt írtam DDD
Szóval na... jó lenne, ha a kifejezésekre, hangokra és mindenre figyelnének, dehát ezt mindig leírja az ember, amikor ilyesmirõl van szó. Nem igazán ismerem a Viasat csoport módszereit, szóval akármi lehetséges...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2012. 08. 15 22:06:45
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #724
Postázva 2012. 08. 15 22:11:49
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

A Viasat az SDI Media Hungary-vel és a Masterfilm Digital-lal szokott szinkronizáltatni, elõbbi nagyon minõségi és jó munkákat csinál (pl. A kertvárosi gettó, Amerikai fater, Futurama, Texas királyai stb.), utóbbit annyira nem kedvelem, õk fõleg a TV2 sorozataival és dokumentumfilmekkel foglalkoznak. Az SDI-nál nagyon elismert és profi szinkronrendezõk vannak, akik figyelnek a minõségre, így ha egy Aprics László vagy Dezsõffy Rajz Katalin szerû személy kapta a munkát, szinte garantált az odafigyelés.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #725
Postázva 2012. 08. 15 22:14:10
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Aha... SDI volt az Animax stúdiója is egy ideig, amíg nem váltottak. Szóval jó lesz ez akkor, bár a stúdió még önmagában nem elég, hogy az eredeti stáb meg a kifejezések nagyjából megmaradjanak. Még a Gokuzás annyira nem is zavarna mert már megszoktam a GT-ben, de valóban max. odáig kéne elmenni. Ez mondjuk a fordítón is múlik, úgyhogy majd meglátjuk.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #726
Postázva 2012. 08. 15 22:24:40
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

A fordító téma izgibb, nyilván találnak szakembert, hisz elég sok fordítóval bírnak, már ha tényleg õket bízta meg a Viasat. Ami fontosabb, hogy egy, max. két személynek kellene a munkát vinnie, mert volt már olyanra példa (konkrétan az Azok a 70-es évek - show címû sorozatra gondolok), ahol a 8 évadnál négyen is írták a magyar szöveget, gondolom volt valami rendszer, hogy mikor váltottak, de azért meglepõ volt. Szerencsére nem voltak ellentmondások vagy eltérések a munkák között, de mégis jobb, ha egy ember látja át, hogy mit csinál, lehetõleg olyan, aki ismeri is a DBZ magyarországi történetét. Ráadásul a hangmérnökök, vágók és gyártásvezetõk is cserélõdtek, bár ez utóbbiak nem jelentettek észrevehetõ változást.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #727
Postázva 2012. 08. 15 23:53:50
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Hoppá! Port.hu-ra kikerült az elsõ 2 rész epizódcíme:
A rejtélyes harcos
VIASAT6 szeptember 1. 17:40, szeptember 2. 9:30

Son Goku múltja
VIASAT6 szeptember 2. 17:15


Vajon leszedték valahonnan, vagy a csatornától származnak a címek?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #728
Postázva 2012. 08. 16 07:37:13
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Nem tudom, ki tudja, de szeptember elsejétõl a Viasat6 elkezdi leadni a Dragon Ball Z-t. Igen, heti 7 alkalommal, és elsõnek az elsõ 52 rész kerül adásba, aztán jön a többi. Kíváncsi vagyok, milyen idõpontban fogják adni. Gondolom este, és nem délután.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #729
Postázva 2012. 08. 16 11:11:37
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Andro, tudjuk. Errõl beszélgetünk. Smile

A Dragonball Z-vel kapcsolatban a VIASAT ezt mondja:
A régi szinkront vesszük át, és reményeink szerint a mostaniakat további részek is követik majd, de ez egyelõre még nem dõlt el.
http://www.soroza...ortok-214/

Szerkesztette: - 2012. 08. 16 11:13:03
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #730
Postázva 2012. 08. 16 11:15:42
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Épp most olvastam én is. Ha ez igaz, akkor sûrû elnézéseket kérek mindenkitõl, de teljesen illogikusnak tartom, hogy azt a szinkront be tudták szerezni, és felhasználják. Egy eredeti japán verzióból fordított magyar változat sokkal jobb lett volna. Így csak az élmény marad meg, de a sok buta félrefordítás vagy leegyszerûsítés nem hiányzik. 2012-ben azért már lenne lehetõség normális szinkronra is. A Viasat meg amúgy sem egy veszteséges vállalkozás, hogy ne tudná kicsengetni a pénzt. Persze kérdés, hogy mi éri meg nekik és mi nem. Gondolom ez sem volt olcsó mulatság.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #731
Postázva 2012. 08. 16 11:28:10
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Én ennek a hírnek örülök a legjobban. Nekem az az eredeti, amit a tévében láttam. Hiába van letöltve mind a 291 rész, a tévében nem adottakat még mindig nem néztem meg magyar szinkronnal, mert japán openingre csinálták meg, benne hagyták a japán szöveget, úgy meg nem az igazi. Nekem a gagyi francia introval kell, és most akkor végre úgy láthatom, ráadásul a tévében. Vágottan, nem japán karattyolással kipótolva. Smile
Sajnos az a linkelt oldal engem is megtévesztett, mert elõtte 100%-ig biztos voltam abban, hogy a francia változat lesz. A viasat6 eddig az összes retrot a régi szinkronnal adta. Ahol meg hibásak, hiányosak voltak a szinkronok, oda újakat készített. Most már lehetne egy promó, abból kiderülne minden, vagy a facebookon egy postban említést tehetnének.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #732
Postázva 2012. 08. 16 11:39:32
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Jól van na, nem néztem az oldal tetejét, elnézést. *elpirul* Csak annyira megörültem, hogy muszáj volt megosztanom mindenkivel a jó hírt. XD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #733
Postázva 2012. 08. 16 13:32:26
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Hát most kicsit csalódtam... Érdekes lett volna egy teljesen újraszinkronizált DBZ vágatlanra, de akkor ezek szerint nem. Viszont nem értem. Honnan van meg nekik minden rész szinkronja, amikor a tulajdonosnak sincs meg minden rész? Vagy ezeket az "elveszett" részeket újraszinkronizálják majd? Vagy egyszerûen kihagyják õket? Erre azért kíváncsi leszek... Mondjuk így annyi jó van az egészben, hogy ha a hiányzó részeket is leadják valamilyen formában, akkor teljes lesz a sorozat végre.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #734
Postázva 2012. 08. 16 14:11:13
Avatar



Üzenetek: 16
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5341

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Szerintem attól függetlenül, hogy a fickónak nem voltak meg azok a részek, lehetségesnek tartom, hogy az RTL-nél elvan archíválva az összes rész.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #735
Postázva 2012. 08. 16 14:44:21
Avatar



Üzenetek: 37
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 27.09.09
Ennyi napja tagunk: 5328
Lakhely: Somogy megye
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Sziasztok

Ez jó hír hogy leadják ennyi év után megint. Remélem eljutnak a végéig.
Így legalább amelyik részekhez nincs szinkron vagy nincs meg stúdiós minõségben azt pótolni lehet majd jobb szinkronnal. Smile

Na meg az is mennyire jó volna ha a Sima Db-t is leadnák akkor ahhoz is lenne jobb minõségû szinkron.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #736
Postázva 2012. 08. 16 14:48:14
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Pont ezt akartam írni. Lehet, hogy a Z ott van az RTL archívumában. A sima meg a külföldi jogtulajnál. Ha elõ tudnak bányászni 30-40 éves szinkronokat (törpikék, frédi és béni, nils holgersson), nem hiszem el, hogy pont egy kultsorozat szinkronja veszne el. Azt az AB szinkronizáltatta. Elképzelhetõ, hogy a francia tulajnál vannak, majd kiderül. De ha meg nincs meg, a Z 5 részéhez nem nagy feladat szinkront készíttetni. Amúgy is, elõbb el kell oda jutniuk.
A Flintstones-t meg anno úgy adta ki a forgalmazó dvd-n, hogy a klasszikus szinkront vhs-felvételekrõl archiválták. Ez nem tudom mennyire jogszerû, de megcsinálták. Szóval akár a Dragon Ball esetében is fel lehetne használni a kazettákat, ha tényleg nem létezik hozzá szinkron, és csak a pár kimaradt részt kell újraszinkronizálni.

Én örülök, hogy nem lett új szinkron. Kivel pótolták volna a sok magyar hangot? Koltai Judit, Kenderesi Tibor, Pataki Imre, Breier Zoltán, Beregi Péter, Kristóf Tibor, Balázsi Gyula, Crespo Rodrigo, Liptai Claudia, Wolmuth István, Forgács Péter, Melis Gábor és még sorolhatnám. Pár hangra biztos lett volna alternatíva, de hogy Tensin, Yamcha, Oolong hangja sem tért volna vissza, az biztos. Igencsak költséges lett volna ennyi nagy nevet újra összeszedni.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #737
Postázva 2012. 08. 16 14:50:45
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

moteuchi írta:
Szerintem attól függetlenül, hogy a fickónak nem voltak meg azok a részek, lehetségesnek tartom, hogy az RTL-nél elvan archíválva az összes rész.
Ezt azért tudom megcáfolni, mert a 160. rész után az RTL már meg se kapta a kazettákat. Azt tudjuk, hogy a 160. részig megvolt nekik, ezt videóval is alá tudtuk támasztani. Viszont 160 felett minden szinkron a stúdióban maradt, vagyis az RTL nem férhetett hozzá. Épp ezért nem értem a dolgot. Van egy olyan érzésem, hogy a hiányzó részek nekik sem lesznek meg és azokat õk fogják leszinkronizáltatni utólag. De ne legyen igazam... én örülnék a legjobban, ha az eredeti szinkron mégis elõkerülne valahonnan ezeknél a részeknél is.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #738
Postázva 2012. 08. 16 15:18:27
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Akárhogy is lesz, én szurkolok, hogy sikeres legyen és megérje a Viasatnak ez az egész. Így is sok animációs sorozatot adnak, talán bevállalják valamikor hosszabb távra az animéket is. Én próbálok a jövõbe látni, és ez a hír azért is különösen örömteli, mert ha az Animax feldobja a talpát ( DDD ), akkor esetleg nem csak az AXN maradna az egyetlen alternatíva. Lehetne még sok más Dragon Ball változat is, de akár más gyöngyszemek, újdonságok.
A szinkrontól én is félek, mert noha tizenhárom éves dologról beszélünk, ami ad egy feelinget, és sok pótolhatatlan hang szólal meg benne, a mai technikával, aktív színészekkel és minõségi munkával is lehetne maradandó pótlást alkotni.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #739
Postázva 2012. 08. 16 15:32:38
Avatar



Üzenetek: 31
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 05.03.12
Ennyi napja tagunk: 4438

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Bocsi, csak én vagyok ilyen béna, hogy nem találom a vágatlan DBZ részeket?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #740
Postázva 2012. 08. 16 15:42:00
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Olvass hírt, ott van a fõoldalon.
Ideiglenesen nincs letöltés az egyik vinyóról, a hiba elhárítása folyik. Pár nap múlva fogunk hírt adni róla, hogy mi is a helyzet. Jelenleg úgy tûnik, hogy elszállt az a vinyó, amin pl. a DBZ is volt (adatmentést már végeztünk).

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!