Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Itou Junji hátborzongató japán meséi Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A kék szemű szamuráj Itou Junji hátborzongató japán meséi Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Mary és a varázsvirág Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 7
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6933
Legújabb tag: Atara

Látogatók ma: 17198
Online látogató: 7
Látogatók a hónapban: 417298
Összes látogatók: 53065169

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 12 szavazatok)  
Ikon 
Dragon Ball
Fentre Üzenet nyomtatása #701
Postázva 2012. 07. 01 10:57:24
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Nem tudom milyen fankreálmányok vannak a 239. részből én/mi az eredeti, stúdióból származott hanganyagot használjuk.
A sima sorozat már feltöltve linkelni is elkezdtem 14-45ig a napokba kész lesz, aztán jöhet a Z sorozat feltöltése és linkelése, szerintem minden verzió méltó lesz az archíválásra Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #702
Postázva 2012. 07. 01 13:07:00
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5511
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Na várjunk... Öntsünk tiszta vizet a pohárba, mert Brolly félreértetted a kérdést, ugyanis ha jól láttam a sima Dragon Ball bemondásaival kapcsolatos volt a kérdés, nem a Z-vel.

A sima Dragon Ball esetén csak nagyjából egy tucat ending maradt fent a sorozat mindenféle részéről (elejéről, közepéről, végéről összevissza). Ennek köszönhetően nyilvánvalóan 10-20-30 részen keresztül ugyanazt az endinget vágtam rá a részekre, jobb híján. A készülő vágatlan változat esetében ha akarsz stábot, csak ezek alapján lehet kiindulni, illetve természetesen azok alapján is, amiket pluszba felismerünk hangokat, bele lehet írni természetesen.

A Dragon Ball Z sorozat esetében a hiányzó részeken kívül rendelkezünk az összes magyar endinggel, vagyis a vágatlanban is rekonstruálni tudjuk a hangokat, tudunk listát írni. Egyébként egyik sorozatnál se feltétlenül szükséges az ending megléte, hogy a vágatlanhoz tudjunk írni stáblistát. Mielőtt valaki megkérdezi, hogy az oldalra felkerülő vágott változaton miért nem az aktuális endingek lesznek, válaszolok: csak. Az eredeti endingekkel én rendelkezem a DBZ Szinkronos Gyűjtés értelmében. Ez van skacok...

Na, remélem most már minden tiszta, de ha nem, lehet kérdezni továbbra is.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #703
Postázva 2012. 07. 01 13:31:04
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Na akkor kérdezzetek Dumettől...Én vissza töltöm meg videóra rakom a hangot, más nem izgat, se stáb se felirat....
Akkor a sima db-nél dettó ott az adatlapja, és az lesz a feliratba is. Ennyi

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #704
Postázva 2012. 07. 01 13:37:48
Avatar



Üzenetek: 31
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 05.03.12
Ennyi napja tagunk: 4455

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Köszi szépen, így már minden világos!

Igazából máshol még nem is láttam stáblistát a neten eddig, de nagyon megtetszett. Még jobban olyan hivatalos és minőségi illata van tőle a dolognak Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #705
Postázva 2012. 07. 03 20:46:50
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Mint ígértem hamarosan, egész pontosan mostantól elérhető a sima sorozat 001-153. részekig!
Az első részeknél vannak feliratos részek továbbra is! (001-002-003-005-007-008-009-011-012 első fele)

TOVÁBBÁ A 153. RÉSZ JAVÍTVA LETT, UGYANIS PÓTLÁSRA KERÜLT A NARRÁTOR SZÖVEG UTOLSÓ PÁR SZAVA!! SZÓVAL ÉRDEMES LETÖLTENI ÚJRA, IMMÁR HIÁNYTALAN SZINKRONNAL!




Jó szórakozást Smile Jön majd, idővel! mert még el kell készíteni...vágatlanul is 1-153ig+ a DBZ sorozat is jön hamarosan vágottan 1-137ig+1-291ig vágatlanul, de itt még a szinkronokat a videóra kell rakni, szóval türelem.......

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #706
Postázva 2012. 07. 25 13:22:04
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4936
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Szerintetek egy újabb bőr, vagy most tényleg jót kapunk, amit szivesen fogunk újra és újra megnézni? Elméletileg a mester keze is benne van bőven DDD

Szerkesztette: Dumet - 2012. 07. 25 19:15:39. Indok: URL gombot légyszi használd, ha nem jelenik meg rendesen a link. Köszi.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #707
Postázva 2012. 07. 25 15:47:34
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy:

Spoiler tartalom:

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #708
Postázva 2012. 07. 25 19:24:51
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5511
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Jah, én is hallottam róla vagy egy hete... Tudja a franc... Nagyon hasonlónak tűnik, mint a 2008-as speciál, csak attól hosszabb lesz valamivel. De attól még, hogy Toriyama részt vesz benne, egyáltalán nem biztos, hogy lesz értelme. Mindenki ezzel jön, hogy ha Toriyama bennevan valamiben, az rossz nem lehet. Pedig benne volt ő sok mindenben, és néha elég nagy baromságok is összejöttek, szval ez csak már megint az ő alakjának az istenítése.

Azért gondoljunk bele, hogy Toriyama gyakorlatilag azóta a DB bevételiből él, mióta ezt megrajzolta, megcsinálták belőle az animéket, filmeket stb. és azóta se csinált nagyobb volumenű történetet. Egyedül a Blue Dragont, de az is egy DB koppintás, nem is lett már annyira sikeres. Szóval ha így egy két évente újabb bőrt lehúznak a DB-ből, abból Toriyama nyugdíját már ki is lehet fizetni, ami nem is kevés összeg. Ha belegondoltok, nincs még egy olyan mangaka, aki meg tudott élni egyetlen egy művéből úgy, hogy gyakorlatilag annak a befejezésével egy tollvonást sem tett. Szóval azért ez elég érdekes... Úgyhogy én azt mondom, hogy ez megint csak a franchise kizsákmányolása lesz a többi Z filmhez hasonló elrugaszkodott történettel. És talán jobb is ez így...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #709
Postázva 2012. 07. 26 20:36:06
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4936
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Hát én úgy vagyok vele, hogy ameddig letudom tölteni nem nagyon zavar, még ha csak egyszer nézem is meg...
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #710
Postázva 2012. 07. 29 08:57:38
Avatar



Üzenetek: 14
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 02.10.11
Ennyi napja tagunk: 4610

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Sziasztok mikor kerül fel a Dragon Ball Z?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #711
Postázva 2012. 07. 29 17:21:39
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

hm szerintem már elmeséltem, de bánnnnnyaaaaa kutya újra:

A Dragon Ball Z sorozat páratlan verzióban lesz letölthető a DragonHall+ website-ról, mert vannak a bizonyos Toei Animation által kiadott DragonBox-ok és azokat kell letölteni, leripelni avi fileokra és arra lesz vágatlan verziós hang rárakva, továbbá van egy Dumet riléz 001-137ig ami vágott ahogy a tvbe ment az a 137 rész hamarosan elérhető lesz már dolgozom a vissza töltésén, de nem stúdiós szinkronnal lesz feltöltve, amiket vettünk stúdiós szinkronnal vágatlan hanggal (amiket kivágtak francia barátaink, ott megszólal a japán rinyálás, ez a vágatlan hang+videó) az viszont mind a 291 rész meglesz osztva

Mikor? Nem tudom jelenleg 40-50ig van kész részünk, nem két perc letölteni az eredeti dvdket, leripelni és kivágni ide. De viszont megéri várni, mert egyedül álló minőségű lesz.

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #712
Postázva 2012. 08. 10 23:33:21
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Na, végre letöltötte a szerver mind a 291 részt Dragon Ball Z Box-ba nem volt gyenge a közel 400gb DDD De letöltött, jelenleg 60 rész kész, feltöltve elnevezve minden, jövőhéten kezdődik a megosztás Smile

Heti 10 rész jön vágatlanból, vágottból meg kezdődik a feltöltés csak még elő kell halásznom a dvdt asszem kiírtam anno. Ha elfogy a 60 rész 6hét alatt, akkor jön a folytatás, mielőbb. Csak idő kérdése míg lerippeljük a videót 61től.

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2012. 08. 10 23:34:03
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #713
Postázva 2012. 08. 11 10:02:07
Avatar



Üzenetek: 31
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 05.03.12
Ennyi napja tagunk: 4455

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Ez fantasztikus hír!! Köszi szépen! Várjuk-várjuk! Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #714
Postázva 2012. 08. 14 21:14:31
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5507
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Minden héten jön tehát 10 rész, már 90-ig kész a sorozat Smile, továbbá vannak feliratok és lesznek is sok részhez, azok kiegészítő feliratok a japán, vágott részekhez! Ettől még ugye szinkronos a dolog, remélem érthető.

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #715
Postázva 2012. 08. 15 02:15:14
Avatar



Üzenetek: 16
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5358

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Dumet írta:
Egyébként egy befejezés az eddigi leírásokból kimaradt. Mégpedig az manga befejezése. A manga Bubu legyőzésével ér véget, ahol végül Son Goku se hal meg és senki se, és miután a jó Bubu is beilleszkedik az emberek közé, boldogan élnek, míg meg nem halnak. Ez ugyebár a második manga befejezés, mert az első amit említettetek, Cell legyőzésével ért volna véget, de mivel Toriyama végül folytatta, a hivatalos befejezés animében számítva a 287. rész tehát, vagyis Uub karaktere már nem létezik a mangában. Ha a GT-t nem vennénk figyelembe tehát, akkor az igazi befejezés itt lehetne csak, ugyanis a 287. rész feletti maradék részek már eleve úgy készültek, hogy a GT-t készítették elő, egyfajta hidat alkotva vele, tehát azok a részek már a GT-hez tartoznak, akár hiszitek, akár nem. Úgyhogy ez a helyzet. Ettől függetlenül én személy szerint a GT-t is a történet részének tekintem, csak a DB és DBZ mozifilmeket nem, amik abszolúte nem illeszthetőek bele a sztoriba, mert olyan időintervallumok alatt játszódnak, amik szögesen ellentmondanak a sorozat történéseinek (megjegyzem, direkt csinálták így, csak ezt a fanok nagy része figyelmen kívül hagyta).


Cáfolnám azt hogy a Dragon Ball Z 288-291. részét azért készítették volna hogy jön a GT.
Azok (289-291) ugyanúgy a manga történetét dolgozzák fel és semmiféle GT utalás nem volt a céljuk.
Mivel a manga a mérvadó arra térnék ki.
1995. május 22.-én jelent meg a Dragon Ball Manga 517. fejezete ami ugyebár már arról szól, hogy Buu-t legyőzték és a kövér Buu éltbe maradt, majd visszamennek a Földre, a mindenhatóhoz és mindenki mosolyog egy nagyot párbeszéd nélkül.
Ezek után van az is hogy, eltelt 10 év mivel Son Goku kérte, hogy Buu újjászülessen, így el is kellett telnie annyi időnek, hogy legalább egy 10 éves gyerek legyen az újszülötből. (Tehát ez nem is lehetett volna manga lezárás, mert folytatás a fejezet vége.)
Ezt a fejezetet animében 1995. december 13.-án a 286. részben és az 1996. január 24.-én a 289. részben láthatták a kedves nézők és rajongók.
Tehát azért készűlt el a 289-291. rész, mert ez így is volt megírva a mangában, hozzátenném a 287-288. rész az spoiler mivel a mangában nem láthattuk, így az nem is lezárásnak készűlt csupán a sorozat húzásának.
Egyetlenegy utalás volt és az pedig a 291. rész végén lévő előzetes, hogy a jövőheti rész és egyben folytatás az a Dragon Ball GT.
Magyarul, tudták hogy a manga véget ért és volt is idejük (fél év) kigondolni a folytatást (Toriyamával el is készítették a karakter design-t stb.)
Szóval a manga befejező 518-519. fejezetének és az anime 289-291. részének lényege az, hogy Gokunak legyen új célja, ami nem volt más mint, hogy a világ legerősebb emberének a mestre legyen. (Mellesleg Son Goku némi önzésével úgy mondhatnánk, hogy képez magának egy ellenfelet ami felcsigázza.)
Még annyit tennék hozzá, hogy a manga úgy zárja sorait: A Földön lesznek még veszélyek és gondok de amíg vannak kristálygömbök és ilyen "emberek" a Földön mint Son Goku és társai, addig mindig megfogják védeni azt.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #716
Postázva 2012. 08. 15 19:47:16
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19859

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

na erről tudtok valamit ? állítólag szeptember 1től lesz

http://www.viasat...n-ball-z-2
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #717
Postázva 2012. 08. 15 21:27:40
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19859

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Így van, szeptember 1-től, minden nap, az első 52 rész. Folytatás a nézettség függvényében. Nem a francia változat, új szinkron és új (gondolom japán vagy amerikai) verzió. Remélem a legfőbb szinkronhangok megmaradtak. Egyelőre hivatalos tájékoztatást várunk a Viasat6-tól.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #718
Postázva 2012. 08. 15 21:48:27
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19859

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

tuti hogy új szinkron lesz?:/
és a moviekkal mi a helyzet?

02:09

honan tudod?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #719
Postázva 2012. 08. 15 21:59:04
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19859

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

A hír nagyon váratlanul ért mindenkit, noha már egy éve is megírták egy oldalon, hogy Magyarországra az első 52 részt vette meg a Viasat Broadcasting. Mivel továbbra is nagyon népszerű, így Oroszországba és Közép-Kelet-Európába is újra eladta a Plus Licens Nordic és Plus Licens Budapest nevű cég. Horvátországba, Szerbiába, Szlovéniába, Montenegróba, Macedóniába, Koszovóba és Bosznia-Hercegovinába is eladták, de ezekbe az országokba már az első 104 részt. Litvániába mind a 291 részt, Dániába pedig 104 részt.
A mozifilmekről nincs szó. Várjuk meg, amíg a Viasat6 hivatalos tájékoztatást ad, de ahogy Dumet is írta az Animaxos posztban, a francia változatot már nem forgalmazzák, a régi szinkronokra teljesen lejárt a jog, ráadásul itt-ott hiányyos is, így egyértelmű, hogy új szinkron, és új változat érkezik hozzánk.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #720
Postázva 2012. 08. 15 22:01:48
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19859

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Ezeknek a beböfögésnek én is szeretném megtudni a forrását. Megint megy a kavarás: movie, új szinkron, stb. Ezeket mire alapozzátok?

Egyébként Dumet, sajnos lehet neked van igazad. Facebookon linkeltek egy cikket, 2011. aug.30-n lett kitéve, és már abban leírták, hogy a viasat6 megvette a Z első 52 részét. Tehát mivel már 1 éve ülnek rajta, sanszos az újraszinkron.
http://www.plusli...icens/P10/

Kérdés, hogy volt-e annyi eszük, hogy megnézzék a wikipédián a hangokat, az elnevezéseket, vagy letöltsenek pár részt. és tájékozódjanak, vagy kapunk tök új hangokkal egy másik szinkront. Ami azért para, mert ha nem tájékoztatták a stúdiót a párosításokról, előfordulhat, hogy mondjuk Csőre Gábor megkapja Gokut, Szokol Péter meg mondjuk a malacot vagy Csáoszt, ez meg így elég gebaszos lenne. Lehetetlen, hogy ne legyen átfedés majd a két szinkron között. Pláne az fog kiakasztani, ha elkezdenek szájádzsinozni meg Szongokúzni.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!