Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ××

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 20
Online tagok:
Sanyika

Regisztrált tagok: 6892
Legújabb tag: Pali

Látogatók ma: 26416
Online látogató: 21
Látogatók a hónapban: 467986
Összes látogatók: 52492761

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
A hercegnõ és a kobold
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2011. 05. 18 02:35:07
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2137
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5486
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt lehet beszélgetni a A hercegnõ és a kobold c. animérõl

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2011. 05. 18 11:41:22
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5338
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Na igen... Kiskoromban nagyon sokszor láttam ezt a mesét, és most eléggé meglepõdtem. Smile
Ugyanis, ennyi év után tudom meg, hogy ez a mese tulajdonképpen anime... DDD
Mindig is abban a hitben voltam, hogy magyar mese... Mondjuk most, így utána olvasva arra is rájöttem, hogy azért nem éltem akkora nagy tévhitben, tekintve, hogy angol-magyar-japán koprodukciós filmecske. Hmm... de számomra ez akkor is meglepõ. Smile
Na mindegy, túlélem. DDD

Egyébként aranyos kis mese, kiskoromban tényleg szerettem. Már legalább 10 éve nem láttam, de szívesen megnézem majd újra.
Mindig jó érzéssel tölt el az ilyen nosztalgiázás. Smile

Itt egy kis dalocska belõle:

Ezzel kell elijeszteni a gonosz koboldokat. DDD
OFF:
(Na meg a mumusokat Mithril, szóval ellenem (khm... mint nem emberi lény ellen MML), most már tudod mit kell bevetned. Tongue DDD)

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2011. 09. 10 21:22:25
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2011. 05. 18 12:39:59
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2137
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5486
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Ismerem a mesét én is, ahogy hallottam a kis zenét rá ismertem DDD, bár ez az anime, rajzfilm dolog nekem sose volt anno tiszta dolog, minden rajzfilm volt Blush meg mese Smile
De ez aranyos Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2011. 09. 25 17:07:29
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Bizony, ez magyar rajzfilm, kõkeményen!
Rendezõje Gémes József, akinek a nevéhez számtalan, Mo-on mindenki által ismert animáció fûzõdik. (Mézga család, Hugó a víziló, Gusztáv, Macskafogó, Vili a veréb, stb) Ezen kívül magyar a zeneszerzõje is ( Lerch István, aki mellesleg egyik alpítótagja volt a V Moto-Rock nevû bandának is. Talán már hallott itt róla valaki Wink )
Mivel ez az animáció már a rendszerváltáskor készült, ha jól emlékszem 1990-ben, sajnos a stúdiók egyre kevesebb állami támogatást kaptak, így, hogy ez a rajzfilm elkészülhessen, támogatásra volt szükség. Egy része a magyar Pannónia stúdióban készült (ott tanultam én is "animálást", mellesleg DDD ), egy része japán, és egy része pedig brit stúdióban. A munka oroszlánrésze azért csak a magyarokra maradt. Úgy nézzétek, hogy ez az utolsó egészestés produkció, ami még a magyar rajzfilmipar hanyatlása elõtt készült!
Különben pedig nyugodtan lehet animének hívni, a japánok minden animációt annak hívnak. Bár ezt sose értettem, a japán rajzfilmeknek miért kell külön elnevezés. Ennyi erõvel az amcsi rajzfilmeket miért nem nevezzük cartoon-nak?... (tudom, ez is csak egy amerika-majmolás. Dehát már inkább animének nevezzük, mint mesének. Attól falra tudok mászni...:/ )

OFF:
Niki, azt szerettem volna kérdzni, hogy tudtál lejátszót beszúrni?

Szerkesztette: - 2011. 09. 25 17:14:36
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2011. 09. 25 18:42:43
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2137
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5486
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Aedua írta:
OFF:
Niki, azt szerettem volna kérdzni, hogy tudtál lejátszót beszúrni?


OFF:
Niki hercegnõ, Brolly kobold segítségével megbirkózott vele DDD
Szóval úgy tudsz, hogy: van egy kis ikon pont az OFF gomb mellett kettõvel jobbra DDD Egy kicsit gnom de mégis látható és szembetûnõ kis hangszórót fogol látni Smile "Mp3 lejátszó megjelenítése" Ez lesz oda írva ha egérkével ráállsz Smile Katt rá, és a linket a kettõ mp3 zárójelbe dolog közzé kel lírni Smile És máris megfog jelenni neked is mint Nikinek, ha jól linket írsz be!

Egy pl.: [mp3)IDE A LINKET(/mp3]

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2011. 09. 25 18:44:53
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2011. 09. 25 19:05:29
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Hát nekem nem volt hozzá szerencsém sajnos (bár kitudja, lehet, hogy csak nem emlékszem rá), mindenesetre sikerült megszereznem DVD-n, így jönni fog ide is egy jó kis DVD-RIP belõle. Wink

OFF:
Amúgy én azt számítom animének, amiben részt vett japán (vagy más távolkeleti) kéz is, de nyilvánvalóan van néhány kivétel is. Persze úgy van ahogy mondod Aedua, valójában a japánok minden rajzfilmre, animációra az anime szót használják, csak itt nyugaton bír ez a kifejezés kizárólag a japán animációt jelölõ fogalommal. Ez egy ilyen dolog, így alakult ki, megint fõként az amcsiknak köszönhetjük ezt is, mert tõlük jött elvileg ez a dolog, és mivel ez a kultúra még mindig egy ilyen "érdekesség, különlegesség" nálunk fõleg, de gyakorlatilag az egész világon (kivéve a távol keletet), ezért hát próbálunk ennek az elkülönítésnek mi is megfelelni, mert ez az elvárás, ill. ebben élünk mi magunk is.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 09. 25 19:10:08
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #7
Postázva 2011. 09. 26 00:36:04
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5338
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Örülök, hogy lesz belõle DVD-RIP. Smile Jó lesz újra nézni. Az én kazim már szerintem meghalt szegényke.

OFF:
Igen, nehéz menet volt, tekintve hogy nekem nem akarta lejátszani a hangot, így elbénázgattam... Aztán kiderült, hogy át kellett konvertálni. Erre valamiért én nem gondoltam. Smile
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #8
Postázva 2011. 09. 26 18:44:37
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

OFF:
Dumet, akkor te vagy a világon a legtöbb "animét" látott embere, mert 2000 óta szinte nincs is olyan animáció, amiben ne vett volna részt egy-két japán muksó DDD

Van DVd rip? Tökjó, nagyon szemeztem vele a minap a tecsóban... bár lehet, így is fogok áldozni rá. Smile

OFF:
Ja, Brolly, köszi! Smile

Szerkesztette: - 2011. 09. 26 18:46:04
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #9
Postázva 2011. 11. 02 17:48:02
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Niki írta:
Na igen... Kiskoromban nagyon sokszor láttam ezt a mesét, és most eléggé meglepõdtem. Smile


Igazából japán-magyar-amerikai rajzfilm, tehát részben anime. Nekem megvolt anno VHS-en, de a sok nézés szó szerint ronggyá tette a szalagot. Pedig szívesen megosztottam volna mindenkivel, mert anno rakás régi animém volt a Csizmás kandúrtól kezdve a Voltronig. Csak hát sajnos több, mint 20 év alatt 3 gyereket szolgáltak ki.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #10
Postázva 2011. 11. 02 18:17:51
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5338
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Volt annak a hozzászólásomnak folytatása is. Smile

Niki írta:
Mindig is abban a hitben voltam, hogy magyar mese... Mondjuk most, így utána olvasva arra is rájöttem, hogy azért nem éltem akkora nagy tévhitben, tekintve, hogy angol-magyar-japán koprodukciós filmecske.


Szóval, igazából már tisztáztuk, hogy ez magyar-japán-angol rajzfilm. Így az amerikaiak kilõve. Smile
Aedua egyébként szépen le is írta melyik nemzet miben munkálkodott rajta:

Aedua írta:
Mivel ez az animáció már a rendszerváltáskor készült, ha jól emlékszem 1990-ben, sajnos a stúdiók egyre kevesebb állami támogatást kaptak, így, hogy ez a rajzfilm elkészülhessen, támogatásra volt szükség. Egy része a magyar Pannónia stúdióban készült (ott tanultam én is "animálást", mellesleg DDD ), egy része japán, és egy része pedig brit stúdióban. A munka oroszlánrésze azért csak a magyarokra maradt.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #11
Postázva 2011. 11. 02 18:52:11
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hercegnõ és a kobold

Igen, ez látszik az animáción, mert az eléggé magyaros. Mármint, hogy ránk maradt a munka oroszlánrésze.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!