Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 22
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6899
Legújabb tag: Zuki

Látogatók ma: 4489
Online látogató: 21
Látogatók a hónapban: 568367
Összes látogatók: 52593141

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 6 szavazatok)  
Ikon 
Sailor Moon - Varázslatos álmok
Fentre Üzenet nyomtatása #161
Postázva 2011. 11. 02 19:09:08
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4706
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

én mongyuk mindíg aszt hitem hogy Zoicite lány mert mindig úgy viselkedig meg aból következtetem hogy mikor felbukan vagy eltûnik akor virágok repdesnek körülöte MML

Crazy
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #162
Postázva 2011. 11. 02 19:33:26
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4889
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hajjaj, ha még csak a lunáris prizma lenne... De amikor még a 3. évadban is holdsarlónak nevezik az éppen aktuális pálcát... pedig a holdsarló bizony az 1. évad legvégén megsemmisült.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #163
Postázva 2011. 11. 02 19:35:24
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Meg ugye Usagi átváltozása végig az öt évad során a magyarban "Holdprizma ereje változtass át engem!". Holott már a második szezonban más az átváltozás szövege eredetiben.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #164
Postázva 2011. 11. 02 20:05:14
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4706
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

de azért egycer véletlenül eltalálták a Bunny átváltozásat 4 évadban egydarabig Erök ereje váltosztas át engem volt de a töbi részbe már megint minden féle volt csak jó nem ROFL

Crazy
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #165
Postázva 2011. 11. 02 20:11:42
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Az Animax nem azt mondta, hogy nem adnak shoujo-t, hanem csak mahou shoujo-t nem. Remélem tudod, mi a különbség, és csak véletlenül nézted el. Egyébiránt az Animax is inkább az újabb animéket adja, de ezt már írtam közvetve.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 11. 02 20:12:12
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #166
Postázva 2011. 11. 02 20:33:08
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nem, nem írtam félre, mert anno tényleg ezt mondták. És tudom, mi a különbség a shoujo és a magical-girl, avagy mahou shoujo között.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #167
Postázva 2011. 11. 02 21:30:00
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hát akkor valamit félrehallottál, mert olyat sose mondtak, hogy shoujo-t nem adnak majd. Bár mind a Nana, Méz és lóhere, Nodame Cantabile a josei kategóriába tartozik ami a shoujo érettebb változata, míg a Lovely Complex viszont klasszikus shoujo csak az új fajtából. De ott van a Vampire Knight ami szintén shoujo. Egyébként meg, logikátlan is lett volna, mert ezzel kizárták volna a nõi nézõközönséget ami a legnagyobb baromság lett volna. De nem nyitok vitát errõl, mert egyrészt nem ide tartozik ez a téma, másrészt pontosan emlékszem erre régrõl, hogy mit mondtak.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #168
Postázva 2011. 11. 03 07:42:58
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

A josei-t is tudom micsoda. Köszönöm szépen, 11 éve animézek keményen - majdnem 12 -, szóval azért az alapfogalmakkal tisztában vagyok. ^^

Te is másként emlékszel, én is. Ennyi. Másrészt, a Narutonak és a Bleachnek - de utálom mindkettõt - is rakás lány-fanja van. Anno a Dragon Ball-t is nálunk szerintem több lány nézte - én is -, mint fiú. De ez már tényleg off, bocsi. ^^

Na, szóval Sailor Moon. Egyszer azt olvastam, hogy azért nem adták le nálunk a Stars sorozatot, mert hogy Seiya-ék átváltozása már nemi identitászavart keltett volna a gyerekekben. Már elnézést, de ha Harukából fiút csináltak, és lány volt, mint senshi, az nem jelentett identitászavart a gyerekeknek? Hiszen a magyar verzióban Haruka hol fiú, hol lány volt. Ennyit a magyarokról. -.-
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #169
Postázva 2011. 11. 03 14:51:00
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4889
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Ez egy érdekesebb dolog ennél - hogy Uranus mennyiben volt tarthatóbb számukra, mint a Sailor Starlights, az jó krédés. Mindazonáltal két oka is lehet, amiért a világ számos részén nem adták le:

- Egyrészt ez a nemi identitás-kérdés (ami egyébként a mangától is gyökeresen eltér, hiszen ott a Starlights nemcsak hogy mellékszereplõ, de ráadásul mindvégig nõk. Nincs fiúskodás meg szerelmi szálak). A franciák állítólag tervezték, hogy mégis leadják (így láthattuk volna mi is), de egyéb okok miatt végül aztán mégsem került adásba.

- Másrészt azt is mondják, hogy a Toei Animation akkoriban (1997-199Cool még külön sorozatként kezelte a Sailor Stars-ot, ergó más licensz alá tartozott, és külön kellett volna érte kicsengetni a pénzt. Na ez az, amibe sokan nem mentek bele. Ami azért is nagy szemétség, mert a 4. évad tulajdonképpen nem ér véget a 166. résszel, hanem még egy hat epizódos fillerrel zárják le a sztorit.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #170
Postázva 2011. 11. 03 15:46:47
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nem akarok kötekedni, de én ezt az egész nemi identitás dolgot nem értem, hogy minek kellett belekeverni ilyen dolgokat ebbe az animébe. Mert egy yaoiba vagy yuriba simán jó, sõt ott nyilván kicsit tovább is mennek, de egy sima lány mangába/animébe azzal szórakozni, hogy ki a meleg, ki nem... hát lehet, hogy én vagyok nagyon elõítéletes, de szerintem nem biztos, hogy ennek kéne lennie a témájának. Szóval ezt az egészet nem nagyon értem, minek kellett erõltetni, de nyilván én nem vagyok eléggé tájékozott, hogy ez az animékbe mennyire természetes. Szerintem nem errõl kéne szólnia. De ha már mégis errõl szól, azzal egyetértek, hogy felesleges keverni a szart, szóval attól sem lett jobb, hogy pár szereplõ nemét átvariálták. Még a macska elmegy, mert fiú létére miért ne lehetne lány hangja? (volt már rá példa máshol is, nem is volt gond). De egy embernél már kicsit ez furcsább.

A Stars-ról meg már rengeteg pletyka keringett eddig is, ez amit most mondtál még meg is állná talán a helyét, legalábbis eddig a legkézzelfoghatóbb indoknak tûnik, a licensz.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #171
Postázva 2011. 11. 03 17:01:50
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nálunk ugye azért kellett, mert mint minden rajzfilmet, a Sailor Moont is gyerekmesének nézték. És ugye egy "mesében" nem lehetnek melegek meg leszbikusok. Amit nem értek, mert Japánban simán elmegy egy gyerekeknek szólo animében a nemiség kérdése. Bár ugye, ez Európa, és mi magyarok még prûdebbek vagyunk, mint más nemzet.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #172
Postázva 2011. 11. 03 17:28:13
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4889
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Ebben nem a magyarok voltak a hibások (nüanszoktól eltekintve), hanem a franciák. Akkoriban tonnaszámra exportálta az AB International Distribution a cuccait Európa-szerte. Nálunk ez az RTL Klubon teljesedett ki, francia rajzfilmekkel (SOS Croco, Kenguk), francia sorozatokkal (Elsõ csók, Második csók), és a Toei-tõl általuk nagy tételben vett, de minden tekintetben véve franciásított animékkel. Akkoriban még javában tombolt az "antijapánizmus", ezért mindent lokalizálni kellett. Ezért volt gyakorlatilag mindegyik Rajzfilm Klubos animének francia openingje-endingje, és francia nevei.

A Sailor Moon esetében a bakik jelentõs része is ennek köszönhetõ. Szerény francia nyelvtudásommal (és barátnõm segítségével) belenéztünk pár francia részbe is, és ahol magyarul bõdületes marhaságnak hallatszott valami, az az volt franciául is (az esetek egy jelentõs részében). A mi igénytelenségünk, hogy ezek a magyarban is benne maradtak, sõt sikerült ezeket újabbakkal megfejelni. Smile A YouTube-on "Sailor Moon magyar szinkron FAIL gyûjtemény" címmel össze is válogattam a legérdekesebb dolgokat.

http://www.youtub...7NW5iBp4ig
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #173
Postázva 2011. 11. 03 17:30:09
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4706
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

szerintem nagy kár hogy a 5 évadot má nematák le,de ha má anyira a nemi identitások mijat nematák le akor nemértem hogy kerülhetet le a dásra a 4 évad mert ugyi ot Garuku és Mitchiru közöt csak úgy izot a levegõ szerintem MML

Crazy
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #174
Postázva 2011. 11. 03 17:46:58
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Garfield20: Légyszi tanulj meg írni, mert alig lehet kisilabizálni mit akarsz mondani. XD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #175
Postázva 2011. 11. 03 17:51:05
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4706
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

oki DDD szerintem nagy kár hogy a 5 évadot má nematák le,de ha má anyira a nemi identitások mijat nem aták le akor nemértem hogy kerülhetet le a dásra a 4 évad mert ugyi ot Haruku és Mitchiru közöt csak úgy izot a levegõ szerintem

Crazy
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #176
Postázva 2011. 11. 05 20:09:45
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Dumet írta:

3. A mai fiatal animés társadalom három fõ eleme: retró utálat, szinkron kritika/alázás, fanservice imádat. Nem kell ecsetelni, hogy egyiknek se felel meg a SM.


OFF:
Sajnos télyleg így van.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #177
Postázva 2011. 11. 06 10:58:44
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4889
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

A fanservice-t részben vitatnám, van azért benne valamicske (nem sok), de a másik kettõ bizony eléggé így van. De majd ha a ma hype-olt animék lesznek retrók...
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #178
Postázva 2011. 11. 06 12:33:46
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Dumet 1. eleme talán a 3.-ból következik, mert a régebbi animékben nincs fanservice.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #179
Postázva 2011. 11. 09 19:32:11
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4706
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

de különben a lányok támadásanall is anyi szinkron hoba van fõleg uránusz és neptun támadása inal nem tugyák el donteni hogy mijen legyen a támadás neve ROFL

Crazy
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #180
Postázva 2011. 11. 30 12:53:36
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem a manga fordításnál lenne egy kis észrevételem. A 9. kötetben Minako azt ajánlja Reinek hogy nõsüljön meg. nem inkább házasodjon vagy menjen férjhez? A fordítónak egy kis segítség a hibák javításához. Csak mert a nõk nem nõsülnek. A nagy munkában elírhatta.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!