Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ××

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 16
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6892
Legújabb tag: Pali

Látogatók ma: 31908
Online látogató: 16
Látogatók a hónapban: 473478
Összes látogatók: 52498252

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 6 szavazatok)  
Ikon 
Sailor Moon - Varázslatos álmok
Fentre Üzenet nyomtatása #261
Postázva 2012. 06. 08 21:50:18
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4702
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

pont olvastam de jó lesz ha leszinkronizályak a Sailor moon filmet má alíg várom remélem jó lesz :-)

Crazy
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #262
Postázva 2012. 06. 09 01:11:09
Avatar



Üzenetek: 18
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.07.11
Ennyi napja tagunk: 4661
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

én is már nagyon kíváncsi vagyok, biztos jó lesz, annak ellenére hogy a szinkronhangok nem a régiek DDD örülök neki hogy végre szinkronosan nézhetem meg DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #263
Postázva 2012. 06. 12 08:45:08
Avatar



Üzenetek: 18
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.07.11
Ennyi napja tagunk: 4661
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

DBS87 azt mondtad hozzád forduljak ha kérdésem akad :-) lehet csak számomra nem világos ez a kérdés, szóval a hold harcosai emberek vagy tündérek? Azt értem h a földön reinkarnálódtak, de halandóként v tündérként? Lehet h eléggé idétlen kérdés, de gondoltam inkább rákérdek :-)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #264
Postázva 2012. 06. 12 15:23:53
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4885
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hát errõl a mangakát, Naoko Takeuchit kellene inkább megkérdezni, hisz õ kreálta õket DDD

Amit én tudok, az az, hogy a manga alapján a galaxis keletkezésekor egyfajta csillagbölcsõben voltak mindenféle kristályok, amik a lélek esszenciái. Némelyikük erõsebb volt a többinél. Ezek a kristályok minden egyes emberben vagy csillagban, vagy bármilyen lényben megtalálhatóak. Az erõsebb kristályok lényegében véve emberi testben találtak otthonra, belõlük lettek a harcosok szerte a galaxisban. A testük halandó, azonban a kristály nem pusztul el soha. Tehát ha bármelyik harcos meghalna, elõbb-utóbb újjáéledne (de inkább utóbb). Nem õ lenne, mert a személyiség nem öröklõdik, de lényegében mégis õ.

Az ötödik történetben:

Spoiler tartalom:


Amit itt leírtam, nagyjából áll az animére is, már ami a kristályokat illeti. Kivéve, hogy szó nincs Káoszról. Vagyis ez a belsõ kristály felelõs a spéci képességeikért. Mind a manga, mind az anime utal azonban arra, hogy egyedül Endymion és a királyságának lakói voltak emberek, Serenity királynõ és a harcosok pedig "hosszú életû lények", de halandók.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #265
Postázva 2012. 06. 12 21:28:19
Avatar



Üzenetek: 18
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.07.11
Ennyi napja tagunk: 4661
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Jaa így már érhetõ Smile köszi DDD bár lehet hogy azért nem jöttem rá eddig mert a mangát még nem olvastam végig, de behozom a lemaradást, mert annyira szeretem ezt az animét Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #266
Postázva 2012. 06. 12 21:45:48
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nem biztos... Én is csak az animét láttam, abból is eddig csak az elsõ 3 évadot, és a véleményem ugyanaz, bár kétségtelen, hogy nem tudom ilyen pontosan a dolgokat, ahogy az elõbb DBS leírta. De már az elsõ évadban kiderül, hogy halandó emberekrõl van szó, akikben újjászülettek azok a bizonyos tündérek, de a személyiségük nem feltétlenül ugyanaz tehát, mint az eredeti tündéreké, megvan a saját egyéniségük, ami emberként jellemzõ rájuk. Úgyis mondhatnánk, hogy a tündéri énjük csupán egy olyan része a lelküknek ami ugyan meghatározza a további életüket, de ugyanilyen fontos marad az emberi létük is. Ez a két személyiség kiegészíti egymást, nem a skizofrén tudathasadásra kell itt gondolni persze DDD ez annak pont az ellentéte, a két én nem választódik el egymástól teljesen, tudatosan mindkettõ egymás részévé válik. Az animébõl legalábbis ez derül ki így az elsõ 3 évad alapján számomra.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #267
Postázva 2012. 06. 12 22:44:22
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4885
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Igen, az animébõl azonban sokkal több nem derül ki, csak az 5. évadban, de ott se mennek nagyon bele. Ajánlom viszont mindenki figyelmébe a manga 4. történetét, ahol a harcosok "õrangyalai" is felbukkannak, aki tényleg tudathasadásos állapot, hiszen a lányokban benne élõ harcosi én (amit a kristályuk ad) beszél hozzájuk és ad nekik új képességeket. Hogy zavarosabb legyen, pont úgy néznek ki és pont úgy hívják õket, mint a harcosokat, szóval... DDD

Lényeg: õk emberek. A harcos-identitásukban már nem vagyok biztos.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #268
Postázva 2012. 06. 15 15:02:00
Avatar



Üzenetek: 18
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.07.11
Ennyi napja tagunk: 4661
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

oké, így már sokkal érhetõbb, köszi mindkettõtöknek DDD és mindenféleképpen elolvasom a mangát DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #269
Postázva 2012. 06. 15 15:36:26
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4885
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Én köszönöm, ha elolvasod - egyrészt elismerése a munkámnak, másrészt meglátod, mennyivel jobb (és komolyabb) sztori Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #270
Postázva 2012. 06. 15 16:52:08
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Egy hetes csúszás!

Közérdekû közlemény következik!

Mint ahogy a hírben is olvashattátok, a jövõ héten nem lesznek újabb Sailor Moon részek, csak az azt követõ héten!

Az egy hetes csúszás oka, hogy elõreláthatóan nem leszek gép- és netközelben a jövõ hét folyamán, ami még ugyan változhat, de ebben az esetben sem igen kerül ki a következõ adag azon a héten.

Megértéseteket elõre is köszönöm, és hogy jó hírt is mondjak, már elkezdtem készíteni a negyedik évadot!

Ha minden rendben lesz vele, akkor elvileg sokkal hamarabb elkészül majd, mint a jelenlegi évad, így a folytatás is hamarabb bekövetkezik. Egyelõre úgy tûnik, hogy nincs sok ok az aggodalomra. Smile

Majd késõbb még jelzem, hogy mi a helyzet.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #271
Postázva 2012. 06. 16 01:18:40
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 7
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.12.11
Ennyi napja tagunk: 4519
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Heló! Melyik az utolsó magyar szinkronos Sailor Moon rész? Mert nekem anno mintha fel lett volna véve a 172. rész, de az már a Starsban van.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #272
Postázva 2012. 06. 16 05:59:30
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

166. a felett nem létezik szinkronos rész.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #273
Postázva 2012. 06. 16 12:10:49
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 7
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.12.11
Ennyi napja tagunk: 4519
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Dumet írta:
166. a felett nem létezik szinkronos rész.


akkor nem tudom, milyen szinkron lehetett. mert abból a részbõl emlékszem, hogy lerajzoltam egy jelenetet 9-10 évesen.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #274
Postázva 2012. 06. 16 12:16:23
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 168
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5337
Lakhely: Tát
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Egy hetes csúszás!

Dumet írta:

és hogy jó hírt is mondjak, már elkezdtem készíteni a negyedik évadot!

Ha minden rendben lesz vele, akkor elvileg sokkal hamarabb elkészül majd, mint a jelenlegi évad, így a folytatás is hamarabb bekövetkezik. Egyelõre úgy tûnik, hogy nincs sok ok az aggodalomra. Smile

Majd késõbb még jelzem, hogy mi a helyzet.


Eddig hány részt készítettél el?MML
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #275
Postázva 2012. 06. 16 12:42:13
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 168
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5337
Lakhely: Tát
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Én azt figyeltem még meg, hogy Bunny emberként komolytalan, átváltozás után pedig eléggé komoly szöveget nyom le, kitûnõ fogalmazással párosítva. Szóval ilyenkor tényleg az lehet hogy a harcos énje is megjelenik az emberi mellett, mintegy kiegészítve azt.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #276
Postázva 2012. 06. 16 14:38:04
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4885
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hát, az lehetett puszta jellemfejlõdés is, mintegy bemutatva, hogy komolyabban veszi a szerepét. És hát azért olyankor is ment rendesen a csetlés-botlás. Kivéve az évadok utolsó részeit meg azokat a helyzeteket, amikor a szerettei kerültek bajba. "Civilek" megmentésekor azért egészen a legvégéig ügyetlenkedett.

És valóban, 166 felett nincs magyar szinkron (még). Ha felvetted, nyilván onnan, ahonnét mindenki más abban az idõben: az RTL2-rõl, németül Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #277
Postázva 2012. 06. 16 14:43:39
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 7
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.12.11
Ennyi napja tagunk: 4519
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

DBS87 írta:

És valóban, 166 felett nincs magyar szinkron (még). Ha felvetted, nyilván onnan, ahonnét mindenki más abban az idõben: az RTL2-rõl, németül Smile


lehet Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #278
Postázva 2012. 06. 17 20:59:01
Avatar



Üzenetek: 18
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.07.11
Ennyi napja tagunk: 4661
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nem értem, hogy hogy lehet az hogy az 5. évad ennyire eltér, ezek szerint Takeuchi Naoko-nak nem volt beleszólása az anime készítésébe?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #279
Postázva 2012. 06. 17 22:40:02
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4885
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nem, csak egyszerûen lassabban rajzolt, mint ahogy az anime készült. Hogy népszerû lett a Sailor Moon, hirtelen sok munkája akadt, és ez bizony sokszor csak arra volt elég, hogy a történet alapvetését megírja. Az animátorok meg ennek birtokában kitalálták a sztorit.

Amikor az elsõ évad lement a tévében, a manga még mindig futott. És mivel látszott, hogy milyen népszerû a sorozat, folytatásért kiáltott. Ehhez persze úgy kellett kanyarítani a történetet, hogy az eredeti befejezésbõl legyen egy új sztori. Tekintve azonban, hogy ezt megtervezni és megrajzolni idõ volt, azt tették az animátorok, amit olyankor szoktak, amikor a manga késésben van az animéhez képest: csináltak egy fillert (47-59. rész).

A negyedik sztori esetén hatványozottan igaz volt ez, a lemaradás már akkora volt, hogy a sztori is több ponton eltért. Az ötödikkel mégis össze kellett valahogy kötni, és mivel ki kellett tölteni valamivel az alkotói szünetet, csináltak ide is egy fillert (167-172. rész). De mivel még így is maradt 28 rész, és a Sailor Moon pedig egy havonta megjelenõ manga volt, hiába volt 11 fejezetes, nyilvánvaló volt, hogy az anime elõbb ér véget. És ki kellett találni valamit, az animátorok meg ezt találták ki. Haragszik is sok minden miatt Naoko Takeuchi, többek között a Sailor Starlights kétnemûsítése miatt, na meg hát Sailor Cosmos kihagyása is érzékenyen érintette.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #280
Postázva 2012. 06. 17 23:44:05
Avatar



Üzenetek: 18
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.07.11
Ennyi napja tagunk: 4661
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hát igen el tudom képzelni, hogy mennyire nem tetszett neki hogy elferdítették a történetet, na meg a szereplõket. Csak azt nem értem, hogy hogyan is gondolták hogy civilben férfiak, harcosként nõk, ezek szerint nem nagyon tartották szem elõtt hogy gyerekeknek íródott a mese, még akkor is ha egy kicsit az idõsebbeknek. Így nagyon én se tudom hová tenni
Spoiler tartalom:

Szerkesztette: Niki - 2012. 06. 18 11:32:26
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!