Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A kék szemű szamuráj Itou Junji hátborzongató japán meséi Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Mary és a varázsvirág Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 9
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6928
Legújabb tag: Inferno915

Látogatók ma: 1911
Online látogató: 8
Látogatók a hónapban: 367529
Összes látogatók: 53015400

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 6 szavazatok)  
Ikon 
Sailor Moon - Varázslatos álmok
Fentre Üzenet nyomtatása #201
Postázva 2011. 12. 07 01:13:21
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4904
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Azt írtam: "Ez ugyanis egy "elveszett epizód", azaz sehol senki nem talált hozzá magyar szinkront. Ilyen volt a 81. rész is, de ehhez végül került, de sajnos még mindig ilyen a 144. rész." A "volt"-on van a hangsúly. És én magam is hálás vagyok érte, mert annak idején sem láttam magyarul ezt a részt, hogy felkerült DH-ra.

Ami a 3. évadot illeti: talán ez az az évad, ami a közkézen keringő Setike-féle ripek közül a legkorrektebb mind kép, mind hang tekintetében. Én személy szerint (örök elégedetlen) a SuperS-t várom, az ugyanis jelenleg csak 320x240-es WMV-fájlokban létezik a neten, ahol egy 20 perces rész 20 mega, tehát a minőség finoman szólva is botrányos. Na meg kíváncsi vagyok arra, hogy a 144. rész tényleg elveszett epizód marad?

Zárásképpen az újaknak megjegyezném, hogy a DH-n lesz először fent kiváló minőségben mind a 4 magyar évad. Voltak próbálkozások, jobb-rosszabb eredménnyel máshol is, de a 2. évadnál tovább senki nem jutott. Úgyhogy úgy tessék várni a 3. évadot, mint a Messiást. Ami nem is képzavar, tekintve, hogy a japán eredetiben "Messiah of Silence"-nek hívták azt a személyt, akit a három új harcos keresett.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #202
Postázva 2011. 12. 07 09:01:11
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Egy kérdés. A negyedik évad utáni - ami amúgy nem a Stars, mert az az ötödik évad - részek is fenn lesznek. Értem ezalatt a kimaradt öt részt az ötödik évad előtt és a Sailor Moon ötödik évadát.

Amúgy az évadok így vannak: Sailor Moon, Sailor Moon R R (Return Romance), Sailor Moon S, Sailor Moon SS (Super Soilders) és Sailor Moon Stars (ez a Starlights-os, amit nem adtak már le nálunk).
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #203
Postázva 2011. 12. 07 11:02:40
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5357
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Idővel fent lesz az ötödik évad is. Smile Persze az feliratosan, magyar szinkron híján.

A "kimaradt öt rész" alatt viszont nem egészen tudom, hogy mire gondolsz. Esetleg a Nehelleniás részekre? Bár az meg 6 rész, meg hát, hiába tartozik történetileg a 4. évadhoz, egyébként mégiscsak az 5. évad része hivatalosan, szóval lehet mellényúltam, csak más "kimaradt rész" nem jutott hirtelen eszembe.

Mindegy, hát a lényeg, hogy minden fent lesz majd. Az első négy évad szinkronosan, az ötödik évadhoz, a filmekhez, a speciálhoz és az OVA-khoz pedig készül majd felirat, így nem csak manga fronton, de anime téren is teljes lesz előbb-utóbb a Sailor Moon az oldalon. Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #204
Postázva 2011. 12. 07 11:31:37
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5505
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Niki írta:

Mindegy, hát a lényeg, hogy minden fent lesz majd. Az első négy évad szinkronosan, az ötödik évadhoz, a filmekhez, a speciálhoz és az OVA-khoz pedig készül majd felirat, így nem csak manga fronton, de anime téren is teljes lesz előbb-utóbb a Sailor Moon az oldalon. Smile


És már alig várjuk Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #205
Postázva 2011. 12. 07 11:53:15
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Niki: Azokra a részekre gondolok, amikor
Spoiler tartalom:

Szerkesztette: Niki - 2011. 12. 07 22:53:03. Indok: Légyszi használd a spoiler gombot, amikor a történet szempontjából fontos dolgokat írsz.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #206
Postázva 2011. 12. 07 12:28:45
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4904
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Vagyis a Nehelléniás hatrészes fillerre. Hát, azt az anime alkotói beépítették az ötödik évadba (opening ending ugyanaz, ráadásul az 5. történet felvezetése is), viszont tény, hogy a negyedikhez is köthető, mert lezárása annak. 167-172. epizód közötti sztori, mivel nem volt magyarul leadva, és az 5. évad része, a Stars feliratos részei közt ez jön legelőször.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #207
Postázva 2011. 12. 07 14:36:45
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Igen, arra gondoltam. De amúgy csak egy kérdés és észrevétel volt.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #208
Postázva 2011. 12. 14 17:53:39
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4904
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Azt hiszem, jó pár hozzászólással ezelőtt felvetődött, hogy a Sailor Moon-ban nincs a mai értelemben vett fanservice. Most azonban úgy látom, mégis van. Mégpedig Zoisite és Kunzite kapcsolata, ami a mangában abszolúte nincs benne. Személy szerint a hócipőm kivan már a yaoi fanservice-szel (nem tudom, ki bukik az ilyesmire, de rettenetes), bár mivel ez egy régebbi anime, talán nem zavaró annyira. A 3. évad yuri kapcsolata egy másik dolog, a Sailor Stars szerelmi szála, ami hasonló nemi identitás-gondokat vet fel, viszont egyértelműen egy szándékosan bedobott szál.

Más téma: találtam hat számot az anime-képregényből idehaza PDF-ben. Hű de rettetenes... akkor már inkább a manga.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #209
Postázva 2011. 12. 14 18:46:41
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Engem az ilyen yaoi-s yuri-s dolgok nem zavarnak, ha a sztori részei mert akkor annak jobb esetben van jelentősége, de ha pl: OP/ED-ben ilyen dolgok vannak attól a falra mászok.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #210
Postázva 2011. 12. 24 20:39:43
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

De jó hogy elkészült, már nagyon vártam.
Az első hét részt részt magam is megcsináltam, aztán találtam rá erre az oldalra és láttam hogy hamarosan várható.
Én a japán képhez szerkesztettem be a magyar hangot nekem úgy jobban tetszik, de nagyon örülök ennek is.
Nagy köszönet és tisztelet Dumet hogy elkészítetted.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #211
Postázva 2011. 12. 24 22:52:49
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5509
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nagyon szívesen. Ez is a japán videóra van időzítve, félreértés ne essék, csupán az opening rekonstruálva lett a magyar alapján, de természetesen szintén japán DVD-RIP-ből.

Egyébként ahogy már írtam a hírbe is a továbbiakban heti 4 rész fog érkezni, ezt annyival egészíteném ki, hogy a jövő heti részekben az egyik rész rögtön két változatban is tölthető lesz kivételesen, de erről majd írok akkor részletesebben, valamint a későbbiekben két részben lesz egy alternatív hangsáv amelyek alá a magyarok által kigyomlált japán téma zenék vannak visszavágva.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #212
Postázva 2011. 12. 25 13:54:35
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

SM movie van magyarul? Mintha rémlene, asszem vmelyik karácsonykor leadták azt, amelyikben Kamilla is szerepel és azzal kezdődik, hogy
Spoiler tartalom:
Most így az ünnepi hangulatban valahogy beugrott...
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #213
Postázva 2011. 12. 25 14:02:41
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5509
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Tudomásom szerint nem készült egyik filmhez se szinkron, úgyhogy valami mást láthattál vagy nem tudom. Én nem tudom mert a sorozatot se nagyon néztem anno, csak egy két részt láttam belőle.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #214
Postázva 2011. 12. 25 16:41:41
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Jah értem, én azt hittem hogy valami francia dvdrip alá raktad be a magyar hangot.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #215
Postázva 2011. 12. 25 17:15:16
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4904
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Francia DVD-változat is létezik, de valami érdekes oknál fogva teljesen összevissza adták ki, ráadásul csak a 147. részig. Ráadásul ez már nagyon rég volt, így gyakorlatilag hozzáférhetetlen.

Ami azt illeti, a Sailor Moon tényleg ment karácsonykor - a német RTL2-n. Első nap az R, másodikon az S, harmadikon a SuperS-film. Ott a sorozat nagyon meg volt becsülve, nem csoda, hogy a szinkronja a legjobbak között van.

Szerk.: ezt viszont érdemes megnézni - a francia nyelvű epizódok. Még a szinkronbakik is ugyanazok sokszor, mint a magyarban

http://www.dailym...ily54230/4

Szerkesztette: DBS87 - 2011. 12. 25 18:12:23
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #216
Postázva 2011. 12. 25 17:24:44
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5509
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hozzátenném azt is, hogy a francia DVD-RIP minősége más francia DVD kiadásokhoz hasonlóan igencsak szar... Szóval fel se merült bennem, hogy alapanyagként egy ilyet használjak, de nem is lehet beszerezni, ahogyan DBS is írta. Ez volt, hogy francia ripnek hitted, egy részről büszkeséggel tölt el, mert voltaképpen ez volt a cél, hogy a francia változatot rekonstruáljam, és hát úgy tűnik, hogy ez sikerült is DDD

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #217
Postázva 2012. 01. 09 00:10:49
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4904
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Fantasztikus lett a 99. rész a japán aláfestő zenével, egészen mássá tette az egészet. Mintha csak frissen szinkronizálták volna újra.

Ebben a részben is benne volt még egy érdekes dolog: az elvileg a francia változatból dolgozó magyar szinkronstáb, a francia változatnak is ellentmondva, japán nevet használt. Mint a "Makoto kalandja" részben, ami még franciául is Marcy kalandja. Teodor meg hirtelen Yuichiro lett, a fene se érti, hogyan. Új szinkronszínészt is kapott, a jó 15 évvel fiatalabb kiadásu Sótonyi Gábort, aki olyan újabb animékben szerepel, mint a Bleach (Shiba Ganju), vagy a Death Note (Ryuk)

20:10

Rájöttem közben az egyetlen logikus megoldásra. Mivel a nevek varázsütésre változtak japánra, ami a francia változatban nem így volt, és több eltérés mutatkozik a francia változathoz képest, ezért csak egy ésszerű magyarázat van: néhány részt egyenesen Japánból szereztek be valami oknál fogva.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #218
Postázva 2012. 01. 09 00:53:09
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5509
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem van egy ettől ésszerűbb magyarázatom rá, ugyanis azt kizártnak tartom, hogy egyenesen japánból szerezték volna a részeket. Ezt már az elején leszögezném, hogy lehetetlen, még manapság se veszünk egyenesen Japánból animéket csak nagyon ritkán, a forgalmazó általában amcsi vagy európai országok valamelyikéből való.

Szerintem inkább az történhetett, hogy a francia szövegkönyv mellett kaptunk egy olyan félkész szövegkönyvet, amelyet a franciák még azelőtt adtak át nekünk, hogy ők azt felülbírálták volna. Teszem azt, volt egy szövegkönyv, amit kaptak a franciák a japóktól, vagy akiktől vették (de vélhetően a japóktól) amit ők elkezdtek lefordítani franciára. De pl. nem teljesen fordítottak le benne még neveket vagy címeket, és amikor a magyar megkereste a franciát, akkor ezt a még nem teljesen kész szövegkönyvet adták ide, vagyis a magyar már akkor megvette, amikor a francia szinkron pl. ezekhez a részekhez még nem készült el. Mivel régebben még egybe vették a sorozatokat és nem forgalmazói évad szerint, könnyen elképzelhető, hogy az első 166 rész szövegkönyve már akkor meg lett véve, amikor a franciák pl. még csak az első évadot szinkronizálták le. Természetesen a videó már kész volt a módosításokkal együtt, vagyis a módosított videót és a ezt a szövegkönyvet egybe kaptuk meg, mind a 166-ot. Ezzel az elmélettel meg lehetne magyarázni azt, hogy miért maradt néhány japán kifejezés a szövegben. Úgymond egy hibás szövegkönyvet kaphattunk... nem kizárt, hogy a sok félrefordítás egy része is ebből adódik...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #219
Postázva 2012. 01. 09 06:17:23
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2138
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5505
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

És az is magyarázat lehet nem, hogy 167-200 vagy 200 akármeddig nem lett hun szinkron csinálva...Vagy francia lett, csak hun nem? Mert akkor a hunok nem vették meg 167ttől...Bár azt nem tartom hihetőnek, ha ugye régen (lásd db-dbz és még mások Inuyasha bla bla) egybe vettük a bulikat...

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #220
Postázva 2012. 01. 09 08:31:28
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19857

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Aedua írta:
SM movie van magyarul? Mintha rémlene, asszem vmelyik karácsonykor leadták azt, amelyikben Kamilla is szerepel és azzal kezdődik, hogy
Spoiler tartalom:
Most így az ünnepi hangulatban valahogy beugrott...


Igen, az az egyik movie, nekem pl. nem a kedvencem, pont Chibiusa miatt. Õt valahogy sosem tudtam megszeretni. XD
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!