Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 22
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6899
Legújabb tag: Zuki

Látogatók ma: 20212
Online látogató: 22
Látogatók a hónapban: 561875
Összes látogatók: 52586649

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 6 szavazatok)  
Ikon 
Sailor Moon - Varázslatos álmok
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #181
Postázva 2011. 11. 30 13:07:51
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Ha már manga. Rei karaktere talán a legszembetûnõbb az egész mangában és animében. Míg a mangában utálja a férfiakat, és sosem kezdene kapcsolatot egy hímnemûvel sem, addig az animében flörtöl Mamoruval - talán járnak is, ha lehet annak nevezni, hogy folyton rajta lóg -, majd összejön - már ha lehet annak nevezni - Yuuichirouval. Magyarán ott normális lányként viselkedik, nem egy férfiutálóként.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #182
Postázva 2011. 11. 30 15:55:30
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Bár ez inkább kifejezetten a manga-témához tartozik, de igen, észrevettem én is azóta a hibát. A gond az, hogy a javítása nem két perc lenne - szétkapni a PDF-et (laponként), újra betájolni õket, kicserélni a megfelelõ oldalt, új PDF-et csinálni, és feltölteni, s mindezt a két változat miatt kétszer... Javítva lesz, az nem kérdés, de egyelõre egy hibajegyzéket vezetek, amibe ezt felvéstem.

A Sailor V-tõl kezdve szerencsére már kettõs szûrõt használok (nemcsak én olvasom át, miután kész van), s így kisebb a hiba esélye.

Ami pedig Rei-t illeti: a két karakter különbözõsége (mint azt a Legendás harcosok c. könyvben is írják) azért van, mert a manga és az anime célközönsége eltérõ. Egy életvidámabb karaktert akartak, az animátorok meg - a fanservice korai elõfutáraként - csináltak belõle egy nagyvilági leányzót.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #183
Postázva 2011. 11. 30 16:24:06
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5493
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

És ami engem illet, az én kedvenc karakterem pont Rei és talán pont ezért. Persze ehhez a magyar szinkron is nagyban hozzájárul, mert Dögei Éva hihetetlen alakítást nyújt, és még jobbá teszi a szereplõt.
Egyébként érdekesek ezek a különbségek, mert általában nem jellemzõ, hogy az anime változat ennyire eltérjen a mangától, de ebben is különleges akkor ez a mû.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #184
Postázva 2011. 11. 30 16:38:21
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem annyira egybeforrt a karakterével a hangja (ami egyébként kitûnõ választás volt), hogy mikor egyesek emlegették a Lovely Complex-topikban (Koizumi Risa hangja kapcsán), hogy nekik Nodame jut róla eszükbe, hát nekem meg valahogy inkább mindig Mars marad. Sõt, a Soul Eaterben Marie tanárnõként is zseniális - bár itt a szereplõ komolysága miatt azért könnyebb volt elvonatkoztatni.

A Sailor Moon-ban egyébként nem kevés karaktert átírtak a mangához képest, de egyet sem olyan drasztikusan, mint Rei-t. Beryl például eredetileg egy pásztorlány volt, aki szerelmes volt Endymionba, de viszonzatlansága miatt lepaktált Metaliával, akivel viszont valójában nem együttmûködni akar, csak kihasználni õt. Nehellénia sem az a szegény, magányos, megromlott lelkû királynõ, hanem egy velejéig gonosz karakter a Hold sötét oldaláról, Serenity királynõ lelkének gonoszabbik fele. Galaxiáról meg Csibicsibirõl pedig jobb nem is beszélni, hát õk aztán totál másak.

De mindez csakis az eltérõ közönség miatt volt, ha minden igaz.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #185
Postázva 2011. 11. 30 17:26:15
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem néhol érthetetlen a történet, túl gyors vagy olyan össze-visszának érzem. Pedig már nagyon régóta el akartam olvasni, de nekem elég kusza, a jelenetek olyanok, mintha kimaradt volna vmi, olyan hiányérzetet hagy maga után. De lehet csak én érzem így. Amúgy tényleg sokkal másabb, és nagyon át lett írva az egész, az anime jobban elhúzza a dolgokat.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #186
Postázva 2011. 11. 30 17:37:24
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem inkább Minako a kedvencem, fõleg a live-action-ben. Meg a mangában. Rei a második kedvenc.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #187
Postázva 2011. 12. 01 12:30:09
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Sailor Moon-rajongóknak:

http://www.youtub...rp6O9npR_c

Egy fan-made film, az egészen jó fajtából. Tegnap jelent meg.

Na persze lesz egy úgynevezett "Special DVD Edition" is benne, amiben cseppet több jelenet lesz - ami jó is lenne, hiszen ez így rövid, rövid, és megint csak rövid.

Kevésbé dekoratív szereplõkkel, de a sztorivonal szempontjából jobb lekövetéssel készül egy másik film is, és jó esély van rá, hogy befejezzék:

http://www.indieg...sailormoon

Érdekes, milyen népszerû lett 2011-re a Sailor Moon. Talán az újra megjelent angol nyelvû manga teszi...

Szerkesztette: DBS87 - 2011. 12. 01 13:00:01
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #188
Postázva 2011. 12. 04 15:38:08
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4705
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

de mijen jó lene ha újra elkezdenék vetíteni és leszinkronizálnák égész végig,meg a 3 filmet is hozá

Crazy
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #189
Postázva 2011. 12. 04 17:52:41
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

DBS87 írta:

A Sailor Moon-ban egyébként nem kevés karaktert átírtak a mangához képest, de egyet sem olyan drasztikusan, mint Rei-t. Beryl például eredetileg egy pásztorlány volt, aki szerelmes volt Endymionba, de viszonzatlansága miatt lepaktált Metaliával, akivel viszont valójában nem együttmûködni akar, csak kihasználni õt. Nehellénia sem az a szegény, magányos, megromlott lelkû királynõ, hanem egy velejéig gonosz karakter a Hold sötét oldaláról, Serenity királynõ lelkének gonoszabbik fele. Galaxiáról meg Csibicsibirõl pedig jobb nem is beszélni, hát õk aztán totál másak.

De mindez csakis az eltérõ közönség miatt volt, ha minden igaz.


Ja, kezdjük azzal, hogy a mangában bár ChibiChibi szintén elõször egy kislányként jelenik meg, de
Spoiler tartalom:


Ha már Serenity Királynõ, akkor a hercegnõrõl is pár szót a mangából. Serenity hercegnõ sem az az ártatlan lányka, mint az animében. Hanem nagyon is önzõ, olyannyira, hogy
Spoiler tartalom:
Ez szerintem elég önzõ dolog a részérõl.

Amúgy Beryl Endymion iránti szerelmére max a live-action-ben térnek ki egy pár kép erejéig. De ott legalább mutatják, bár úgy, hogy Beryl a palotában élt, mint udvarhölgy. Legalábbis a ruháit tekintve az lehetett.

+ a négy amazonról is lehet mesélni, akik valójában Eliziumban aludtak egy fa alatt, míg Nehelenia át nem mosta az agyukat. A négy amazon a mangában megtisztul, és kiderül, hogy
Spoiler tartalom:
Errõl az animében amúgy mélyen hallgattak.

A legnagyobb arculcsapás azonban kétségkívül a Starlights volt, akik a mangában civilben is nõk. Gondolom az animében hogy
Spoiler tartalom:
kellett egy fiú Usagi mellé, és minõ meglepetés, a lányok civilben fiúk lettek.

Szerkesztette: Niki - 2011. 12. 04 19:09:45. Indok: Légyszi használd a spoiler gombot, amikor a történet szempontjából fontos dolgokat írsz.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #190
Postázva 2011. 12. 04 19:54:32
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Spoiler rulez DDD De ezen túlmenõen is különbségek vannak, pont a terjedelmi korlátok és az eltérõ közönség miatt. Olyan az animében nem fordulhat elõ, hogy egy gonosz szereplõ csak úgy simán meghal, miután szerepelt egy fejezetben. Voltaképp a legnagyobb különbség a kisebb gonosz karakterek kidolgozása terén van - illetve hogy az animében van esélyük a túlélésre, sõt hogy jók legyenek. Az egyetlen eset, ahol az animében nem lesznek jók a gonoszokból, de a mangában igen, az
Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #191
Postázva 2011. 12. 05 04:31:18
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 168
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5340
Lakhely: Tát
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

DBS87 írta:
Spoiler rulez DDD De ezen túlmenõen is különbségek vannak, pont a terjedelmi korlátok és az eltérõ közönség miatt. Olyan az animében nem fordulhat elõ, hogy egy gonosz szereplõ csak úgy simán meghal, miután szerepelt egy fejezetben. Voltaképp a legnagyobb különbség a kisebb gonosz karakterek kidolgozása terén van - illetve hogy az animében van esélyük a túlélésre, sõt hogy jók legyenek. Az egyetlen eset, ahol az animében nem lesznek jók a gonoszokból, de a mangában igen, az
Spoiler tartalom:


Az én meglátásom szerint az állításod nem teljesen igaz, mert (FIGYELEM!!! Erõs spoiler, aki még nem látta az elsõ évadot az ne olvassa el)
Spoiler tartalom:

Berylla királynõ pedig a legszimpatikusabb fõgonosz nekem. A második évadig láttam eddig, (természetesen Dumet-release) a késõbbiekben lehet hogy változni fog a véleményem, de rólam tudni kell hogy szeretem a negatív karaktereket is.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #192
Postázva 2011. 12. 05 08:25:32
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Na igen,
Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #193
Postázva 2011. 12. 05 13:19:14
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nephrite kapcsán való igaz, amit leírtatok, õ az egyetlen kivétel talán négyük közül. Kunzite-tal talán én azért nem tudtam megbarátkozni, mert
Spoiler tartalom:


Ami a második évadot illeti: mindegyik gonosz korrektül meg van csinálva. Nem is tudok negatív példát mondani, mindegyiknek jól eltalálták a jellemét. Egyébként is jó a történet alapvetése, a "veszélyben a jövõ világa"-dolog. Ezt talán csak a harmadik sztori fejeli meg, a maga dark-os beütésével, és azzal hogy olyan erkölcsi-morális problémákat vet fel, mint hogy szabad-e egy ártatlan embert megölni csak azért, mert a halálával elkerülhetõ lehet a világ pusztulása?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #194
Postázva 2011. 12. 05 14:55:01
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Spoiler tartalom:

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2011. 12. 05 15:01:56
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #195
Postázva 2011. 12. 05 15:10:44
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Leadták, de nem magyarul. Ha tudsz hozzá valahonnét, akárhonnét hangforrást, azt személy szerint én is, Dumet is, meg az egész SM-rajongói csoport meghálálná Smile Ez ugyanis egy "elveszett epizód", azaz sehol senki nem talált hozzá magyar szinkront. Ilyen volt a 81. rész is, de ehhez végül került, de sajnos még mindig ilyen a 144. rész.

Kunzite sorsa a mangában: lásd a "Hold" címû fejezetet. Meg nem mondom hirtelen, melyik az, de azt hiszem, a 9. fejezet.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #196
Postázva 2011. 12. 06 08:59:36
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19841

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem úgy rémlik, hogy leadták, de mivel legutóbb csak japánul láttam - azóta sajna Youtube-ról törölve lett az összes japán szinkronos rész -, szóval lehet azért emlékszem rá, hogy láttam. Mindegy. Németül úgy asszem 2002-2003 körül láttam utoljára a német RTL2-n.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #197
Postázva 2011. 12. 06 20:11:49
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Jövõre megint lesz SM Ausztriában és Németországban a tévében is. Hozzánk legközelebb most épp Lengyelországban megy, a múlt héten kezdték el.

Ami a hiányzó epizódokat illeti... nagy mínusz, hogy a 144. kivételével a másik kettõben fontos dolgok történnek.
Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #198
Postázva 2011. 12. 06 23:46:21
Avatar



Üzenetek: 1
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 06.12.11
Ennyi napja tagunk: 4527

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Sziasztok..Sailer moon 3 évadját és a többit mikor tudnátok feltölteni?Mert érdekelne a többi része is...Elõre is köszönöm Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #199
Postázva 2011. 12. 07 00:21:13
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4888
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Jönnek majd - hamarabb, mint gondolnád Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #200
Postázva 2011. 12. 07 01:00:33
Avatar



Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5493
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

DBS: A 81. rész neked hol hiányzik??? Mert biztosan nem itt nézted akkor, mert én elkészítettem, feltöltöttem stb. A másik kettõ meg adott, tudjuk.

Hajnusz: Nem csak feltölteni kell ám, hanem elkészíteni is, nem terem az csak úgy magától... Hidd el én is szívesebben szedném a kertemben, ha teremne DDD de nem terem, szóval fáradtságos munkával készítem el. Vagy jobb lenne a régi szar RTL-es felvétel? Ugye persze, hogy nem? Szóval na... De hogy megnyugodjál, meg a többi fan is, akik már tûkön ülnek, elárulom, hogy már nem kell sokat várni rá... Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!