
A folytatás Tündi irigységének históriája, amelyben a kis tündér olyannyira féltékeny lesz Törpojáca szépségére, hogy úgy dönt, beveti tündérporát és elpusztítja õt.
Nem sokkal ezután Okoska fejébõl kipattan az az ötlet, hogy egy csengettyût kössenek Sziamiaú nyakába. Így mindig hallhatják, ha az elvetemült macska a nyomukba ered. Hókuszpók miatt azonban a terv visszafelé sül el.
Végezetül Ügyifogyi kerül Aprajafalva életének középpontjába, amikor egy váratlan robbanásnak köszönhetõen zseniális memóriára tesz szert. Minden törpicsek afféle rögzítõként kezdi el használni, a baj azonban akkor következik be, amikor Hókuszpók elkapja õt, hogy kiszedje belõle a láthatatlanná tévõ varázslat receptjét.


