Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 8
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6873
Legújabb tag: ben00

Látogatók ma: 8287
Online látogató: 8
Látogatók a hónapban: 328547
Összes látogatók: 52353321

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
AKB0048
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2012. 09. 07 04:46:44
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt az AKB0048 c. animérõl és lehetséges folytatásairól lehet beszélgetni.

Ez a projekt is megkezdõdött, az idei, 2012-es év egyik nagyszerû darabja, az AKB0048 mely, mint ahogy az adatlapról és a hírbõl is kiderült, alapvetõen idol-animének számít, vagyis központi témája a sztárrá válás és hogy sosem szabad feladni az álmainkat. Ugyan ebbõl elég sablonosnak tûnhet a téma és igazából az is, azonban mindezt egy meghökkentõen rideg sci-fi világba helyezték el az anime készítõi, számos titokzatos, rejtélyes momentummal átszõve, és esélyt adva rá, hogy elgondolkodjunk számos nagyon is valóságos kérdésen. Hogy miken is pontosan, az természetesen kiderül az epizódok során, számos megható vagy keserédes felismerés során, amely könnyeket csalhat a szemünkbe.

Technikailag a következõket érdemes tudni:
A fordítást jómagam (Dumet) végeztem, megjegyzem mivel rengeteg dal felcsendül a részek során (minden részben legalább egy), így rengeteg dalfordítás is ide tartozik. Sokkal több munkája volt viszont Nikinek, akinek a lektorálást, a formázást és a dalok karaokéit köszönhetitek. A sok dal, rengeteg felirat miatt hatalmas mennyiségû szöveggel dolgoztunk más sorozatokhoz képest, így a munka is jóval nehezebb volt, mint rendes esetben.

Reméljük, mindenkinek elnyeri a tetszését majd ez az aranyos és elgondolkodtató kis történet, aki úgy dönt, hogy megnézi. Jó szórakozást hozzá elõre is, és persze ide várjuk a visszajelzéseket, ötleteket, véleményeket. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2019. 02. 01 16:51:38
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2012. 09. 07 19:19:46
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5332
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Féltem tõle, hogy lesz olyan, akinél elõ fog fordulni hasonló probléma, de reméltem, hogy mégsem...
Ha a videó szaggat, de alapjáraton vinnie kéne a gépnek az ekkora méretû, és felbontású videókat, akkor az azért van, mert a karaoke effektek leterhelik a procit, videókarit, stb.
Általában a fansub csapatok ezért égetik az efféle karaokékat, hogy ezzel ne legyen problémája senkinek sem a lejátszás során.
Viszont a DH-n nem égetünk a videóba semmit, semmilyen projektnél, mert szeretjük "tisztán" hagyni õket, így karaokét sem fogunk égetni a videókba.

A probléma a daloknál jelenleg úgy orvosolható, hogy a videó tartalmaz SRT formátumú feliratot is, és át kell kapcsolni rá. Elég csak a zenéknél, utána vissza lehet kapcsolni ASS-re. VLC lejátszó program esetében, ezt a felsõ menüsornál a "Videó/Feliratsáv" részben lehet megtenni.
Ha valakinek még így is problémái akadnak a videóval, akkor az már nem a karaoke hibája, hanem a gép nem bír megbirkózni magával a videóval.

Hmm... Eddig csak gondolatszintjén merült fel ez bennem, de úgy tûnik komolyabban el kell ezen merengjek... Szóval, ha lesz rá igény (de lehet egyébként is), készítek "sima" karaokés ASS feliratot is, amiben semmi effekt nem lesz, és akkor formázott felirattal tudja az is nézni a zenés jeleneteket is, akinek a lejátszás alatt gondja akadt a csili-vili karával. Így akkor a videó három feliratot tartalmazna.
Egyébként, lesz pár rész, amikor a dalok alatt elég sok a duma is, és akkor ember legyen a talpán, aki az SRT-bõl kibogarássza nézés közben, hogy most mi, micsoda. DDD
Szóval lehet még egyszer neki kell ugorjak a dolgoknak. Bár errõl valamiféle vélemény nem ártana tõletek, hogy valóban igény lenne-e ilyesmire. Smile

Szerkesztette: Niki - 2012. 09. 07 19:47:38
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2012. 09. 07 19:29:28
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5480
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Na a probléma nálam is fenn áll Smile MPCnél VLCnél nem csak az elején néha mikor olyan kedve van, fogtam és átváltottam a videókari terhelésre, az bírja dolgozik rendesen de bírja és letolja.

Gyis a gond nem nálad van Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2012. 09. 07 20:20:49
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Brolly, Niki: Az SRT-re váltós módszer nálam mûködik, így már lejátsza rendesen. Sajna a laptopom már elég régi (több, mint 4 éves), a videokari ATI X1200 128MB, proci AMD 64 X2 1,8 Ghz. A további részeket majd a PC-men nézem, az talán bírja az ASS-t is.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2012. 09. 07 20:49:01
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Hát nem ajánlatos gyengébb gépeken lejátszani, nem véletlenül írtam, hogy rengeteg felirat van benne és rengeteg dal, az effektes ASS pedig még inkább. Nekem egy kis akadással, de a régi, 3 GHz-es egymagos gépemen futott a dolog, direkt azon teszteltem, mert feltételeztem, hogy attól régebbi gépeken nem valószínû, hogy bárki is futtatni akarná. De ezek szerint tévedtem. Ami pedig Niki ötletét illeti, szerintem a letöltések számának függvényében fogunk majd cselekedni.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2012. 09. 07 20:54:44
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Dumet: A mai napig nem gondoltam volna, hogy van olyan videó, amit a laptopom nem játszik le DDD. A PC-men (3Ghz P4, 512 MB ATI X1650) holnap letesztelem, remélem ott már fut majd rendesen. A nagy LCD monitoromhoz passzolni is fog a film felbontása Smile.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #7
Postázva 2012. 09. 07 21:03:43
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5480
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

OFF:
3gbhz és oszt mi van? 512 Ati meg wáá, tudok én 10 ghzes gépnek is olyat mutatni amit nem fog akadás nélkül leadni DDD a sok effekt minden gépet haza vág DDD

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #8
Postázva 2012. 09. 07 21:38:35
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

OFF:
BrollySSJ4 írta:
3gbhz és oszt mi van? 512 Ati meg wáá, tudok én 10 ghzes gépnek is olyat mutatni amit nem fog akadás nélkül leadni DDD a sok effekt minden gépet haza vág DDD
Spoiler tartalom:

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2012. 09. 07 21:39:37
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #9
Postázva 2012. 09. 08 10:55:25
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

OFF:
Dumet írta:
BrollySSJ4 írta:
3gbhz és oszt mi van? 512 Ati meg wáá, tudok én 10 ghzes gépnek is olyat mutatni amit nem fog akadás nélkül leadni DDD a sok effekt minden gépet haza vág DDD
Spoiler tartalom:


Érdekes, hogy én is 9600-as ATI-val kezdtem (128 MB) DDD, aztán tönkrement és utána lett az 512-es X1650.

Szerkesztette: gyshinobi - 2012. 09. 08 10:56:10
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #10
Postázva 2012. 09. 14 00:18:35
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5332
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Habár nem írtatok ezzel kapcsolatban, mégis... Mivel nem szeretném, ha bárkinek is rontaná az "élményt" az, hogy az effektes kara miatt beszagatt a videó nála, átkapcsolva SRT-re pedig bizonyos jeleneteknél bogarászós a dolog, mert túl sok sor jelenik meg egyszerre... Így végül, úgy döntöttem, készítek minden részhez sima karás verziót is.
Emiatt az imént cserélve lett az elsõ rész videója, és a jövõben a sorozat összes része így fog majd kikerülni. Tehát, mostantól az MKV videók három feliratot fognak tartalmazni. Két darab ASS feliratot, és egy darab SRT-t.
A két ASS teljesen ugyanúgy lesz formázva, egyedül a karaokék különböznek majd, és az elsõ ASS az effektes verzió, a második a sima karás verzió lesz mindig.
A videók alapjáraton az effektes karás ASS-el indulnak el, szóval akinél beszaggat a vidi, amikor jönnek a karák, kapcsoljon át a másik ASS-re.
(Akinél már a videó elindításakor szaggat, akkor az nem a kara hibája, hanem egész egyszerûen a gépe nem birkózik meg magával a videó fájllal.)

A részek lejátszását a VLC nevezetû programmal ajánljuk. A többi lejátszóprogrammal nem garantáljuk, hogy ugyanúgy jelennek meg a dolgok, mint ahogy kellene.
Ennél a lejátszóproginál, a felsõ menüsornál, a "Videó/Feliratsáv" részben könnyedén tudtok válogatni a feliratok között. Az "ASS - [DragonHall+] (egyszerûsített)" nevezetû a sima karás verzió.

Hát, ennyit tudtam tenni az ügy érdekében, remélem így már mindenki gondtalanul tud majd AKB-zni. Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #11
Postázva 2012. 09. 17 12:05:36
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Felkerült a 2-3. rész, tessék olvasni hírt, illetve az elõzõ Niki hozzászólást.

Aki anélkül ír akárhová, hogy gondja van, hogy nem olvasta valamelyiket, azt kivágom. Egyébként lehet véleményezni a dolgokat egész nyugodtan, tetszik/nem tetszik a sorozat, netalántán a fordítás (ez az elsõ hosszabb, vagyis nem 1-2 részes feliratos munkám), formázás, karaoke stb. stb. örülnénk neki, hogy mennyire sikerült beleválasztani az igényekbe ill. mennyire bejövõs a végeredmény.

Jó szórakozást! Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2012. 09. 17 19:07:49
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #12
Postázva 2012. 10. 12 03:30:52
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048 változások!

Figyelem! Fontos közlemény következik!

A mai, 10. résszel kezdõdõen áttérünk a heti egy részes megosztásra! Vagyis innentõl a 13. részig a maival együtt 4 alkalommal jelentkezünk még új résszel a sorozat végéig. A döntés oka, hogy mint láthattátok, a napokban több premier anime fordításába is belekezdtünk, így a feladataink száma jelentõsen megnõtt. Mivel az AKB részek formázása még jelenleg is folyik, Niki nem tudja tartani a heti 2 rész elkészítését a Bakumannal kapcsolatos dolgai és egyéb koordinációs feladatai miatt. Megértéseteket elõre is köszönjük!

Jó szórakozást a mai részhez!

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Niki - 2012. 10. 12 12:36:53
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #13
Postázva 2012. 11. 04 23:57:58
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048 folytatás!

Mint ahogy a hírekben is olvashattátok, ez a projekt is véget ért, ám aki megnézte az utolsó részt, és/vagy elolvasta figyelmesen a legutóbbi hírt, az tudja, hogy bizony ez még nem jelenti a történet végét! Smile

Hamarosan jön a sorozat második évadja, amelyrõl egyelõre csak annyit tudni, hogy "AKB0048 Next stage" lesz a hivatalos címe és hogy várhatóan valamikor jövõ év február folyamán következik be. Smile
http://i.minus.co...KICCCc.jpg (felülrõl a harmadik sorban láthatjátok)

Természetesen vinni fogjuk ezt a sorozatot is, ezúttal már premierként, ez nem is kérdés. Smile Addig is viszont, hogy ne unatkozzatok, hamarosan lesz még más is, méghozzá az alapsorozat Blu-Rayesített változata, a megszokott 3 féle verzióban érkezik majd és annyit tudni érdemes róla, hogy a most megosztott változathoz képest vannak benne plusz dolgok Smile Ezen kívül pedig még egy meglepetést is tartogatunk, ami persze egyelõre titok épp ezért DDD úgyhogy érdemes lesz továbbra is látogatni minket. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #14
Postázva 2012. 11. 05 00:18:10
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

A meglepire van egy tippem, pontosabban kettõ Smile.

Szerkesztette: gyshinobi - 2012. 11. 05 00:20:07
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #15
Postázva 2012. 11. 05 00:37:20
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Hmm, kíváncsi vagyok mire gondolhatsz, tudtommal ugyanis nem említettem még senkinek szinte DDD Bár egy kis utánajárással rá lehet végül is jönni. Smile Na mindegy, ne lõjük le a poént. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2012. 11. 05 00:38:29
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #16
Postázva 2012. 11. 07 03:10:00
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Új címkép az elsõ évadhoz:


Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #17
Postázva 2012. 11. 10 07:15:24
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048 next stage kezdés

Figyelem!

Friss és ropogós hír érkezett az sorozat folytatása kapcsán! Ma reggel kiderült a 2. évad kezdésének pontos idõpontja!



Hivatalos forrás: http://akb0048.jp/

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #18
Postázva 2012. 11. 20 21:04:35
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19832

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: AKB0048

Még 'csak' az 5. résznél járunk a hugimmal, de imádjuk! *3* Tehát köszönjük szépen a kemény munkát, igazán megérte a belefektetett munka, mert szerintem én animenézõs életem során sose láttam még ilyen szép feliratot!DDD És jó hír ez a második évad, remélem ilyen jó lesz, mint az elsõ évad!*-*
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #19
Postázva 2012. 11. 22 13:16:32
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5332
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: AKB0048

Köszi szépen! Smile

Spoiler tartalom:

Remélem az egész sorozat tetszeni fog majd nektek (felirat, fordítás, sztori, meg minden téren).
Szóval, jó szórakozást a többi részhez is! Smile
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #20
Postázva 2013. 01. 03 19:28:50
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19832

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: AKB0048

Na, már vagy egy hete befejeztük az elsõ évadot, és nagyon klassz volt! Ott ültünk a gép elõtt és nyomorogtunk, míg vége nem lett, és újból csak nagyon köszönjük, felejthetetlen élmény volt! DDD
Spoiler tartalom:

Már alig várjuk a második évadot ^^
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!