Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ××

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 12
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6873
Legújabb tag: ben00

Látogatók ma: 19674
Online látogató: 12
Látogatók a hónapban: 339934
Összes látogatók: 52364708

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
Óz, a nagy varázsló
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2020. 11. 07 17:45:57
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt lehet beszélni az Óz, a nagy varázsló c. sorozatról.

cdn-us.anidb.net/images/main/144684.jpg

Szerkesztette: gyshinobi - 2020. 11. 07 18:05:16
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2020. 11. 07 17:58:11
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Ahogy ígértem, jöjjenek a hivatalos epizódcímek, először az első 17 részé. A 14. rész címét sajnos egyelőre sehol sem találtam meg.

1. Dorothy a forgószélben
2. Egy furcsa társ
3. Az új barátok
4. Találkozás a fenevadakkal
5. A halálos virágok
6. Óz csodálatos Smaragdvárosa
7. A gonosz nyugati boszorkány
8. A vesztett csata
9. Dorothy ezüstcipője
10. A nyugati boszorkány és az ezüstcipő
11. Mamóca és Babóca
12. Az új király
13. Óz valódi arca
14. ?
15. Utazás Északra
16. Glinda, a jóságos boszorkány kastélya
17. Újra otthon
18. ?
19. A tökfejbábu
20. A szökés
21. A nők lázadása
22. Menekülés Smaragdvárosból
23. Újra a hunyorok földjén
24. A varázslat
25. Fogságban
26. Menekülés
27. Glinda újra segít
28. ?
29. A titkos varázslat
30. ?
31. Találkozás Tik-takkal
32. Dorothy fogságban
33. A sivatagban
34. A sziklák között
35. ?
36. Földalatti birodalom
37. A próbatétel
38. ?
39. A szökés
40. Az üldözés
41. A szabadulás
42. Ozma hercegnő udvarában
43. ?
44. Új barátok
45. Smaragdváros veszélyben
46. ?
47. ?
48. A Bádogember megmenekül
49. A koronázás
50. ?
51. Dorothy a csatában
52. Hazatérés

A szinkronadatokhoz egy kérdés: Óz hangja kőarcként biztos, hogy Makay Sándor? Nekem inkább Csurka Lászlónak tűnik.

Szerkesztette: gyshinobi - 2020. 12. 06 21:22:26
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2020. 11. 10 09:55:36
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Már épp akartam kérdezni, de megelőztél, köszi a listát! DDD Többi részhez is lesz ilyened vagy csak az első évadhoz?

Lehetséges, hogy ő, az első megszólalásakor nem őt hallottam ki, de a következőnél már nekem is furcsa volt. Aztán a többi alakjába meg inkább nem is mentem bele. Ha vannak hasonló észrevételeid majd, nyugodtan szólj máskor is, a régi hangokkal néha én is bajban vagyok, hivatalos stáb meg sehol se fellelhető, így marad ez a módszer...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2020. 11. 16 18:58:42
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Az összes részt ki akarom keresni természetesen Smile. Persze könnyen lehet, hogy lesz még olyan, mint a 14. rész.

Nekem már az első megszólalásakor is Csurka László jellegzetes orgánuma ugrott be, meg is lepődtem, amikor a stáblistában megláttam Makay Sándor nevét. DDD

36:51

Bővítettem az epizódlistát a 30. részig tartó második történetszállal. Itt már sajnos 3 rész is kérdőjeles, ezenkívül bizonytalan, hogy a további részekhez lesz-e epizódcím, mert '94 karácsonyán átrakták a TV1-re a délutáni matinéba és az újságok nemhogy epizódcímet, de epizódszámot se írnak. Lehet, hogy más forrásból meglesznek (eddig a Hungaricana tekintélyes adatbázisát böngésztem), de lehet, hogy csak azokhoz a részekhez lesz hivatalos cím, ahol megvan a szinkron ezen része.

02:24

Frissítés 1:

Bővítettem az epizódlistát a 30. részig tartó második történetszállal. Itt már sajnos 3 rész is kérdőjeles, ezenkívül bizonytalan, hogy a további részekhez lesz-e epizódcím, mert '94 karácsonyán átrakták a TV1-re a délutáni matinéba és az újságok nemhogy epizódcímet, de epizódszámot se írnak. Lehet, hogy más forrásból meglesznek (eddig a Hungaricana tekintélyes adatbázisát böngésztem), de lehet, hogy csak azokhoz a részekhez lesz hivatalos cím, ahol megvan a szinkron ezen része.

Frissítés 2:

Na, "teljes" a lista, szám szerint 6 részhez nem volt meg vagy nem volt érthető az epizód címe a szinkronban a 30. rész utáni adagban. Reményeim szerint kerülnek még elő címek, de ehhez most idő kell Smile.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2020. 11. 20 09:18:04
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Na, köszi a teljes listát, átnéztem, ezekbe már nem volt újdonság, mert valóban azokhoz van cím, amiknél megvan a szinkron nekem is. Van egy sejtésem, honnan vannak ezek, de hagyjuk. DDD Amúgy a 18. résztől van egy kis kavarodás, vagy elcsúszás, mert nem ez a helyes sorrend, de ezen kívül a többi megvan. Most csak jövő héten lesz új rész, mert nem volt időm, meg kedvem, az már következő évad is részben, úgyhogy csak ezért említettem meg. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2020. 11. 20 22:34:08
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Szívesen! DDD

Hol van elcsúszás? Blink Én az újságban írt/bemondott címeket listáztam. Vagy úgy érted, hogy a szinkronosok cseszték el és kavarták össze a címeket? Mert az nem lenne új keletű, pl. a Kolumbusz Kristóf az teljes káosz ilyen téren. Unsure

Valószínűleg jól sejted, hogy hol néztem bele galád módon az ide még fel nem került részekbe Shifty Innocent
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #7
Postázva 2020. 12. 06 15:15:30
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Felkerült újabb két rész a héten, ez válasz a kérdésedre. Ezeknél a részeknél 19-22-ig nem stimmel a sorrend, mert a tökfejbábús rész pl. a 19-es.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #8
Postázva 2021. 01. 01 02:13:07
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Tényleg jól összekeverték az újságok, de javítottam. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem DDD. A többinek elvileg már jónak kell lennie.

48:02

Szinkronhangos kötekedés következik DDD:

Babóca hangja szerintem Simonyi Balázs. Eléggé jellegzetes a hangja, és mivel kevés volt a gyerekszínész, rengeteg szerepe volt anno, Róbert Gidától a gyerek Simbán át Ficánkáig elég sok rajzfilmszereplő hangját adta. Somogyi Andreának ezzel ellentétben csak néhány szinkronszerepe van, az egy évvel korábban készült Titokzatos aranyvárosok szinkronban hallható Ziaként, de az nekem teljesen más hangnak tűnik. Aki még esetleg szóba jöhet az Jakus Ádám, ezt még majd megfülesezem vasárnaptól, csak most fülesem sincs meg a net is szar, nem tudok annyira nézelődni DDD.

Gyömbér tábornok hangja szerintem Balogh Erika lesz (első hangminta: http://iszdb.hu/?...lap=hang). Árkosi Kati akkoriban (1994) még nem szinkronizált (legalábbis nyomát nem találtam), Balogh Erika viszont benne volt az akkori MTV-s rajzfilmes szinkrongárdában, több Disney-sorozatban is hallható.

Egyébként BÚÉK! MML

Szerkesztette: gyshinobi - 2021. 01. 01 02:17:54
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #9
Postázva 2021. 01. 01 08:01:26
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Köszi a tippeket, ahogy már írtam, a régi hangokkal kevésbé vagyok tisztában, mint az újakkal, úgyhogy számítok rád. Így van vagy sem, javítottam, még mindig jobb tippek, mint az enyémek ezek szerint. Smirksweat

BÚÉK neked is! DDD

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2021. 01. 01 08:02:45
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #10
Postázva 2021. 03. 13 17:16:10
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Új szereplők hangjai közül a kimaradtak és tévesen azonosítottak (legjobb tudásom szerint Smile ):
-Ozma hercegnő - Detre Annamária
-Tiktak - Bor Zoltán
-Kittykotty - Andresz Kati
-Ev herceg - Markovics Tamás
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #11
Postázva 2021. 03. 15 17:44:45
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Ezekben mennyire vagy biztos? Mert ezúttal azért lennének kétségeim...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #12
Postázva 2021. 03. 15 21:37:45
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Markovicsban eléggé biztos vagyok. Ozmának szerintem Zsebibaba a hangja, bár itt kicsit magasabb hangszínen beszél Detre Annamária. Tiktaknak elég nehéz kitalálni, de szerintem Bor Zoltán lesz. Nem a Tapsi Hapsis hangján beszél, de időnként észrevehető az a hangjelleg. Mindenesetre tuti, hogy nem Szokolay Ottó, vagy mégis honnan jött ez a tipp? Shrug Andresz Katit egyelőre visszaszívnám, mert lehet, hogy mégse Smile.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #13
Postázva 2021. 03. 16 07:12:25
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Óz, a nagy varázsló

Na, legutóbbiban kételkedtem leginkább, mert abban elég biztos voltam. Ozma még kérdéses, mert egy rész alapján én se tudtam eldönteni, az utolsó évadban fog sokat beszélni, amit csak most fejeztem be, de még nem osztottam meg (nem tudom, azokat hallottad-e már más forrásból, azokat esetleg majd még érdemes meghallgatnod, ha nem.) A másik kettőben meggyőzhető vagyok, igazából csak tipp egy-egy megnyilvánulásnál volt hasonló érzésem, mint neked, úgyhogy egyelőre ezt a kettőt javítom.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!