Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 10
Online tagok:
Haruno_arata01

Regisztrált tagok: 6900
Legújabb tag: PinkGuy

Látogatók ma: 20624
Online látogató: 11
Látogatók a hónapban: 584502
Összes látogatók: 52609276

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 1 szavazat)  
Ikon 
Monster
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2009. 10. 15 23:02:46
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.09.09
Ennyi napja tagunk: 5335

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt a Monster címû animerõl lehet diskurálni

3.bp.blogspot.com/_iZdEeinlNrI/SanCIrgF_zI/AAAAAAAAAR4/78j7tro4fIE/s400/Monster.jpg


Forrás AnimeAddicts:

"Amikor Urasawa Naoki 1994-ben elkezdte készíteni a Monster mangát, lehet, hogy nem is sejtette, hogy ekkora sikert fog elérni. A mangát 7 évig (2001 decemberéig) készítette, és be kell hogy valljam, egy teljesen egyedülálló mûvet hozott létre. Csak idõ kérdése volt, mikor jelentik be az anime adaptációt és ez 2004-ben meg is történt. És így született a Monster anime.

Aki attól tart, hogy az anime a manga rossz kópiája, az valószínûleg téved. Ugyanis az anime 74 részbõl áll, és annyira részletes, hogy azt sokan megirigyelhetnék. Az animét egyszerre követtem a mangával, és a hasonlóság lenyûgözõ. A helyszínek, az atmoszféra, a hangulat, a beszéd, minden a helyén van. Szinte egy mondatot sem hagytak ki a mangából. Sajnos aztán otthagytam a manga olvasását, és csak az animére koncentráltam, így nem tudom, hogy meddig tart a hasonlóság.

A történet egész Németországot magába öleli, rengeteg kaland, utazás külföldre, és még sorolhatnám. A mû sok utalást tesz a kommunista Kelet-Németországról, a titkosrendõrségrõl, neonácikról, a török problémáról, és maga a Szörnyeteg múltjáról. Ebben az animében nincsenek komikus jelenetek, arra senki se számítson, viszont a történet sok helyen drámai hangulatú, a vége felé egy jelenet pedig kimondottan zsebkendõs

Amit ki kell még emelni, az az élethûség. Sok tekintetben ez eltér a jól ismert japán hagyományoktól. Igen, ebben az alkotásban nincsenek Istenek, nem fognak a szereplõk két méteres kardot elõrántani. Ezenkívül nincs semmi természetfeletti képességük sem. Semmi fantasy/sci-fi elem. Csak színtiszta valóság. Akár a szomszéd szobában is lejátszódhatna. Amiben talán kételkedhetnénk, az maga a fõgonosz, mondjuk így: "Túl gonosz ahhoz, hogy igaz legyen"... Németországot is a lehetõ leghûbben mutatták be. A japánokra jellemzõ az english használata, viszont nyugodt szívvel mondhatom, hogy itt még ebben a tekintetben is kitûnõ munkát végeztek. Habár nincs benne angol szó, minden írás németül van (habár a szereplõk japánul beszélnek). És amin csodálkoztam: az írásban nem találtam semmi helyesírási hibát, a mondatok még nyelvtanilag is helyesek (na jó, egy-két helyen azért van hiba).

A szereplõkbe mintha igazi élet lenne lehelve, mindenkinek megvan a maga öröme, bánata, félelmei, vágyai. Az ember hamar megkedveli/megutálja õket. A karakterfejlõdés kitûnõ.

Az animációról a Madhouse gondoskodott, és elég jó munkát végeztek. Nem vitték túlzásba, viszont ez nem is nagy baj. Az alkotásban a sötét, barnás színek uralkodnak, amik hûen tükrözik a komoly, horroros hangulatot. A karakterek úgy vannak megrajzolva, ahogy a mangában is. A hangeffektusok nagyon jók. Ami pedig a zenét illeti, az lenyûgözõ. Kitûnõ ötlet volt felfogadni a Blue Gender és Macross Zero zeneszerzõjét: Haishima Kuniaki-t. A zene természetesen szimfonikus, és sokáig az ember emlékezetében marad. Talán az az egyetlen kivetnivaló, hogy egy 74 részes animében kevésnek tûnhet a 2 CD-nyi zeneanyag, viszont annyira jól beleillik a mûbe, hogy az ember szinte kívánja - noch einmal avagy még egyszer!

Az animét mindenkinek csak ajánlani tudom, de fõleg azoknak, akik szeretik a pszichológiai thrillereket egy kis horror beütéssel, és persze drámai hangvétellel. Azonban jogosnak tartom azt is megemlíteni, hogy emberkínzás és erõszakolás is van benne (nem hentai), sok brutális gyilkolás, sok vér...

És a végére még egy információ. A manga és az anime számos díjat nyert úgy Japánban mint külföldön és az interneten."


Személyes véleményem:
Nálam ez az anime az abszolút elsõ helyezett egyáltalán nem nevezhetõ szokványosnak mivel teljes mértékben mellõzi az anime-s túlzásokat (könnycsepp, orrvérzés, gyökér fejek....stb) és egyedi sztorija van ami lebilincseli az olyan nézõket akiknek a dialógusok igényessége is számít

Sajnos csak 6 részhez érhetõ el magyar felirat a 74+1 epizódból és a projekt már nagyon régóta áll remélem valamelyik FanSub csapat folytatja majd
Sok orvosi kifejezés van benne szóval nem egy hálás feladat a lefordítani +még erõteljesen a párbeszédekre is épül az egész szóval nagyon nagy pontosságot igényel ennek a mestermûnek a fordítása

Szerkesztette: lioner - 2009. 10. 15 23:04:18
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2011. 10. 22 11:44:10
Avatar



Üzenetek: 563
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.05.10
Ennyi napja tagunk: 5099

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Monster

Látom, hogy fel lett téve a könyvtára és nincs kihúzva benne a szinkronhangok funkció.
Ez azt jelenti, hogy magyar szinkronos lesz?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2011. 10. 22 12:53:23
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 721
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5341
Lakhely: Mars K9-es zóna perem vidék széle
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Monster

Szerintem oda van írva hogy: japán nyelv, magyar fansub felirat. Bocsi

dragonhall.hu/images/avatars/hackL.jpg

Már nem félek, nem fázom, és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2011. 10. 22 18:04:20
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2137
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Monster

Nem, azt jelenti, hogy megint nem tudsz gondolkodni, mert egy fogyatékos balfasz vagy Smile

Azt jelenti, hogy a japán szinkronjai és az angol és a héber is közzé lesz téve, hogy kik szinkronizálták más országokban!

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2011. 10. 22 18:04:40
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2011. 10. 22 22:24:48
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4889
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Monster

Bár nem láttam sosem ezt az animét, egy-két oldalon azt olvastam, hogy nagyon jó. Érdemes lenne belenézni.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2011. 11. 02 14:36:39
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19842

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Monster

Az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. Fordulatos, izgalmas, és bár sokszor tiszta horror, mégis imádom. Lehet rajta agyalni, izgulni, ámuldozni. A grafika fantasztikus, és kezet csókolnék a mangakának, aki megalkotta a mangát.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!