Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A sárkányherceg

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 19
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6821
Legújabb tag: Szeast

Látogatók ma: 19754
Online látogató: 19
Látogatók a hónapban: 641994
Összes látogatók: 51875945

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Mangák
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 1 szavazat)  
Ikon 
Ai, a videolány
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2011. 12. 03 11:00:29
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5458
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt lehet csevegni az Ai, a videolány c. manga sorozatról!

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2011. 12. 03 11:53:01
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19810

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ai, a videolány

Anno mikor nálunk is kezdték kiadni, mi vettük. Kár, hogy csak pár szám jelent meg, mert szerintem nagyon jó manga. Az anime összesen 6 rész, ami rengeteg mindent kihagy az asszem 13 kötetes mangából. Szívesen elolvasnám egyszer a mangát végig. Mellesleg, az 1990-es évek elején készült belõle egy japán egészestés film is, ami jobban követi a mangát, bár mai szemmel igen gagyi. Viszont, én élveztem, mikor néztem. ^^
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2011. 12. 03 12:34:06
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5458
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ai, a videolány

Akkor jó olvasást Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2011. 12. 03 13:43:51
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19810

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ai, a videolány

Csak kár, hogy a többi része licenszelt, így angol oldalakon sem elérhetõ a teljes történet. Cry
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2011. 12. 03 15:16:08
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19810

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ai, a videolány

Elárulom: csak az elsõ kötetnek a 3/4-ét adták ki magyarul négy füzetben. Az egész sorozat (A VG Len-nel együtt) összesen 15 kötet!
Hogy miért nem folytatták, lehet anyagi háttere is (a DB se sokáig húzta igazából), na, meg a fordítók nyilván rájöttek, hogy a sorozat többi része eléggé korhatáros
Spoiler tartalom:


Andro, (meg akiket még érdekel) nekem megvan végig angolul, ha gondolod, elérhetõvé teszem.

Szerkesztette: - 2011. 12. 03 15:35:43
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2011. 12. 03 15:56:13
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19810

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ai, a videolány

Aedua: Én örülnék neki, ha elérhetõvé tennéd mindenki számára. ^^

Na igen, akkoriban majdnem 400 forint egy olyan kis füzetért nagyon drága volt. ez a manga eleve 16-os korhatáros minimum. De ugye akkoriban, ami rajzolt volt, azt gyerekmesének vették.

Ha jól emlékszem, volt egy MangaMánia nevû kis füzetecske is. Az is csak három számot élt meg. És került vagy 300 forintba. Akkoriban még nem volt ekkora mangapiac, mint ma, az emberek ódzkodtak az ilyen keleti dolgoktól, és max a Dragon Ball-t, meg a Sailor Moon-t ismerték, és azt is gyerekeknek - értsd 4-10 éves kisgyerekek - szánt mûsornak nézték.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #7
Postázva 2011. 12. 03 17:53:31
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19810

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ai, a videolány

Hát, igen, elkeserítõ, hogy még mostanában is sokan azt hiszik, hogy ami rajz (film, vagy képregény) az gyerekeknek szól.
OFF:
Voltam pl egy animációrendezõ kiállításán és hallottam egy látogatótól ilyen megjegyzést, h. "Hát, ezt leginkább gyerekek élvezénk." Közben az animációk baromira NEM gyerekeknek szóltak. Meg se nézte õket, pedig a leghosszabb is csak 4 perces volt. Emiatt is mászok falra, mikor az emberek az animációra, meg rajzfilmre rámondják, hogy "mese": ezzel is azt oltogatják másokba, hogy gyerekeknek szól. A DBZ is ennek az "áldozata" lett. Mindegy, abbahagyom, mert csak felhúzom magam...

Tehát, itt van a téma angolul:
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #8
Postázva 2011. 12. 03 17:56:17
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19810

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Ai, a videolány

OFF:
OFF: Ez sajnos a beidegzõdés. Holott a nyugati rajzfilmek között is van, ami nem a gyerekeknek való. Pl. South Park, Family Guy, és sorolhatnám. Én mondjuk nem hiszem hogy a South Parkot pl. 4-5 éves gyerekkel nézetném.

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2011. 12. 03 18:57:02
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #9
Postázva 2012. 01. 17 18:33:57
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5458
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ai, a videolány

Nos mint látjátok, megjött a folytatás is végre, viszont ez több mint a 4 fejezet, hogy is lehet ez?
Hát úgy, hogy Aedua tagunk elkészítette nektek az 5. fejezetet is! Elméletben fog jönni a folytatás, de! csak akkor ha éppen ráér és van kedve fordítani és csinálni a dolgot!
Szóval majd 2-3. érkeznek a fejezetek, idõvel, türelem addig is! És köszönjük a fordítást Aeduának Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #10
Postázva 2012. 06. 09 15:57:56
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5310
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ai, a videolány

Aedua elkészítette PDF formátumban a hivatalosan kiadott négy füzetet, amik az elsõ hét fejezetet tartalmazták, így mostantól ilyen formában érhetõ el ez a manga is.
Köszönet érte neki, és mindenkinek jó olvasgatást kívánunk!
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #11
Postázva 2012. 08. 15 10:57:27
Avatar



Üzenetek: 16
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5309

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ai, a videolány

Egyébként régen volt egy oldal (www.vgai.animehq.hu) ahol mind a 15 kötetet le lehetett tölteni magyarul.
Sajnos mostanra az oldal már megszûnt, én is kb. 2003-ban olvastam végig magyarul.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!