Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ××

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 15
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6873
Legújabb tag: ben00

Látogatók ma: 1540
Online látogató: 15
Látogatók a hónapban: 341878
Összes látogatók: 52366652

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
Trigun
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2012. 11. 08 02:42:21
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Ebben a témában a Trigun c. animérõl lehet beszélgetni.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2012. 11. 08 02:53:19
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Trigun nálunk is

Mint a legújabb hírben olvashattátok, végül ezt a projektet is elindítottuk végre! Kicsit olvasgattam nemrég a régi hírek között és azt láttam, hogy már több mint 2 éve megígértem ennek a sorozatnak az elkészítését! Azért ez nem semmi, nem?

Úgyhogy épp idõszerû volt, hogy most sort kerítettünk erre is. Azért volt jó oldala is annak, hogy ezidáig nem osztottam meg. Egészen pontosan az, hogy régebben szinte biztos, hogy a nálunk kiadott magyar DVD-s videóval együtt került volna ki, amellyel szemben most egy jelentõsen szebb minõségû videóforrásra tudtam dolgozni, méghozzá két fajtára is! Elõször is egy csodaszép új kiadású R2-es DVD-RIP-re, másodszor pedig egy ugyan nem hivatalos, de viszonylag szépen feljavított HD 720p-s verzióra, amely azonban még az R1-es színvilágot képviseli. Hogy mi is ebben a jó? Az, hogy így mind az eredeti, mind a felújított változatot meg tudtam osztani, és mindenki a kedvére valót választhatja.

Remélem nektek is elnyeri a tetszéseteket a sorozat és ez a kétféle verzió. Én nézegettem a neten mindenhol és érdekes mód még a magyar DVD-t se rippelte le senki, a torrent oldalakon is csak egy régi, égetett fansub csapatlogós alacsony felbontású release-t találtam, ami magyar nyelvû (ráadásul amcsi DVD-RIP). Nem beszélve a hangminõségrõl, ami fülsértõen rossz, nyilván tévébõl lett felvéve, de nem valami spéci cuccal. Úgyhogy tényleg itt az ideje, hogy legyen ebbõl egy normális változat.

Mindenkinek jó szórakozást hozzá, és természetesen várom a visszajelzéseket továbbra is. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2012. 11. 08 02:59:28
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2012. 11. 09 17:26:45
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4910
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Trigun

Nagyon jó, gratulaDDD Amúgy milyen gyakran fog érkezni, illetve továbbra is így 2esével?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2012. 11. 09 17:41:26
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Trigun

Örülök, hogy tetszik, remélem még többeknek is fog. Smile Hetente hármasával tervezem a továbbiakban felrakni, ahogy a hírbanner is mondja, csütörtökönként. Vagyis a Conant váltja részemrõl ez a sorozat. Egyébként közbe már készül az ez utáni darab is, szóval a csütörtök-péntek még egy ideig ilyen hiánypótlós szinkronos nap lesz. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2012. 11. 22 04:28:51
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Ím hát...

A mai Trigun epizódok alkalmával (7-8. epizódok) elsõ alkalommal van szerencsén megosztani a sorozat igen ismert "betétdalát", amely a magyar szinkronban természetesen japánul maradt, ámde hivatalos feliratozást nem készítettek hozzá annak idején, mert ez még nem volt divat, mint pl. manapság az Animaxnél (lásd: Kilari, Naruto, Death Note).

Ennek fényében én lefordítottam ezt a dalt, amelyet kiegészítõ SRT felirat formájában érhettek el a megszokott módokon: 400p esetén mellékelve, 720p esetén az MKV-ban elhelyezve. Remélem elnyeri mindenki tetszését a dolog, aki nézi a sorozatot, sokat gondolkodtam, hogy lefordítsam-e egyáltalán, de végül emellett döntöttem, hogy meglegyen a teljesség igénye. Smile Egyébként a dal még a késõbbi részek során is fel fog bukkanni. Smile

A dal teljes változata egyébként meghallgatható a sorozathoz feltöltött elsõ Original Soundtrackben. Címe: Sound Life. A részekben a dalnak csak részletei hangzanak el, én viszont lefordítottam a teljeset, ha van rá igény, bemásolhatom a teljes fordításomat is hozzá ide. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2012. 11. 22 04:33:57
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2020. 04. 16 11:18:29
Avatar



Üzenetek: 2
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.20
Ennyi napja tagunk: 1467

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Trigun

Ezt hetente néztem anno az A+-on. DDD Rengeteg poén volt benne, de a végére teljesen drámai lett, nekem nagyon bejött az egész hangulata. Köszönet érte! Smile

Szerkesztette: BrollySSJ4 - 2020. 04. 16 19:44:22
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!