Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 12
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6903
Legújabb tag: Barta

Látogatók ma: 14207
Online látogató: 12
Látogatók a hónapban: 83807
Összes látogatók: 52731678

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 12 szavazatok)  
Ikon 
Dragon Ball
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #201
Postázva 2011. 08. 24 12:49:48
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19846

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Inkább a kifejezésekkel lesz gond.PL: Sájádzsinn, Freezer, Roshi mester
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #202
Postázva 2011. 08. 24 13:16:50
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2137
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5494
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Dumet írta:
Izzy: DBGT nyersanyag nem ugyanaz lesz, mint a régi oldalon, mert az 640x480-as japán rip volt és a rippelése se volt valami kiemelkedő. Ez a forrás amire dolgozni fogok attól szebb minőségű 720x540-es képméretű anyag, MP4-ba vannak meg a részek h264-es kodekkel tömörítve, vagyis gyakorlatilag az eredeti minőség jelenleg.


Igy van azok ami a régi oldalon voltak azok ebből az mp4 720x540ből lettek Fugitive álltal lerippelve 640be, és én arra csináltam a feliratokat, ez most a nyers királyság lesz Smile

Az elnevezések meg szerintem nem lesz Freezer meg Piccolo stb, viszont a hun hangok annál izgibbek leszneki, főleg nekik a lényeg szerintem: Son Goku, Vegita, Trunk. Na de majd meglássuk, avagy halljuk Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelődés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #203
Postázva 2011. 08. 29 22:13:55
Avatar



Üzenetek: 11
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5345

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Hali!
Az angol wikit nézegettem, és megláttam, hogy a Kai-nak van egy extra epizódja, tudtok róla valamit?
Egyébként ismeritek a Dragon Ball Online-t? A történet szerint 216 évvel járunk a Z után, viszont a GT eseményei soha nem történtek meg. A játék munkálataiban részt vesz Torijama Akira is. Szerintetek melyik lehetne az igazi folytatása a Z-nek?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #204
Postázva 2011. 08. 29 22:26:25
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Extra epizód kérdése: ha elolvastad (volna) az angol wikin azt is, hogy mi ez az extra epizód (merthogy le van írva), akkor tudnád hogy ez az epizód valójában a DB KAI utolsó része, szám szerint a 98. rész, azonban ezt nem vetítették le a tévében mivel akkor volt a japán földrengés és tsuunami, szóval csak DVD-n adták ki (meg persze BluRayen), mivel utólag már nem pótolták (még ebből is üzletet csináltak, nem semmi).

DB Online: hallottam már róla, már akkor is amikor elkezdték anno jó pár éve készíteni. Én egy játékot nem vennék egy történet alapjának, még ha vannak is olyan animék amelyek videójátékok alapján készültek. A Dragon Ball trilógia 3 sorozatból áll: Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT. Ez a három sorozat dolgozza fel a teljes történetet, és mivel nincs hozzá hivatalosan folytatás, ezért ennyi az egész. A filmek, OVA-k, és a sorozathoz készült játékok csupán a kellékei annak a hatalmas nagy üzletnek, amely az egész DB világhoz tartozik, egyik se illeszthető be a történetbe, mivel sokszor ellent is mondanak egymásnak. A játékok akármilyen jó történettel is rendelkeznek, akkor is csak játékok, és a játékos dönti el a lépéseket (főként egy MMORPG esetén, ami szintén a sorozatról való újabb bőrlehúzást szolgálja a pénz érdekében). Meg egyébként is milyen marhaság már, hogy 200 akárhány évvel a sorozat után ilyen olyan amolyan fajok keresztezik egymást meg tudja a fene... nevetséges, jobban már talán nem is tudnák tönkretenni az eddig olyan szépen felépített történetet. Ami pedig Toriyamát illeti... ő se szent, mindenben benne van persze, amíg zsozsó jön belőle neki... ő se hülye, én se tennék másképp...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #205
Postázva 2011. 08. 29 23:08:37
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4893
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Amennyire én tudom, a GT non-canon, mivel nem a manga az alapja - kvázi egy 64 részes filler. Bár ettől függetlenül is lehet ötletes játékot csinálni - ott van a World of Warcraft, ami a Warcraft 3: The Frozen Throne közvetlen folytatása. Abban is vannak szédületes dolgok, mégis sikerült beleilleszteni a meglévő rendszerbe. Bár a játékról én is ma hallottam először.

A többivel maximálisan egyetértek.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #206
Postázva 2011. 08. 30 00:00:31
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Mindenki ezzel jön, hogy a GT nem a manga alapján készült... most úgy nagy általánosságban mindenkihez szólok, akik ezzel jönnek: ÉS? Akkor mi van?
Ki nem szarja le, hogy nem a manga alapján készült? Ha valami nem manga alapján készül az már fos? Annyira utálom ezt a hozzáállást, mert mindenhol ezt olvasom, látom tapasztalom. Attól, hogy nem manga, igenis lehet az jó. Ott vannak a Ghibli filmek, vagy Kon Satoshi nagyszerű filmjei. Mangából készültek? Nem. Jók voltak? Igen, sőt jobbak mint némely másik olyan anime, ami mangából készült. És ez csak egy példa a manga VS anime dologra. Könyörgök ne abból induljunk már ki, hogy filler, ez egy berögzült valamit, amit valaki valamikor elterjesztett és ezt majmolja mindenki. Fogadjunk, hogy ezt is egy amcsi találta ki... hiszen őket szokás majmolni manapság...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #207
Postázva 2011. 08. 30 11:04:10
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4923
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Dumet, teljesen egyetértek veled, engem se érdekel hogy van-e manga egy anime mögött vagy semSmile
Egyébként nem tudom ki szokta venni, illetve ki menyire ismeri a MONDO magazint, de a szeptemberi szám főcímlapja a GT DDD Én megfogom venniSmile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #208
Postázva 2011. 08. 30 22:01:20
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Hú, ezt jó tudni, azt megveszem szerintem én is DDD nagy pillanat lesz ez ennyi év után ugye... azt hiszem aki tudja miről beszélek, az érti. Smile

Egyébként jelentem, kikerült a szeptemberi Animax műsor és ott van benne a DBGT, ahogyan az már előzetesen kiderült. Persze igaz, a D.Gray-man is műsorba volt véve, aztán mégis elcsúszik egy hónapot ez igaz, de talán most már Mondo PLUSZ tévé műsor = Dragon Ball GT szeptember 20-tól, szóval Kámeháme!!!
Ja és kikerült az Animax oldalára egy kis ismertető a sorozatról (minden műsorukról van ilyen), szép és igényes leírásnak tartom és Son Gokuznak benne kétszer is, szóval ez azért talán valami jót sejtet, de egyébként itt van akit érdekel: http://hu.animaxt...on-ball-gt

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 08. 30 22:02:59
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #209
Postázva 2011. 08. 30 22:19:56
Avatar



Üzenetek: 23
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.12.09
Ennyi napja tagunk: 5246
Lakhely: Dombrád
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

És nem csak Son Gokuznak hanem Vegitáznak is! Szóval van egy kis remény, hogy nem sokat fog eltérni a Z és a sima DB szereplői nevei! DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #210
Postázva 2011. 08. 31 03:08:17
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Igaz, jogos... DDD
Akkor már csak a magyar hangok a kérdésesek... bár őszintén szólva a nevek miatt aggódtam kevésbé, mert a Slayers legújabb évadjainél is nagyon jól odafigyeltek a régi nevekre és a támadásnevekre is, gyakorlatilag kifogástalan volt ilyen téren! Szinkron-ügyileg már kevésbé, mert sajnos a mellékszereplőkre nem figyeltek oda kb. semennyire, de talán egy DBGT esetén nagyobb rajtuk a nyomás...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #211
Postázva 2011. 08. 31 11:07:24
Avatar



Üzenetek: 22
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.10.09
Ennyi napja tagunk: 5309
Lakhely: Kame House
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Tudja vki,hogy ki énekli a DBZ (TV-s)magyar főcímdalát?És hol máshol lehet még hallani a hangját?
Szerintetek lecserélik a DB Kai aláfestő zenéit a DBZ zenéire,mert az utolsó 3 részben a DBZ OST volt megint hallható.Van erről infó?SmileBuu-saga nem várható a Kaiban,még DVD-n se?HMMM
DBZ 121.rész(HUN):18.perc környékén Bulma mondja Krilinnek:"Érdekes,hogy nappal sohasem látni Vegitát,egész biztos vagyok benne,hogy edz valahol."Mondja ezt Vegita jelenlétében Bulma.Van ennek a mondatnak valami értelme?Az eredeti mit mond?Blink
Szerintetek a GT-nek lesz elég nézettsége ahhoz,hogy megvegyék a Kait,mert sokaknak nem lesz érthető a cselekmény,akik( sok mostani animés,és a mezei animax nézők) nem látták a DBZ-t.Smirksweat

Szerkesztette: Gohan - 2011. 08. 31 11:18:52
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #212
Postázva 2011. 08. 31 11:15:04
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4923
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Mondjuk azon meglepődnék, hogyha Vegita Kakarottózna DDD
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #213
Postázva 2011. 08. 31 11:35:55
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19846

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Gohan írta:
Tudja vki,hogy ki énekli a DBZ (TV-s)magyar főcímdalát?És hol máshol lehet még hallani a hangját?


Azt hittem, csak én nem tudtam elöszőr, hogy az ilyeneket hol kell megnézni DDD Főcímdal ügyben a DBZ adatlapján nyomj a Listák menüpontra.

Ha Vegita Kakarottózik, akkor nem sok nézettségük lesz, ezért remélhetőleg utánanéznek a dolgoknak.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #214
Postázva 2011. 08. 31 12:38:00
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Gohan írta:
Tudja vki,hogy ki énekli a DBZ (TV-s)magyar főcímdalát?És hol máshol lehet még hallani a hangját?
Szerintetek lecserélik a DB Kai aláfestő zenéit a DBZ zenéire,mert az utolsó 3 részben a DBZ OST volt megint hallható.Van erről infó?SmileBuu-saga nem várható a Kaiban,még DVD-n se?HMMM
DBZ 121.rész(HUN):18.perc környékén Bulma mondja Krilinnek:"Érdekes,hogy nappal sohasem látni Vegitát,egész biztos vagyok benne,hogy edz valahol."Mondja ezt Vegita jelenlétében Bulma.Van ennek a mondatnak valami értelme?Az eredeti mit mond?Blink
Szerintetek a GT-nek lesz elég nézettsége ahhoz,hogy megvegyék a Kait,mert sokaknak nem lesz érthető a cselekmény,akik( sok mostani animés,és a mezei animax nézők) nem látták a DBZ-t.Smirksweat

De sok kérdés egyszerre... bár a felére tudnád a választ, ha tudnál olvasni, de nem tudsz, szóval válaszolok:
1. A DBZ főcímdalt Gergely Róbert énekelte (ha tudnál olvasni, látnád, hogy ki van írva az epizódlista lapján is).
2. Nem valószínű, hogy cserélik, ugyanis az utolsó részeknél jöttek rá, hogy a KAI zeneszerzője nem igazán saját maga szerezte a zenéket, így azonnal leállították a zenéi felhasználását.
3. Ez egy hülye kérdés, nem vagyok hajlandó válaszolni rá. Találd ki, nézz utána, vagy egyszerűen csak próbáld fejleszteni a felfogóképességed.
4. Nézettsége szinte bizonyos, hogy Naruto/Bleach szinten, vagy attól kicsit alább volt teljesíteni, bár ez függ attól, hogyan sikerül a szinkron. Azt meg ne próbáld bemesélni nekem, hogy a DBZ-t nem ismerik sokan, az egy dolog, hogy a kis tizenévesek nem azon nőttek fel, így jártak... de attól még ismerik.

Na válaszoltam mindenre asszem, remélem mindenki okul abból, hogy az ilyen hozzászólásokból van leginkább elegem. Köszöntem.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 08. 31 12:39:25
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #215
Postázva 2011. 08. 31 19:29:57
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4923
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hallotatok-e arról, hogy a mester folytatni akarja a Dragon Ball-t? Egy tavaly októberi (angol nyelvű)cikk utal erre. Szerintetek igaz lehet?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #216
Postázva 2011. 08. 31 19:38:42
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19846

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Dragon Ball

Ha igaz is, mostanában nem jut el hozzánk.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #217
Postázva 2011. 08. 31 19:53:56
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4923
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Jah az biztos...
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #218
Postázva 2011. 08. 31 21:58:21
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 280
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 28.11.09
Ennyi napja tagunk: 5270
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Bár nem vagyok benne ebben a fandomban, de mintha én olyat hallottam volna erről, hogy kamu.
(Ha mégsem, ne üssetek!)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #219
Postázva 2011. 09. 02 23:58:14
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Szerintem sem valószínű. Most mondhatnám, hogy le van zárva így úgy amúgy, de ez már uncsi szöveg. Nem hiszem, hogy sor kerül rá.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 09. 02 23:58:35
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #220
Postázva 2011. 09. 02 23:59:54
Avatar

Csapatvezető


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5498
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Lippai Laci visszatér?

Első hír a Dragon Ball GT szinkronról!

Ugyan nem tudtam a hír teljes hitelességének utánanézni, mivel a Mondo magazin honlapja valamiért meghalt megint (legalábbis nekem nem akar bejönni), de a következő információ morzsa szivárgott eddig a szinkronról:

Herendi Bálint, a Dragon Ball GT leendő magyar szöveg írója szerint Son Goku hangja mindannyiunk nagy örömére Lippai László marad, így az egyik legnagyobb kérdőjelre talán végre fény derült! Továbbá meg kell jegyeznem, hogy Bálint maga is a sorozat kedvelői közé tartozik, mint láttam, így azt hiszem a magyar szöveg színvonaláért és a benne előforduló magyaros kifejezésekért sem kell nagyon aggódnunk. Smile

Szerk: Sajnos mégse találtam meg ahol ezt írta Bálint, de én szerintem viszonylag megbízható információról van szó. Ha az Animax rendes lesz, mint a VK esetében, akkor akár már a jövő vagy az azutáni héten kiírják a szinkronlistát. Reméljük a legjobbakat.

Kámeháme!!!

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 09. 03 01:57:19
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!