Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 10
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6873
Legújabb tag: ben00

Látogatók ma: 8587
Online látogató: 10
Látogatók a hónapban: 328847
Összes látogatók: 52353621

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 6 szavazatok)  
Ikon 
Bleach
Fentre Üzenet nyomtatása #341
Postázva 2018. 03. 11 00:42:08
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Bleach

Igen. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #342
Postázva 2019. 05. 18 10:49:50
Avatar



Üzenetek: 563
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.05.10
Ennyi napja tagunk: 5089

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Bleach

Megnéztem a BLEACH élőszereplős filmjét, de rosszabb mint gondoltam. (innen spoil)
Mindent teljesen átdolgoztak benne és szereplők is alig voltak.
Amikor Grand Fisher ellen harcoltak pl. nem volt benne az a halálisten akit Rukia után küldtek, most nem tudom mi volt a neve. A harc sem végig a temetőben volt, hanem az utcára vitték. Meg összecserélték a szellemgyerek nemét is mert fiút tettek bele lány helyett. Meg Rukia vissza akarta venni az erejét mikor az nem volt a sorozatban. A Hatvirág pajzs sem szerepelt. Nem Orihime, hanem az ereje és Chad ereje sem.
Szereplők főleg a kapitányok, hadnagyok stb pl. (Golyófej) Ikkaku, de még a vegyesbolt alkalmazottai Tessai, Ururu és Jinta sem. És hogy ki ne hagyjam még Kon sem. A papagájos rész sem volt. És Rukia A Lelkek Világa-ba való távozásánál maradt abba. Tehát nekem egyáltalán nem nagyon jött be. Nem tudom, hogy másoknak mennyire tetszett.

U.I.
Szerintem a sorozat sokkal jobb volt. Még úgy is, hogy a quincy szót "a pusztítás papjai"-ra fordították. Igaz, hogy keresztjük volt, de hogy nézett volna már ki, hogy végig papnak vagy minek hívják. A halálisten szó még elment, de ez a pap. Meg a Bestia szót is kígyófaroknak fordították. Nem tudom, hogy kik készítették a feliratot, de legalább igazodhatta volna ehhez.

Szerkesztette: darkarnold - 2019. 05. 18 10:54:37
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #343
Postázva 2019. 05. 23 03:53:01
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Bleach

Általánosságban elmondható, hogy ezeket a filmeket nem érdemes olyan szemmel nézni, hogy mennyire hűek az eredeti történethez, mert nem ez a céljuk. Főleg ilyen apróságokra, mint amiket leírtál. Az élőszereplős adaptációk inkább egyfajta betekintést akarnának nyújtani még csak nem is a történetbe, hanem az adott cím világába, mert még mindig eladhatóbb így szélesebb körben, mint animációs filmként. Magyarán a siker meglovaglása gyakorlatilag mindig, ami ugyebár sosem arról szólt, hogy hű de maradandót meg eredetit kéne alkotni. Nem is lehetne, mert ha meg tök ugyanaz lenne jelenetről jelenetre, akkor ki lenne rá kíváncsi? Még a Disney se egy az egyben adaptálja a rajzfilmjeit, mert pontosan tudják, hogy úgy a kutyát se érdekelné. Fordításra meg egyéb nem hivatalos lokalizációra nem reagálnék mert a legkevésbé ide tartozik. Nagyon régen írtam már róla mit gondolok arról a bizonyos rétegről, akik a valódi felelősei annak, hogy a Bleach valószínűleg sosem lesz végig leszinkronizálva.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #344
Postázva 2019. 05. 23 23:04:01
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Bleach

Az élőszereplős adaptációk között kevés értékelhető alkotás van. A Ghost in the Shell pl. nekem kifejezetten tetszett, azt volt értelme leforgatni, mert adott pluszt az eredeti filmhez. Ami a Bleachet illeti, nekem már a promóciós képek alapján sem jött be, Rukia például egyáltalán nem úgy néz ki, ahogy ki kéne, gondolok itt pl. a jellegzetes frizurájára. Nem biztos, hogy valaha is meg fogom nézni, az ilyen DB: Evolúció "színvonalú" fércadaptációk sose izgattak.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #345
Postázva 2020. 07. 10 21:45:18
Avatar



Üzenetek: 563
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.05.10
Ennyi napja tagunk: 5089

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Bleach

Az egész történet elég változatos érzéseket keltett bennem.
Spoiler lehet(nem tudom, hogy kell spoilert rejteni) csak az olvassa tovább, aki már ismeri a történetet.

Kedves, aranyos, vicces, szomorú sorozat.
Pl Yachiru
Nekem nagyon tetszett a személyisége, hogy mindenkinek becenevet adott stb.
A végén meg meghalt.
Az egyik legkedveltebb szereplőm.
Ikkaku (golyófej) vette át a helyét hadnagyként és gondolom Yumichika lett a harmadik tiszt.
Az első osztag kapitánya Yamamoto Genryusai Shigekuni ő is az egyik kedvenc szereplőm.
Ő kissé kemény, szigorú szereplő de olyan "szerethető" karakter. Mondhatni az iskolában a diákok is jobban figyelnek egy kemény tanárra. Persze ő is meghalt a történet végén.
Ukitake ő is ezek közé tartozik.
Ő egy elég kedves szereplő. Ő is meghalt.
Komamura
Ő is benne volt egy pár vicces jelenetben pl. mikor a póttestét előkészítették vagy a fodrászatnál (aranyoldalak). Kár, hogy a végén ő is kiesett.
Unohana kapitány ő is egy elég érdekes karakter volt. Két személyisége volt. Ő volt a 11. osztag első kapitánya, azaz az első kenpachi. És a kedves 4 osztagos arca. Öt is szerettem, de ő is kiesett.
Nagyon sajnálom még Shiba-ékat Kaien és felesége Miyako. Ők is szerethetők voltak.

A 46-ok tanácsát maradéktalanul visszahozták.
Vajon miért nem lehetett a halálisteneket is.
Hitsugaya meg vajon miért fiatalította magát. A történet végén meglehetett tudni, hogy idősebb, mert a saját bátyjának gondolták társai. Nem szerette, hogy gyerekként kezelik, de szerintem így is az egyik legfiatalabb lett volna a kapitányok vagy az egész 13 védelmi osztagban, az eredeti koraként.
És Mayuri, mért rejtette el igazi arcát.

Nekem azért jobban tetszett volna a sorozat, ha mondjuk csak a lidércek levágásáról szólt volna és nem esik ki senki. A különböző csoportok (quincy, bount és halálistenek) talán valami módon szövetségre léptek volna esetleg anélkül, hogy szerethető karakterek vagy bárki kiesett volna.
És mindegyik évadban esetleg feltűnt volna önmagában vagy egy seregnyi lidérccel egy néhány vasto lorde (lidérc) az is.
A sorozatban tetszett az is, hogy egyes szavak le lettek magyarosítva pl a lélekölő kardok nevei, meg a kard maga elnevezése "lélekölő". Kár, hogy az arrancar kardok nem kaptak magyar nevet, meg Kariya Jin támadása windes tance (nem tudom, hogy írják), ami szél vagy szeles táncot jelent.

Kb ennyit akartam írni.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!