Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!

Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Csendes csajok Csendes csajok Dragon Ball Super Dragon Ball Super Dragon Ball Super A pálya ördögei Lilo és Stitch – A csillagkutya Lilo és Stitch – A csillagkutya Lilo és Stitch – A csillagkutya BoA

DragonHall Online TV

Kiemelt közleményeink

Online Statisztika
Online vendégek: 7
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen

Regisztrált tagok: 2683
Legújabb tag: danitigi

Látogatók ma: 2031
Online látogató: 7
Látogatók a hónapban: 356907
Összes látogatók: 14403547

Reklám

Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
Az Avatár
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2011. 05. 18 02:40:13

Csapatvezetõ

Üzenetek: 1970
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 3659
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt lehet beszélgetni Az Avatár: Aang legendája és folytatása, a Korra legendája c. anime-rajzfilm sorozatokról

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.

Szerkesztette: Dumet - 2018. 12. 26 12:29:48

Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2018. 12. 26 12:51:53

Csapatvezetõ

Üzenetek: 2295
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 3663

Ikon 
RE: Az Avatár

Sziasztok!

Elrajtolt ez a sorozat is, ami már nagyon régóta tervben volt, de egy elég komoly akadály merült fel az elkészítésében, ami talán magyarázatot adhat arra, miért nem fellelhető szinte sehol a mai napig ebből a sorozatból elfogadható minőségű release.

A fő ok az, hogy a neten eddig fellelhető videóforrások mindegyike egy olyan vágott, az egyes jeleneteket elválasztó áttűnéseket nem tartalmazó verzióban érhető csak el, ami nem kompatibilis a magyar változat hangsávjával. Egyszerűsítve, a magyar hang ebben az esetben hosszabb az eredeti angol videótól-hangsávtól, ezzel pedig nem tudott senki se mit kezdeni, mivel már az okára sem jöttek rá sokan. (A Korrára nyilván ez nem vonatkozott, abból készített is boldog-boldogtalan release-eket).

Én is emiatt raktam elsősorban félre, mert ugyan el tudtam volna készíteni így is, de rengeteg plusz munka lett volna és a magyar hangsáv is sérült volna nagyon sok esetben, ezt pedig el szerettem volna kerülni. Aztán idén jött a hír, hogy a 10. évforduló alkalmából Amerikában kiadják BD-n az egész sorozatot, így azóta újra figyelemmel kísértem és végül sikerült is beszerezni ebben a változatban, ami már használható volt, így neki is álltam az elkészítésének.

A magyar hangot a Nickelodeonról vettem fel, amikor még adták, végig saját felvétel, az első 13 rész pedig itthon kiadott DVD-ről van, amit szintén beszereztem. A BD videó saját újrakódolt változat, mivel 4:3 képarányra kellett optimalizálni és interlace mentesítésen is átesett. A képe nem a legszebb BD minőség, de a korábban fellelhető kamu HD verziókhoz képest ég és föld, jelenleg ettől szebb nincs és valószínűleg nem is lesz.

Remélem mindenkinek elnyeri a tetszését, érdemes tenni vele egy próbát, mert nagyon jó sorozat és most már méltó verzióban is élvezhető. Aki gondolja, bátran ossza a véleményét, kérdését ide vagy az aktuális hírek alá, szívesen venném. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2018. 12. 26 12:54:23

Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2018. 12. 26 18:20:21

Csapattag

Üzenetek: 734
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 3262

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Az Avatár

Köszi! Smile Már régóta a várólistámon van ez a sorozat, meg persze a Korra is, de eddig nem találtam normális minőségű videót. Most végre meg tudom majd nézni Smile.

RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2019
Póvered báj PHP-Fusion

Dizájned báj Dumet