Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy A szamurájok kora: Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ××

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 11
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6892
Legújabb tag: Pali

Látogatók ma: 23190
Online látogató: 11
Látogatók a hónapban: 464760
Összes látogatók: 52489534

Reklám

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
Slayers - A kis boszorkány
Fentre Üzenet nyomtatása #21
Postázva 2010. 06. 04 16:56:37
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5338
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Várható volt? Talán Damu Roland nem vállal már anime szinkronokat? Vagy miért?
Amúgy nekem is egybõl az InuYasha ugrott be tegnap, mikor néztem a Slayerst, és reménykedtem, hogy ott nem fogják lecserélni, de ezek szerint elég nagy rá az esély, hogy le fogják. Cry
- A címen én is csodálkoztam az elsõ résznél, de a másodiknál már szinte fel sem tûnt, szóval nem olyan vészes a dolog.
- Alapjáraton jó hangja van. Ha Õ szinkronizálná az elejétõl fogva Zelgadist, akkor valószínû semmi bajom nem lenne vele. Mondjuk így sincs. Smile Nem olyan rémes, mert az Õ hangjában is megvan az a nyugodtság, stb, de valahogy mégis jobban passzolt szerintem Damu Roland hozzá. De ez van, megszokom ezt is.
Mikor a Te részeidet néztem, akkor néha kíváncsiságból egy-egy jelenetet megnéztem japán hanggal is, de nekem tetszettek az eltérések. Mármint, sokkal jobban passzolnak szerintem a magyar hangok. Pl.: Gourry hangja a japánban kegyetlen mély ahhoz képest, amilyen Pálmai Szabolcsé. Japán hanggal nézve sokkal érettebbnek, és "lovagiasabbnak" tûnik Gourry. Pálmai Szabolcs hangjával viszont inkább "aranyosan lököttnek". Smile
- Majd belejön Szabó Gertrúd. Smile Az elsõ részben tényleg egy kicsivel mintha másabb lett volna. De nekem az elsõ pár mondata Bogdányi Titanillának is másabbnak tûnt, aztán már "Ameliás" volt pár mondat után. Smile
- Pokotához illik Vadász Bea hangja. Smile Csak hát... khm... Konkrétan, amikor elõször megláttam az jutott eszembe, hogy:
Spoiler tartalom:

- A rímek tényleg nagyon kellenének, ugyanis hiányérzete támad az embernek (szerintem), hiszen mégiscsak Verselõ Lináról lenne szó... A harmadik rímelni fog, mert annak a címét bemondták a következõ rész ismertetõjében.

Eszem ágában sincs "leírni", írtam, hogy várom a kövi két részt. Végig fogom nézni az egészet. Végre van értelme annak, hogy van Animaxom, mert végre nézek rajta valamit. DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #22
Postázva 2010. 06. 06 01:54:46
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Nah ismét írok ahogy ígértem, mert mostmár sikerült végignézni mindkét részt. A hangokat már kitárgyaltuk, kicsit lámpalázas volt az elején mindenki, de a 2. részben már sokkal jobb volt, és szerintem ez csak egyre jobb lesz. Nos olvasgattam sok helyen véleményeket, eléggé megoszlanak, ahogy néztem. Én konkrétan rohadtul élveztem már ezt a két részt is, pedig nem sok minden történt még...
Spoiler tartalom:

Mindenesetre én a történetet is érdekesnek találom már most, kíváncsi vagyok mi fog kisülni belõle. Bár ahogy az eddigi sztorikat nézzük, vélhetõen olyan dolog lesz a végén, amire nem is számítana az ember... ez a jó a Slayersben egyébként.
Ahogy hallgattam egyébként, egy két rím azért elõfordul, de sajnos elég kevés, lehet, hogy az is csak véletlenül... na mindegy. A következõ cím viszont nekem is tetszett. Smile
Pokota hangja szerintem nagyon jó, de mondjuk Vadász Beától ezt vártam...
Spoiler tartalom:

Na ennyit egyelõre, már tûkön ülök hogy lássam a folytatást.
u.i: ja és remélem, hogy a hangmérnök legközelebb jobban megválasztja a hangerõsségeket, mert valamikor a zenétõl nem lehet hallani normálisan a dumát, valamikor meg az egyes dumák nyomják el a többi dumát... Wall

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #23
Postázva 2010. 06. 11 01:09:00
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 213
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.09.09
Ennyi napja tagunk: 5338
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

A mostani két rész már sokkal jobban tetszett! Jókat nevettem, a sztori is alakul, szóval az is kezd tetszeni. Smile És a címek is rímeltek, bár az elõzõ rész tartalmát bemutató szövegek még mindig nem rímelnek, úgyhogy szerintem már nem is fognak a késõbbi részekben sem. Unsure
Pokotával kapcsolatban
Spoiler tartalom:

Visszatérve Damu Rolandhoz, mert tényleg kíváncsi vagyok: Mi is történt vele, hogy ennyire várható volt a csere? Vagy csak simán a sok elfoglaltságára hivatkozva lemondta az Animaxos szinkronszerepeit?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #24
Postázva 2010. 07. 02 18:41:05
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Annakidején 9 évesen néztem, azt 12-es karikás volt... xD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #25
Postázva 2010. 07. 02 19:42:24
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

A 12-es karika kb. semmit se ér, a 16-os már talán komolyabb tartalomra hívja fel a figyelmet. Azonban animék esetében ez rohadtul nem jól van megcsinálva. Az RTL Klub is azért tesz karikát a Slayersre és az InuYashára (amíg ment), mert az ORTT ba*ogatja õket miatta. Ezt egy az RTL ellen indított eljárás leírásából tudom, sajnos még mindig itt tartunk. Megjegyzem az RTL a Slayers 3. sorozatát 16-os karikával adta ezután, amire szerintem rohadtul semmi szükség sem volt, mert egyáltalán nincs benne olyan durvaság de mindegy. Még szerencse, hogy az Animax végre átkerült a britek hatásköre alá, így az ORTT nem rondíthat bele innentõl abba amit csinálnak, és még karikák se lesznek.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #26
Postázva 2010. 07. 02 20:45:02
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Vágom, hogy az RTL miért is van annyira szigorlatok alatt. Fõleg így, nyárvíz idején teremnek a finom kis mûsorszünetek egyre-másra valami réges-régen levetített és nem jól korhatárolt film miatt. Igazából csak azért éreztem igazán extrémnek, h 9-10 évesen valami 12-es cuccot néztem, mert anyám egyfolytában elkezdte, h ez nem nekem való és a többi szokásos dumák (Mellékes, h ilyen éppen csak életkapisgáló korban gyakran menõzik az ember a korhatáros filmek megtekintésével, mert hát mégiscsak izgalmasabb "tiltott" tartalmat nézni, mint pölö a Kölyökklubot...)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #27
Postázva 2010. 07. 11 02:43:22
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Akartam még várni az elsõ sorozat értékeléséig, de egy rész híján is menni fog ugyanis csak néhány dolgot mondanék, kíváncsi lennék véleményekre.
Szóval egyszerûen nem értem az Animaxet. Most már szinte 100%-osan biztos, hogy kiírták maguknak a 5 fõszereplõ hangját (Lina, Gourry, Amelia, Zelgadis, Xellos) és ezzel annyira hûde nagy arcnak gondolták magukat, hogy váá tessék régi hangok megmaradnak, igyátok a szinkront népek. Arra nem vették már a fáradságot, hogy legalább egyszer végignézzék, hogy hoppácska, de van itt vagy 2-3 szereplõ akik nem fõszereplõk, de visszatérõ szereplõk, és talán talán nekik is meg kéne hagyni a régi hangját... dehát erre már nem futotta a lelkesedésbõl.

Ami a legfelháborítóbb az az, hogy kb. egy üzenetbe került volna az Animax részérõl, hogy hé, ugyan hívjátok már be XY-t hogy szinkelje le azt az egy szál részt amiben szerepel az illetõ. Láng Balázs, aki Rezót alakította eddig a Narutóban szinkelt, nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lett volna szólni neki. Lenyeltem. Most jön Sylphiel akit F. Nagy Erika szinkelt eddig, mellesleg õ a Bleachben szinkronizál. Szóltak neki? Basztak rá. Amikor Philt meghallottam, elszakadt a cérna... Rosta Sándort se hiszem, hogy olyan nagy kérés lett volna viszonthallani, dehát ugye mellékszereplõk le vannak szarva szó szerint. Ez a fajta hozzáállás számomra teljesen elfogadhatatlan, mert annyira az igénytelenséget sugallja, hogy minden tiszteletem ellenére, kicsapja a biztosítékot szerintem nemcsak nekem, hanem másnak is. Szóval ennyit a jó Slayers szinkronról... Annyi vígaszom van, hogy akik kivételesen maradtak (vagyis a fõszereplõk), azok nagyon jó teljesítményt nyújtanak most már. Pokotának meg akkor is Vadász Bea a hangja, hogyha a fél interneten azzal van tele, hogy de szar hiszen Pokota fiú, kit érdekel õszintén?
Na mindegy visszatérve az elõbbire, azért kíváncsi leszek a DBGT-hez hány szinkront sikerül összevadászni (az elõbbi gyakorlatból következtetve nem sok jóra számítok). Unsure

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2010. 07. 11 02:47:57
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #28
Postázva 2010. 07. 11 15:21:48
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Dumet írta:
Pokotának meg akkor is Vadász Bea a hangja, hogyha a fél interneten azzal van tele, hogy de szar hiszen Pokota fiú, kit érdekel õszintén?

Egyszerû érvelés, h Gohánnak a DBZ 194. részéig Pogány Judit volt a hangja, holott köbö a 126. résztõl tinédzser már. Aki ezzel ki van békülve, annak Pokota hangja süti.
Továbbá még:
Na mindegy visszatérve az elõbbire, azért kíváncsi leszek a DBGT-hez hány szinkront sikerül összevadászni (az elõbbi gyakorlatból következtetve nem sok jóra számítok). Unsure

A bizalmatlanság nem túl jó erény, de az elõbb leírtak alapján már én is kicsit félek a végkimeneteltõl... o.O
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #29
Postázva 2010. 09. 05 13:59:16
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Nah így a sorozatot végignézve megejtenék egy kis összefoglalót, amiben leírnám a véleményemet a két sorozatról együttvéve, mint ahogy azt már néhány anime esetében tettem, aztán persze lehet róla beszélgetni tovább, ha van kedvetek.

Naszóval összességében ez a két új sorozat (egybe veszem õket mert külön-külön nem teljes egyik sem) szerintem hozta azt a színvonalat amit az elsõ sorozat is hozott. A véleményem ugyan nem változott arról, hogy melyik sorozat a kedvencem (még mindig a második), de fordulatokban és izgalmakban talán az elsõ sorozatot megelõzte (kivéve ha azt nem nézzük, hogy az elsõ sorozat utolsó 6 része kb. olyan izgalmasra sikerült, mint az elõtte lévõ 20 rész együttvéve). Sokan mondják amúgy, hogy ez a két sorozat azért nem volt már annyira jó, mert kezd elcsépelt lenni, mind történetben, mind poénokban nem tudnak már mit kitalálni. Sajnos ebben van igazság, ezt észrevettem én is, történetben egyébként ki lehetne találni még sok mindent még ezután is, a poénok viszont tényleg néhol elcsépeltek voltak, de szerencsére még mindig elég élvezetesek. Aki bírja a Slayers humort (ez bizony egy külön kategória), annak bizonyára ez nem okozott gondot és élvezte a sorozatot.

Akkor jöjjön néhány konkrét dolog:
Spoiler tartalom:

Végül a szinkronhangokról:
Spoiler tartalom:

Hát nagyjából ennyi lenne, remélem lesz olyan akit érdekel is, és végigolvassa. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #30
Postázva 2010. 09. 05 20:13:01
Avatar



Üzenetek: 17
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 29.08.10
Ennyi napja tagunk: 4988
Lakhely: Románia
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Nos,Dumet,én még régebb néztem a Slayers - A kis boszorkány-t(a legelsõ sorozatról beszélek) és bevallom õszintén nem nagyon emlékszem rá(mármint arra,hogy mi lessz a vége,pedig az a legfontosabb de már rég néztem)de volt benne egy olyan hangulat amelyet...egyik animénél sem éreztem,volt egy olyan átütõ humor és egyben jó harcok is de maga a történetet aki kitalálta az zseni volt..tehát...lehet még egyszer letöltöm és végig nézem,mert már rég volt és sok dolog nem maradt az eszembe,de lényeg : szerintem ez az anime nem utánzat,mert van sok shounen meg egyéb anime ami csak utánzat pl. a dragon ball z-rõl a Yu Yu Hakusho stb...de ennek van egy olyan egyedi átdolgozása meg minden...szóval...szerintem nagyon jó anime,a szinkronokhoz csak annyi hozzáfûzni valóm van,hogy azokat is jól eltalálták nagyon és a szöveg is jó!!!gratulálok az animaxnak jól össze hozta ezt az animét...meg annak aki kitalálta ezt a történetet Smile

Szerkesztette: ricsissj - 2010. 09. 05 20:19:17
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #31
Postázva 2010. 10. 24 16:20:30
Avatar



Üzenetek: 178
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 26.10.09
Ennyi napja tagunk: 5295
Lakhely: Gyõrújbarát
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Én is így vagyok vele. Régen néztem és nagyon tetszett, jó hangulata van, de már nem emlékszem túlságosan a történetére. Azt hiszem el is kezdem letölteni újra.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #32
Postázva 2010. 10. 30 01:38:14
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 721
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5337
Lakhely: Mars K9-es zóna perem vidék széle
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Én meg várom, még elkészül a HD Változat Dumettõl és majd akkor kezdem el tölteni még is jobb nagy felbontásba nézni az ilyeneket

dragonhall.hu/images/avatars/hackL.jpg

Már nem félek, nem fázom, és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #33
Postázva 2011. 02. 07 23:27:17
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 9
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 31.10.09
Ennyi napja tagunk: 5290
Lakhely: Szeged
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Nos: az animét a Revolution 3. részéig láttam. Az elsõ részben, és még a másodikban is furcsa volt nagyon Lina játéka, de úgy tûnik - ahogy Dumet is mondta - csak bele kell lendülnie.

A karakterdizájn nekem kifejezetten tetszik, az OP az egyik kedvenc számom lett, még mielõtt megismertem volna a Revolutiont, szóval ebben nem volt hiba, az ED-ben sem, bár azt korábbról nem ismertem, vagy anno nem jött be, nem tudom.

Pink:
Mindenkit szokni kell egy kicsit, legalábbis Lina, Zelgadis és Xellos tényleg jelentõs változáson ment keresztül, már ami a kinézetet illeti, a többieken annyira nem veszek észre túl nagy különbséget.

Niki:
Welker Gábor hangja nekem is furcsa volt. Nekem valahogy "túl nyugodt"... Olyan, mintha kicsit unná, vagy nem tudom, de biztos lesz ez még jobb is, hisz ezt az évadot csak most kezdtem el.

Dumet:
Igen, ezt a címes dolgot én se nagyon értem, dehát így alakult... Nem tudom, hogy figyelmetlenség, nemtörõdömség, esetleg mindkettõ, vagy egyik se, minden esetre annyira nem zavaró.
A rímelés nekem is hiányzik, meg nekem kicsit fura a fordítás... Nem is csak azért, mert eddig a rímeket szoktam, de mintha nem is illene néha oda, amit mondanak... Meg ugye már az említett színészi játék, ami Ameliánál és Gourrynál nem változott...
Na igen, a hangerõsségek, ezt én is észrevettem, és sokszor rettenetesen zavaró... Az elsõ résznél pl. szinte teljesen le kellett vennem a lejátszó és a hangszóró hangerejét is, és ahogy hallottam, talán picit recsegett is, de túlélhetõ...

A szinkronhang keveredésekre:
Spoiler tartalom:


Összegezve kicsit:
Eddig nagyon tetszett az egész Slayers (én inkább évadonként bontanám). Az elsõ évadot másodszorra néztem meg, mert a másodikat félbehagytam egyszer és nem emlékeztem utána dolgokra. Szóval az elsõ két évad tényleg nagyon bejövõs volt. A harmadik évad már teljesen mást jelentett számomra, mint az elsõ kettõ, hisz grafikailag is fejlõdött, de a történetvezetés is átalakult kicsit, másképp szõtték a fonalakat, mint az elsõ kettõben, de nem rontották el, tehát tetszett. A Revolution-rõl pedig már fentebb írtam, csak ismételni tudom magam.

Amióta az RTL-en megy/ment, szeretem ezt az animét, és nektek köszönhetõen nem maradok le róla! Smile

Köszönöm nektek, hogy létezik ez az oldal!!! Wink Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #34
Postázva 2011. 02. 08 00:35:28
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Hogy rákontrázzak picit erre az igen tartalmas és egyben tanulságos hozzászólásra, amihez egyébként nem tudok már mit hozzászólni, mivel egyetértek vele, jelezném, hogy még nincs vége a Slayers - A kis boszorkány címû anime DragonHall os pályafutásának! Smile

Ezúton jelzem (bár nem igazán ide kéne, hogy írjam), hogy hamarosan elkezdem készíteni az utolsó két évadot a saját változatomban, ami váltani fogja a jelenlegi Garurumonos verziót. Kétféle verziót tervezek, az egyik egy nagy felbontású 1920x1080 képméretû BluRay-Rip, illetve a másik az ebbõl konvertált asztali lejátszós verzió. Ami pedig a legfõbb, hogy a hangsávok az Animax Playerrõl lementett hangok lesznek, vagyis vélhetõen jobb lesz a minõsége a hangnak, talán még ez a keverési probléma is javulni fog, bár ezt nem ígérem azért. Szóval a lényeg, hogy befejezem amit elkezdtem, az elsõ 3 sorozat Dumetes verzió kibõvül a 4-5. sorozatra is, hogy teljes legyen az élvezet. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #35
Postázva 2011. 05. 20 10:46:11
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Ez nagyon jó hír minél jobb a minõség annál nagyobb az élvezet.

Szerkesztette: - 2011. 05. 20 10:46:37
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #36
Postázva 2011. 10. 30 02:45:53
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5490
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Na ahogy ígértem kikerült a maradék Slayers is, vagyis az utolsó sorozat is. Ezzel a szinkronos Slayers-t, vagyis a sorozatokat lezártnak tekintem, minden nyalánkság elérhetõ belõle:
1-78. részig full japán DVD-RIP (elsõ 3 sorozat)
79-104. részig japán DVD-RIP amcsi BD-RIP 720p és 1080p felbontásban (utolsó 2 új sorozat)


Ahogy a hírbe is írtam, lesz még Slayers ezen kívül, gondolok ez alatt a mozifilmekre és OVA-kra, amiket kiadtak még a sorozatok megkezdése elõtt. Mindezek természetesen már a feliratos projektek közé sorolandók, hiszen nem létezik hozzájuk magyar szinkron. A fordítást elõreláthatóan szintén én fogom elkövetni. Tudom, hogy ezekbõl a filmekbõl már van egy rakat változat a neten, így a miénk abból lesz különleges, hogy a magyar szinkronhoz lesz hû támadásnevekben és mindenféle egyéb kifejezésben.

Amúgy a rippeket már beszereztem a filmekhez, mind nagyon szép minõségû ahhoz képest, amelyek keringenek a neten, de sajnos a Slayersre, mint tudjuk eleve jellemzõ, hogy eléggé elnagyolták sajnos anno a készítõk, szóval a jó minõség az viszonylagos fogalom.

Nem ígérem, hogy mikorra várható ez, mivel elsõsorban nem fordító vagyok, így abszolúte mellékesen csinálom a fordításokat, amikor idõm engedi, például két release között pihenésképpen. DDD

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #37
Postázva 2011. 12. 15 19:06:27
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Ma gyshinobi azt írta a Bleach topicban hogy Slayers lesz helyette. Az elejétõl adják, vagy csak a Revolutiontól?
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #38
Postázva 2012. 01. 17 08:22:57
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

A verselést és Lina Inverse magyar nevét leszámítva, a magyar szinkron a nem túl rossz kategóriába tartozik nálam. Bár a japán szinkron mérföldekkel jobb. Hayashibara Megumi hangját senki sem tudja überelni.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #39
Postázva 2012. 01. 17 15:24:47
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4885
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Hogyne, hiszen Hayashibara Megumi anno szinte borítékolt befutó volt a legjobb nõi énekes-szinkronszínész választásán a 90-es években, egy, azaz egy alkalommal verte meg õt ekkor más, az is Megumi Ogata volt, Sailor Uranus szerepéért 1994-ben (lásd még Bleach - Tiel Harribel, Yu Yu Hakusho - Kurama)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #40
Postázva 2012. 01. 17 16:29:10
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19838

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Slayers - A kis boszorkány

Nem igazán erre gondoltam, de ez is igaz. Mondjuk az jobban zavar, hogy a magyarok az Inverse szót próbálták magyarosítani, aminek nincs igazán magyar fordítása. Legalábbis jó magyar fordítása.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:
Kiemelt híreink


© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!