Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 8
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6873
Legújabb tag: ben00

Látogatók ma: 10144
Online látogató: 8
Látogatók a hónapban: 330404
Összes látogatók: 52355178

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 1 szavazat)  
Ikon 
A hosszúlábú apu
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2010. 12. 19 16:17:25
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Ebben a témában "A hosszúlábú apu" címû szinkronos anime projektünkrõl lehet beszélgetni!

Release készítõje: Dumet


55:51

Nos, ez az "eddig jól titkolt" projektem is elkészült, jelenleg az elsõ 20 rész tölthetõ az oldalról.
Amit a projektrõl tudni kell:
- 40 részes sorozatról van szó, mindegyik részhez sikerült szerezni magyar szinkront, egyik rész sem hiányos, szóval teljesen 100%-os a szinkron!
- A videóalap eredeti japán DVD-RIP, az elsõ hangsáv a magyar, a második a japán.
- A videóból csupán az opening elején található japán címkiírás és az epizód vége valamint az ending között elhelyezkedõ következõ rész tartalma lett kivágva, mivel ezek nem szerepeltek a magyar változatban. Ezeket leszámítva a sorozat teljesen vágatlan.

Remélem mindenkinek elnyeri a tetszését ez a remek sorozat, ami tele van drámával, humorral, szerelemmel és egy olyan történetet mond el, amely a 20-as, 30-as évek Amerikáját hivatott bemutatni, különös tekintettel a társadalmi különbségekre, egy árvaházban felnõtt lány szemével, aki lehetõséget kap arra, hogy bebizonyítsa: mindegy hová születik az ember, ha nagyon akarja, akkor bármit elérhet az életben.

Várom a véleményeket! Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2010. 12. 19 21:03:37
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5480
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Köszönjük! Smile

Én nem bírtam megállni miközben vettem fel a szinkronokat, hogy ne nézzem közbe DDD Ahogy meghallottam a régi intróját hát....újra rabja lettem és meg néztem mindet. De így dvdrip minõségben azért még jobb lesz Smile

Szóval köszönöm!
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2010. 12. 23 19:41:54
Avatar



Üzenetek: 33
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.11.10
Ennyi napja tagunk: 4906
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Jaj, annyira köszönöm! Mikor megláttam, úgy örültem és tényleg nagyon meglepõdtem, ez hatalmas ajándék, karácsony alkalmából... Igazából nem sokra emlékeztem már belõle, úgyhogy már nagyon vártam, most tartok 4. résznél, és meg kell, hogy mondjam nagyon megfogott, egy rettentõ aranyos történet, és tényleg megnevettetett!

Kellemes ünnepeket, és még egyszer nagyon köszönöm! Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #4
Postázva 2010. 12. 24 07:38:44
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Nagyon szívesen, örülök, hogy tetszik. Smile Valamint annak is, hogy ezt leírtad ide, mert nekünk ennyi bõven elég, ha meg vagytok elégedve a munkánkkal, és tetszik nektek, amiket csinálunk. Ez hatalmas támogatást jelent. Smile
Szóval örülök, hogy van még aki érdeklõdik ezek iránt a régi darabok iránt, hamarosan jön a folytatás (hamarabb mint gondolnád) és persze nemcsak BrollySSJ4 kollégától, hanem tõlem is várható még más retrós anime. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #5
Postázva 2010. 12. 24 09:49:51
Avatar



Üzenetek: 33
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.11.10
Ennyi napja tagunk: 4906
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Még szép, hogy leírtam, nem is tudom, hogy tudnám ezt a sok kedvességet meg háláni nektek!!! És, ha már ez is támogatást jelent, az boldoggá tesz engem is. Smile A régi retró animék a legjobbak, tegnap amikor néztem az epizódokat olyan jókat nevettem... ^^
Hûha, eszméletlen, máris jön a folytatás!? Már tegnap attól féltem, hogy mi lesz, ha meg néztem mind a 20 részt... DDD És természetesen nagyon várom a további retrós animéket! Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #6
Postázva 2010. 12. 24 12:12:18
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Hát a sorozat második fele elég drámai, nem igazán mondható rá, hogy humoros lenne, szemben az elsõ felével... Én bevallom õszintén, hogy készítés közben volt több olyan rész is, amin fiú létemre sírtam, mert annyira megható volt. Nagyszerû szerelmi és drámai történet, talán az egyik legjobb ebben a mûfajban, amit animében láttam, úgyhogy megtiszteltetés volt számomra, hogy végül is úgy alakult, hogy én csinálhatom meg. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #7
Postázva 2010. 12. 24 12:52:48
Avatar



Üzenetek: 33
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.11.10
Ennyi napja tagunk: 4906
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Mondjuk én egyszer az elsõ felén is sírtam... DDD De én éppen ezért szeretem annyira az animéket, mert olyan meghatóak (pedig azért én nem sírok ám minden filmen, de az animék zseniálisak és annyira azonosulni lehet a szereplõkkel és úgy át lehet élni, amit éreznek), a Candy Candy-n is többször sírtam, és a Sandybell-en sem egyszer. Úgyhogy én már nagyon várom a második felét, de azért remélem nem lesz nagyon tragikus vége... DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #8
Postázva 2010. 12. 24 15:27:09
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Ezzel befejezettnek tekintem a sorozatot, immár a teljes 40 rész tölthetõ, köszönöm még egyszer (nemcsak candynek Smile ) hanem mindenkinek, aki az én releasemet választotta. Ha bármiféle vélemény, vagy egyéb hozzászólás lenne a projekttel kapcsolatban, az természetesen jöhet ide, ahogyan eddig is. Smile

Candy: nem akarom lelõni a poént, úgyhogy csak annyit mondok, hogy itt nem a Candy Candy féle befejezés várható, nem kell megijedni. Viszont a sorozat második felében rengeteg sírós rész lesz, úgyhogy készítheted a papírzsebit... Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #9
Postázva 2010. 12. 24 15:31:48
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5480
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Egy szó mint száz: Nem tragikus hangvételû a befejezés, mint máshol. Ki mondta, hogy a Candynek az? DDD Nézõpont kérdése. Na de ne spoilerezzünk, hogy milyen a Candy.

Még egyszer köszi a munkát! Imádjuk!
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #10
Postázva 2010. 12. 26 13:59:20
Avatar



Üzenetek: 33
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 13.11.10
Ennyi napja tagunk: 4906
Neme: Lány

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Azta, tényleg nagyon hamar megjött a második fele, ennél nagyobb ajándékot még a legmerészebb álmaimban sem vártam volna!!! Pont ma fejeztem be a 20. részt is és már kezdtem aggódni, hogy nem bírom ki... DDD
Dumet: akkor hozom is a zsepiket, legalább egy 100-as csomagot! DDD
BrollySSJ4: akkor megnyugodtam, mégis csak jobb egy happy end, a sírós rész meg kell is bele, úgy nem lenne az igazi. Smile

Bizony köszönjük! És Boldog karácsonyt mindenkinek! =^-^=

49:25

Na, végignéztem, még tegnap! Nagyon nagyon nagyon jó volt!!! ^^ Ezzel be is került a kedvenc animéim közé, annyira megható volt a vége, és tényleg kellett az a zsepi! DDD És tényleg az egyik legjobb ebben a mûfajban!
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #11
Postázva 2011. 06. 29 22:50:59
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19832

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Sziasztok!

Ezúton szeretném megköszönni ezt az élményt a feltöltõknek amit ez az anime adott.
További jó munkát!
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #12
Postázva 2011. 06. 29 22:56:01
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Nagyon köszönöm, illetve köszönjük. Örülök, hogy tetszett. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #13
Postázva 2011. 11. 24 13:40:42
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19832

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Nahát, nekem ez az anime valahogy kimaradt. Mikor adták tévében? Totál nem emlékszem rá. Smile De kár lett volna kihagyni, és köszi, hogy felraktátok!
Csak most jutottam odáig, h. megnézzem...

Tökjó, hogy ennyire hûen követi a könyv történetét, a karakterek nagyon jól el lettek találva (a '70-es éveken készült animével ellentétben), és a szinkronszínészek is remek munkát végeztek (Dögei Éva és Csondor Kata pl sokkal jobban "alakít" ebben, mint a Sailor Moonban... szerintem)

(Ha valakit érdekel, a történet egészen pontosan 1924-ben kezdõdik és 1927 nyarán "fejezõdik be".)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #14
Postázva 2011. 11. 24 13:52:27
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Hát sajnos anno én is lemaradtam errõl, szóval én se tudtam, hogy van ilyen mese, pedig a Magyar Televízió adta és én meg pont azt néztem többet, szóval nem is értem. Egyébként nagyjából akkoriban adhatták mint a többi animét, a 90-es évek elsõ felében, közepe táján (lehet, hogy még túl kicsi voltam, ezért maradtam le róla).

Hát a szinkronszínészek alakítása valóban valami zseniális, de a Sailor Moonban lehet, hogy a fordítás miatt tûnik kevésbé jónak, pedig szerintem ott is õk alakítanak a legjobban, fõleg a vicces jeleneteket (a 3. évadban jópár olyan jelenet lesz amin meg lehet szakadni). Visszatérve ehhez tehát, szerintem pont azért zseniálisak itt, mert ez a sorozat szöges ellentéte a Sailor Moonak és saját magának is. Néha vicces, derûs, máskor viszont olyan drámai, amitõl könnyen eleredhet a könnye az embernek (fõleg a sorozat második fele). Valószínûleg ez az amit tökéletesen elkaptak benne a szinkronszínészek is, ez teszi ennyire jóvá.

(Az évszámokat köszönjük, sejtettem hogy nagyjából mikor játszódhat, de most már biztos lehetek benne Smile )

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #15
Postázva 2011. 11. 24 14:57:26
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Ha Dögei Éva meg Csondor Kata is szinkronizál benne, akkor biztosan én is meg fogom nézni Smile. A fõszereplõ nekem ismerõs, láthattam belõle pár részt anno, de csak homályos foszlányokra emlékszek. Amúgy kérdezném, hogy a szinkronlisták mikor lesznek frissítve az egyes animéknél?Smile
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #16
Postázva 2011. 11. 24 15:10:52
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19832

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Én anno láttam tévében, még mikor adták. Már nem voltam olyan kicsi, a tizenéves korosztályt képviseltem akkoriban már. Szóval elég jól emlékszem rá. Pláne, miután pár éve sikerült japánul is megnéznem. Nagyon jó anime, tipikusan shoujo, ahogy a Candy és a Sandybell is. De én attól még nagyon szeretem. Szerintem némileg könnyedebb hangvételû az említett két animénél, nincs benne annyi drámai rész, de azért lehet rajta sírni. Bár én nem szoktam. XD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #17
Postázva 2011. 11. 24 18:09:24
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5480
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

gyshinobi írta:
Amúgy kérdezném, hogy a szinkronlisták mikor lesznek frissítve az egyes animéknél?Smile


Amint idõ engedi Smile Fõleg a premierek vannak egyenlõre frissítve....De hamarosan lesznek a nem premierek is Wink

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #18
Postázva 2012. 07. 09 19:56:48
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19832

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Nagyon szépen köszönöm én is! ^___^
Egyik legkedvesebb anime számomra.
Talán 1995-ben láttam elõször a mTV2-n, amikor 10 évesen.
Végig sírtam, és nevettem minden egyes pillanatot Juddy-val.
Köszönöm, hogy újra végig nézhetem Magyarul is. 

Találtam az interneten, egy 1995 December 31-es mûsorújságot, amiben így szerepel. x)

"14:40 Gyerekeknek
A hosszú lábú apu
Olasz rajzfilmsorozat - 40/19. "

Szerkesztette: - 2012. 07. 10 00:33:53
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #19
Postázva 2012. 07. 09 20:33:26
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5484
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

Olasz? Azt meg hogy hozták össze? DDD Ez nagy... biztos a forgalmazó olasz volt... DDD

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #20
Postázva 2012. 07. 09 21:26:23
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5083
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: A hosszúlábú apu

"Olasz rajzfilmsorozat" LOL LaughLaughLaugh

Setike: Tudnál adni linket az említett mûsorújsághoz? Jó lenne, ha össze tudnám gyûjteni, hogy melyik sorozatot mikor vetítették. Amúgy a TV2 csak '97-ben indult Smile.

Szerkesztette: gyshinobi - 2012. 07. 09 21:27:26
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!