Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A sárkányherceg

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 21
Online tagok:
n

Regisztrált tagok: 6821
Legújabb tag: Szeast

Látogatók ma: 14991
Online látogató: 22
Látogatók a hónapban: 663195
Összes látogatók: 51897146

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 6 szavazatok)  
Ikon 
Sailor Moon - Varázslatos álmok
Fentre Üzenet nyomtatása #141
Postázva 2011. 09. 28 20:28:51
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5459
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

OFF:
Az szigorúan titkos Smile De sokan szeretik és már várják, biztosan! És mit ad isten Dumet csinálja azt is, szóval nem uncsizik, se én, se Izzy, se senki Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #142
Postázva 2011. 10. 16 16:20:20
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Egy kicsit visszakanyarodnék a 99-es rész zene pótlásos témához ha nem haragszotok meg. Szóval itt nem tudom, te milyen verziót néztél DBS, de az tuti nem ugyanaz, amit én, mert itt a francia változatba nem az a szám megy, amit te megadtál (Sailor Pluto lassú instrumentális izé) hanem a japán ending (talán kettes, amiben menetel Bunny és alatta szól a zene, ha nem tévedek Otome no Policy vagy mi a címe), szóval az a zene instrumentális változata ami közel se lassú, van üteme azért rendesen. Szóval valamit elnézhettél, vagy két francia verzió is létezik, bár ezt kétlem.

Na egyébként sikerült beszereznem mindkét zenét, így három hangsáv lesz, hogy mindenkinek meglegyen a vágya (nekem a francia változaton lévõ zene abszolúte nem odaillõ hatást kelt). A japánból azonban a kiadott zeneszám nem teljesen olyan, mint ami a részen van (szerintem jobb), nem ordibál úgy az énekes már már a hamisság szélén járva, mint az eredeti japó részben, ennyi különbség lesz. A francia változatú instrumentális zene meg... ott annyi a különbség, hogy van belõle eddig kettõ változat, az egyiknél a refrénnél hallatszik a japó ének (karaoke) szóval ez nem játszik, a másikra meg rá van keverve az a lassú dallam pluszba, ami a Sailor Pluto-n is van csak gyorsabban. Szóval egyik se jó, ha van egy harmadik változat azt megköszönném, mert nekem csak ez a kettõ van, így a másodikkal tudok csak dolgozni.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2011. 10. 16 16:50:01
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #143
Postázva 2011. 10. 16 19:47:02
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4675
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

heló Dumet a 3évadnak is az lesz a openingje mind a 1-2? mert találtam egy ijen openinget http://www.youtub...grec_index DDD

02:29

Heló Dumet a 3 évadnak is az lesz a openingje mind a 1-2? MErt találtam egy ijen openinget http://www.youtub...grec_index DDD

Crazy
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #144
Postázva 2011. 10. 16 19:58:29
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4858
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Ami az opening/ending témát illeti: az marad a francia-magyar eredeti (mert a cél, hogy a TV-ben leadottal megegyezõ változat legyen kéznél). Fanmade openingek vagy éppen az eredeti japán változatok nem játszanak most (talán egyszer majd... egyszer)

Ami a 99. részt illeti: valóban az enyém a félreértés, ugyanis én azt gondoltam, hogy csak nem képesek berakni a gyors változatot egy ilyen részhez, ezért betippeltem, hogy csak ez lehet. De így... hát nem tudom, ez kell-e akkor... Szerintem elég lenne csak 2 sáv, az egyik az eredeti RTL Klubos szinkron, a másik meg a japán változat dala.

OFF:
Nem is értem, mi vezérelte anno a magyar stábot, hogy még a franciához képest is belenyúlkáljanak az anyagba. Nem elég, hogy a franciák kihagyták az összes szép dalt a második évadtól kezdve, de mintha valahogy sejtették volna, hogy a japánban hol volt még kiirtandó dal, és azt is kivették belõle. E gyanúmat megalapozza a "Makoto kalandja" címû epizód, aminek nem tudom, honnan szedhették a címét, mikor az franciául "Une guerriere en Danger" volt...
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #145
Postázva 2011. 10. 16 20:23:22
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hát igen... pontosan errõl van szó, no comment... Akkor azt hiszem, hogy csak a japánt csinálom meg, nekem is elment a kedvem ettõl a franciától, meg amúgy is csak plusz munka lenne vele. Viszont ez a japán jóféle, mondom nem teljesen ugyanolyan az éneklés mint a részben, de talán jobb is, mert nem énekel hamisan legalább. Akkor ehhez hozzá is látok gyorsan, aztán folytatom a következõ részekkel. A 102-esnél meg figyelni fogok honnan hiányzik a dal.

Egyébként van benne valami, hogy tényleg figyelték hol vannak benne dalok, de ha már felsorakoztattál egy ilyet én is mondok ezúttal egy ellenpéldát: Van az a rész amiben Rei énekel az iskolai ünnepségen és abba meg érdekes módon az eredeti japót meghagyták... Akkor most hogy is van ez? Innen ki kellett gyomlálni, de onnan meg nem? Akár ki is vághatták volna azt a jelenetet ennyi erõvel mert nem japán ugye... Az ugyanis teljesen érthetõ, hogy a franciák azért vagdosták és cserélgették ezeket a japán dalokat mert õk az egész sorozatot franciásítani akarták. Ennyi már lejött az eddigiekbõl nekem is. Viszont ez a dolog nem fér össze vele... akkor felénekelhették volna franciául azt a dalt, de ennyi igényesség persze nem szorult már beléjük. Szóval akárhogy is nézem logikátlan. Amit meg a magyarok csináltak az nem pusztán logikátlan és érthetetlen hanem még hülyeség is. Elmondhatjuk azt hiszem, hogy technikailag a legrosszabbul készült olyan magyar szinkronról beszélünk amely már nem a hangalámondásos korszakban készült. Tényleg csak annyi a pozitívuma, hogy a szereplõk nagy részének hangját jól eltalálták, fõleg a fõszereplõk hangját, de az ellenségek hangján is nagyon jókat lehet röhögni sokszor.
Azt a bizonyos részt meg amit legutoljára írtál meg se említeném, mint mondtam technikailag egy kalap szart se ér a szinkron, technika alatt értem a fordítást, hangmérnöki munkát és a hang idõzítését. Mindhárom kritikán aluli, ami a stúdiót minõsíti. Nagy szerencse, hogy ezen az animén kívül mást nem készítettek animék közül. Az egyetlen szerencséjük az, hogy a színészek odatették magukat a munkában, szóval gyakorlatilag a Sailor Moon szinkron egyedül a szinkronszínészeknek köszönhetõen lett még elfogadható minõségû.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #146
Postázva 2011. 10. 17 13:45:13
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4858
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Sajnos valóban elcseszett egy szinkron lett ez, külön dícséret a szinkronszínészeknek, akiknek néha 8-10 (!) karaktert is hozniuk kellett a sorozat során. Olyan blõdségekrõl nem is beszélve, mint amikor a 74. és a 81. részben Szokol Péter egyazon epizódban két karakternek is adta a hangját.

Hogy Rei énekét miért nem vették ki? Hát talán azért, mert ének nélkül azért az a rész tényleg fura lett volna DDD Egyébként ami érdekes, hogy az elsõ évadra ez egyáltalán nem volt jellemzõ, abban minden a helyén van. Viszont amit a 2. évaddal csináltak zenekivágás terén, az borzalom, szerencsére késõbb kevesebb ilyen van, de az annál feltûnõbb.

A 102. részben onnan hiányzik a zene, amikor Bunny megkéri Frederique-t és Myléne-t, hogy vigyék el a "tokiói Eiffel-toronyhoz" (!!!) a sportkocsival. És menet közben, a nagy lélektani monológ alatt (szükséges-e áldozatot hozni a küldetés érdekében, satöbbi) az eredetiben szól az "Ai no Senshi". De szerencsére ennyivel kifújt a 3. évad a hiányzó zenék terén.

Ami a "Makoto kalandja" részt illeti: Marcy eredeti neve volt Makoto a japánban. De én azt nem értem, továbbra sem, hogy mégis honnan szedték ezt a nevet. Mert ahonnan szedték, onnan akár tippeket is vehettek volna a fordításhoz... Persze azért azt lehet látni, hogy a sorozat végére már kezdett kiforrni a munka, és a 3-4. évad jóval kevesebb blõdséget tartalmaz, de ami van, az jó nagy marhaság (120. rész: A szörnyeteg bolygó... az eredeti francia kifejezés a plante volt, és nem a planet, egy betû tévesztése ekkora marhasággal járt együtt. Vagy a másik kedvencem, a 141. rész: Matilda bánatos. Köze nincs az eredetihez ennek se, de a vicc az, hogy Matilda egyáltalán nem bánatos.)

De nem szapulom tovább szerencsétlen sorozatot, mert minden hibája ellenére egy kultikus sorozat, és várom én is a harmadik évadot, (relatíve) HD-ben Smile
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #147
Postázva 2011. 10. 17 14:41:14
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Hát igen, ezekhez nincs további hozzáfûznivalóm nekem se szóval inkább az állásról: összevágtam nagyjából ugyanolyan idõzítés szerint az Azusa Nigou-t ahogyan az eredetiben elhangzik, sajnos az elsõ énekes versszak után következõ ének nélküli zenés rész tök más mint ami a részben van, ennek oka, hogy nem ugyanazt adták ki késõbb, mint ami az epizódban elhangzik. Kicsit utánaolvastam ennek, az oka, hogy elõbb történt az, hogy felénekelte ezt a verziót az énekes az epizód számára és csak évekkel késõbb, ráadásul egy duóba társulva adta elõ újra és adta végül ki ezt a számot az illetõ, amely változásokat eredményezett a számban. Úgyhogy nem teljesen ugyanaz a verzió, de maga a szám az ugyanaz, csak egy kicsit alternatív verzió. Ma vágom alá a résznek, ez már nem fog különösebb gondot okozni, csak egy kis hangmérnöki munka (hangosítás-halkítás és egy kis keverés az elején és a végén). Aztán folytatom tovább.

A 102-es akkor elméletben nem lesz ilyen para, azt a számot már amúgyis alávágtam egyszer csak újra kell vágni, ha kevés duma van alatta akkor még jó is lehet mert nem kell bûvészkedni, hogy mettõl meddig kell halkítani, de majd meglátjuk, még nem tartok ott, bár ha iparkodok, még ezen a héten eljuthatok oda.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #148
Postázva 2011. 10. 17 14:57:46
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4858
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Akkor ez meg lesz oldva Smile Sajnos a 102. részben pont egy nagy szövegelés közben szól a dal a háttérben, de ez talán nem lesz gond.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #149
Postázva 2011. 10. 17 15:14:23
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Ha túl sok a szöveg vagy túl kevés az ugyanaz, mert akkor egyszerre lehet halkítani az egészet vagy hangosítani. Akkor van gond, nagyobb szünetek vannak a dumák között, és olyankor fel kell emelni a hangot, aztán visszahalkítani. Kb. úgy mint ahol legelõször volt ez a zene, na az elég babrás volt.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #150
Postázva 2011. 10. 19 20:31:33
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4675
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

http://www.youtub...ture=feedf egy nagyon szép szám ROFL

Crazy
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #151
Postázva 2011. 10. 31 10:32:39
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4858
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

olvastam egy másik topikban, Dumet, hogy jónak tartod F. nagy Zoltán alakítását Tomoe (Williams) professzor, az õrült tudós szerepében. Ezzel én is így vagyok, mi több, õ lenne az egyik olyan szinkronhang, akit mindenképpen megtartanék, ha lenne egy új magyar változat. (Kicsit OFF, de a Soul Eater Stein professzorja kicsit olyan, mintha Williams professzort keresztezték volna a Bleach Kurotsushi Mayurijával)

De játsszunk el kicsit a gondolattal! Tegyük fel, hogy mondjuk a jövõre esedékes 20 éves évforduló tiszteletére bejelentik, hogy Magyarországon újra leadják a Sailor Moon-t, új szinkronnal. Melyik szereplõnek ki lenne az ideális szinkronhangja? (túl azon, hogy azért egy jó párat meghagynék) Tehát ki kit, és kire cserélne le és kit hagyna meg?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #152
Postázva 2011. 11. 02 17:40:59
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4675
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

én a lányok hangját bisztos meghagynám azokal nincs semi bajom,de artemiszét lecserélhetnék fijú hangra sokal job lene mivel õ kandúr meg Frederik hangját is lehetne csak lány hangja mert ez így egy kicsit fura hogy fijú hangja van de a átváltozásnál má lányos ROFL

Crazy
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #153
Postázva 2011. 11. 02 17:43:12
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Garfield20: Egyetértek. Meg annyi lenne még hogy akkor szegény Harukából ne csináljanak már civilben fiút. Õ igenis lány, és igenis leszbikus! Rohadt idegesítõ volt, mikor volt vagy három hangja magyar szinkronban.

Meg szerintem több hangot kéne beadni, mert ahogy néztem egyszer, minden harmadik fiúszereplõnek Seszták Szabolcs a hangja. Most ennyire népszerû volt, vagy a szinkronrendezõ volt ennyire igénytelen? OO
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #154
Postázva 2011. 11. 02 17:43:56
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Tennoh Haruka = Frederik, csak hogy mindenki tudja.

Szerkesztette: - 2011. 11. 02 17:44:41
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #155
Postázva 2011. 11. 02 17:57:28
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4858
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Egyértelmûen szinkronrendezõi hiba. Míg az elsõ két évad legtöbb hibája a félrefordításokból ered (viszont sokféle és jó szinkronhanggal), addig a másik két évadé a kevés szinkronszínészébõl (cserébe alig vannak benne fordítási hibák). Elég csak a 3. évadban megfigyelni a Death Busters (A Mélység Hódítói) esetében a Witches 5 összes karakterét. Mind az 5 ( 1) boszorkány vagy Õsi Ildikó, vagy Koffler Gizi hangján szólal meg. Esetleg ezt a kettõt váltogatják, hogy ne forduljon elõ az, mint ami a 2. évadban, hogy egy részben ugyanazon a hangon két szereplõ is megszólal egymás után.

Igénytelenségben a horvát szinkron viszi a prímet: itt az egész sorozatot mindössze 6 szinkronszínésszel vették fel, ami még a holdharcosokra se elég...

03:56

De vissza a szinkronhangos témához. Még ha csak a klasszikus Animax-es hangokat is vesszük alapul, kit hogyan lehetne variálni? És ki a jobb Álarcos Férfi: Debreczeny Csaba, vagy Holl Nándor?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #156
Postázva 2011. 11. 02 18:27:15
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Nekem nincs bajom a hangokkal, sõt mi több, már volt szó róla, hogy a szinkront gyakorlatilag a színészek mentették meg, mert eszméletlen mit mûveltek benne (abszolúte pozitív értelemben). Ellenben már az elején leszögezném, hogy maradjunk szigorúan elméleti síkon, mivel gyakorlatilag esélytelen, hogy ezt a sorozatot újraszinkronizálják. Mindenki ezzel a 20 éves évfordulóval jön, de valójában a kutyát nem izgatja nálunk ez a sorozat, nemhogy fantáziát lássanak benne. Még az 5. évad leadására talán van némi esély, de erre se sok véleményem szerint. Lehet aztán errõl vitatkozni, de mielõtt bárki is bizonygatná az igazát, mondok pár érvet ami gyakorlatilag meghiúsítja a leadást:
1. Az Animax nem foglalkozik mahou shoujo mûfajû animékkel, kerek perec leírták, hogy náluk ez a mûfaj nem jön be.
2. Mondjatok a Narutón kívül egyetlen egy példát is, amikor egy régi retrós sorozatot újraszinkronizáltak. Nem találtok ilyet, mert nincs. Nem is igen lesz egész egyszerûen azért, mert senkit sem izgat, ha már egyszer leadták.
3. A mai fiatal animés társadalom három fõ eleme: retró utálat, szinkron kritika/alázás, fanservice imádat. Nem kell ecsetelni, hogy egyiknek se felel meg a SM.

Most pedig térjünk rá az alapkérdésre. Engem személy szerint nem zavart Artemisz nõi hangja, de nyilván egy 5. évad szinkron esetén fiú hangot kapna, akár akarjuk, akár nem. Ugyanez a helyzet Frederiqe-el, ami mondjuk speciel engem is zavart. Nem igazán hat meg hogy milyen kapcsolat van a másik csaj és közte, nem ezért cserélném le a hangját. De nézzük részletesebben:
Luna kivételével minden szinkronhang összehozható lenne. Somlai Edina nem szinkronizál már, mivel külföldön él, szóval eleve kiesik. Bourdu hangja nekem mindkettõ jó volt, akármelyiket választanák, nekem jó lenne. Azt hiszem többre nem is térnék ki ebben a kérdésben.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #157
Postázva 2011. 11. 02 18:38:40
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Az animax azt mondta, hogy nem ad le shoujo animét. Hát nem tudom, hogy pl a Nana és a Lovely Complex mi, de nem shonen Ennyit errõl.

Amúgy a mai magyar animeszinkronokat én se csípem, pedig régi animés vagyok. Szeretek sok mait, és sok régit is, de nem mindet!

De én maradok a japán hangoknál, azoknál senki sem tud jobbat.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #158
Postázva 2011. 11. 02 18:39:46
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 311
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.12.10
Ennyi napja tagunk: 4858
Lakhely: Miskolc
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Valóban csak elméleti szinten beszélünk a dologról. Én abban is biztos vagyok, hogy ha lesz remake (tuti lesz, csak várjunk még 15-20 évet Smile ), még az sem lesz magyar.

Fõszereplõk esetében valóban nem szükséges a csere, úgy hiszem, csak ha nagyon muszáj (Artemisznél például). Debreczeny Csaba különben nagyon jól hozza az Álarcos Férfit, mint visszafogott szépfiút, csak szerintem néha olyan borzasztóan unott a hangja, hogy Holl Nándor a késõbbi részekben jobban passzolt a karakterhez (az asszonnyal rengeteget vitáztunk ezen Smile)

Bontsuk le szerintem évadokra a kérdést, és beszéljünk csak az elsõ 3-ról, mert az oldalon ennyinél tartunk most. Az elsõben a fõszereplõk jók (Kiss Eszter jobb Jupiter, mint Kökényessi Ági), a gonoszok is zseniálisak, egyedül Jadeite és Zoisite hangját kéne megvariálni, az egyezések miatt. A japán hangokkal való hasonlóság okán Jadeite-nak Rába Rolandot, Zoisite-nak meg Czetõ Rolandot tudnám elképzelni (azzal, hogy természetesen Zoisite és Kunzite közt a kapcsolatot nem butítják le testvéri szintre, hiszen õk kõkeményen melegek)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #159
Postázva 2011. 11. 02 18:43:59
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

Náluk a németek elintézték hogy unokatesók. Sõt, õk tovább butították, mikor Zoicite-nak nõi hangot adtak. Amúgy a magyar szinkronban Jadeite és Zoicite hangja ugyanaz.

Jó, itt talán én vagyok az egyetlen, aki gáznak tartotta a magyar fordítást. Vagyis, inkább miután találkoztam a német, majd a japán verzióval.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #160
Postázva 2011. 11. 02 19:03:01
Avatar



Üzenetek: 29
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 11.06.11
Ennyi napja tagunk: 4675
Lakhely: Baka
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Sailor Moon - Varázslatos álmok

akár hogy veszü szerintem még ígyis rengeteg a hiba benne vegyüka hold tundér átvaltozásait mert a japán s a németh szinkronál is mindíg más más neve van a brosának mag a varázs pálcának is de it náluk a szinkronba csak lunáris prizma mindketõ DDD

Crazy
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!