Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A sárkányherceg

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 20
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6824
Legújabb tag: BigDamnHeroN12

Látogatók ma: 17680
Online látogató: 20
Látogatók a hónapban: 665884
Összes látogatók: 51899835

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 1 szavazat)  
Ikon 
Vadmacska kommandó
Fentre Üzenet nyomtatása #41
Postázva 2011. 11. 01 10:13:49
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5459
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Hali.

Beilleszteni? Ezt hogy érted? Nem azt akarod, hogy letöltöd a videót majd a feliratot és ha lejátszód a videót akkor a feliratot is játssza le? Mert akkor közös néven kell legyen a videó és a felirat.

Viszont ha a videóba akarod rakni a feliratot, hogy ne legyen külön felirat file (mint MKV-k esetén) ahhoz más kell.

Nos melyik kell neked most?

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #42
Postázva 2011. 11. 13 11:21:24
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Ennek az animének két hibája van. Az angol nevek - amelyekkel nálunk is adták - és a magyar szinkron. Amúgy szerintem egyáltalán nem rossz.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #43
Postázva 2011. 11. 13 13:45:54
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Az angol neveket szidhatod, az nem érdekel, de a magyar szinkront aztán nem! Azt nem engedem! Az egyik legjobb szinkronstábbal rendelkezõ animét... Mind olyan nagyszerû szinkronszínészek adják a szereplõk hangját, akiket megközelíteni se lehet. Úgyhogy kérlek más oldalon szidjad a szinkront, van sok hely, ahol ez a divat, elég ott olvasnom ezt, legyen legalább ez az egy hely, ahol nem akarok ilyet meglátni.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #44
Postázva 2011. 11. 13 15:38:52
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Azt mondtam, a hibája a magyar szinkron. Nem szidtam. Csak nem tetszik, ennyi. Nem divatból szidok valamit, mint sok hülyegyerek. Mindössze a véleményemet írtam le. Nem tudtam, hogy tilos. Tisztelem a véleményed, de nekem is megvan a magamé, amit szeretnék, ha te is tiszteletben tartanál. Tudod, kinek a pap, kinek a papné. Nekem a japán hangok jönnek be, neked nem. Ennyi, ezen nincs mit beszélni. Ízlések és pofonok, ahogy mondani szokás. Ha jól olvastam vissza, semmi olyat nem írtam, ami becsmérlõ lenne a magyar szinkronra. Pedig tudnék, de nem vagyok tapló.
Tudod, nem mindenkinek tetszik ugyanaz, az emberek nem egyformák. Én is elkezdhetnék veszekedni azon, hogy van aki nem szereti pl. a Dragon Ball-t. Én pl. utálom a Narutot, a Bleach-et és a Vampire Knight-ot, mégsem veszek össze azzal, akinek meg ezek a kedvencei. Tolerancia, tudod? Nem kell egybõl a másik torkának esni, mert nem ugyanazt szereti, mint te. Szóval, legyél szíves gondolkodni, mielõtt ilyesmit írsz nekem.

Mellesleg, magát az animét nagyon szeretem, de csak japán szinkronnal. A magyar hangok viszont egyáltalán nem tetszenek. Remélem, most már érthetõ voltam.

Szerkesztette: - 2011. 11. 13 16:00:09
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #45
Postázva 2011. 11. 13 19:44:04
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Ebben az esetben ne kijelentésként írd le a véleményed, mintha az úgy lenne, hanem tedd oda hozzá, hogy szerinted, vagy a te véleményed szerint. Azt reagáltam le, amit írtál, ami így hangzott: "Ennek az animének két hibája van." Akárhogy nézem, ez nem véleménynyilvánítás hanem tényállás kijelentése, mintha ez lenne a tény. Nem, ez nem tény, csak szerinted az. Úgyhogy teljesen jogos volt a felháborodásom. Így ahogy leírtad, már rendben van. Figyelj oda, mit hogyan fogalmazol meg mert félreérthetõ.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #46
Postázva 2011. 11. 13 20:44:36
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Tudod, mit? Legyen neked igazad. Okos enged. Téma off.

Szerkesztette: - 2011. 11. 13 21:25:42
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #47
Postázva 2012. 01. 08 23:26:45
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Nekem ez az anime nagyon tetszik mind a mai napig. Végignéztem az összes részt mind a magyar (Vadmacska Kommandó) mind a japán verziót (Tokyo Mew Mew) bár ez utóbbinál a felirat volt szokatlan de többszöri végignézés után már nem zavart. A magyarban a szinkron tetszett leginkább,szerintem nagyon jól megoldották,hogy melyik karakternek milyen hangot adjanak. Bár egyetlen dolgot nem értek,mégpedig azt,hogy miért vágtak ki jeleneteket az animébõl,mert véleményem szerint semmi olyan tartalom nincs benne ami miatt (kiskorúakra való tekintettel) ki kellene vágni.
Ami igazán megfogott az a története. Nem bonyolítják túl és követhetõ,az ember nem veszti el a fonalat.
A cselekmények elosztását is (véleményem szerint) jó arányban oldották meg,hiszen van benne egy kis harc,visszaemlékezés,érzelem,misztikum stb. nem pedig 5 részen keresztül csak harc vagy visszaemlékezés (bár ez lehet mûfajtól függ.)
Egy szó mint száz,nekem 10-es skálán 10 és érdemes akárcsak belenézni is. Shifty
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #48
Postázva 2012. 01. 09 08:30:11
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Sardon: Hozzánk a vágott amerikai verzió jutott el, ezért lett megvágva az elsõ szezon. A második szezont le sem adták.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #49
Postázva 2012. 01. 09 08:33:47
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5459
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Szerintem tudja, csak nem érti miért vágták ki az amcsik DDD Amúgy az jó kérdés...Ezek a hülye amcsik olyat és akkor vágnak ja és annyit, hogy....Nincs rá magyarázat, szerintem õk se tudják....Tudok olyan amcsiktól vett verziót egy sorozatból (nem mondanám mi, mert nagy kedvence mindenkinek és jön az oldalra is) amibõl 2-3-4 percet vágtak....És totál semmi olyan nincs benne ami véres lenne vagy a gyermekek fejlõdési akármijét gátolná, akadályozná...De ezek mégis kinyesték, hát na szerintem õk se tudják miért DDD de vágták...ezt a mesét is

Szerintem erre gondolt Sardon Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #50
Postázva 2012. 01. 09 12:13:56
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Az amcsik mindent megvágnak. Amúgy szerintem off-ban megírhatod az ominózus anime címét, senki sem fog agyonverni.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #51
Postázva 2012. 01. 09 12:23:04
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5459
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Spoiler tartalom:


Hát inkább úgy mondanám, hogy régen mindent megvágtak, manapság nem divat a vágás, csak hébehóba, ha épp unatkoznak DDD

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #52
Postázva 2012. 01. 10 22:37:41
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Utánajártam a dolognak és rengeteg magyarázat volt arra mit mikor és miért vágnak ki. Az egyik legfõbb dolog a kiskorúak védelme (amit még meg is értek) a másik meg az,hogy ami elfogadott Japánban az Amerikában nem.
Meg persze sokminden más is.
Hogy ne legyen annyira "offtopik" a kommentem bemásolok egy (kis) részletet ami kötõdik a témához:
"When 4Kids dubbed Tokyo Mew Mew, Zakuro's weapon was changed due to resembling a Christian cross, removing the horizontal part of the cross-like weapon."
Magyarul nemcsak kivágtak jeleneteket,hanem a "rajzolást" is módosították (nem is kicsit!) nem tudom észrevette-e valaki. DDD
Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #53
Postázva 2012. 01. 10 22:53:51
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2135
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5459
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Spoiler tartalom:

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #54
Postázva 2012. 01. 16 15:53:37
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

OFF:
Ebben van valami, de kicsik vagyunk mi ehhez, hogy beleszóljunk, én azt mondom.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #55
Postázva 2012. 01. 24 23:58:10
Avatar



Üzenetek: 562
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.05.10
Ennyi napja tagunk: 5068

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Egyébként is az A csatorna elején le is írták, hogy a mûsorszámok nem kisgyerekeknek ajánlott vagyis, hogy szülõi megtekintés efélék voltak kiírva.
Szóval akkor nem kellett volna leegyszerûsíteniük a sorozatot és persze késõbb úgy tudom, hogy még korhatárt is tettek rá.
Én szívesen megtekinteném mégegyszer, ha az ANIMAX leadja.
Persze a régi szinkronnal, mert azzal szoktam meg.
Nem akarom, hogy változtassanak a szövegen.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #56
Postázva 2012. 01. 25 00:11:37
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

A korhatárokat inkább ne feszegessük, az RTL rohadtul nem konyított soha az ilyen dolgokhoz, aztán többször meg is szívták emiatt. Egyébként már lejárt rá a vetítési jog az Animaxen is, szóval sajnos már nem fogják adni többször, ahogy már az összes többi RTL-es animét se. Úgy tûnik ennek a sorozatnak is az a sorsa, hogy végül eltûnjön az éterben, kár érte, de hát mit csináljunk... Azt viszont nagyon nem támogatom, hogy az Animax ennyire elzárkózik a hasonló mûfajú animéktõl, nem értem az okát, sose indokolták még meg, kíváncsi lennék a miértre.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #57
Postázva 2012. 02. 01 11:52:02
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

darkarnold írta:
Egyébként is az A csatorna elején le is írták, hogy a mûsorszámok nem kisgyerekeknek ajánlott vagyis, hogy szülõi megtekintés efélék voltak kiírva.
Szóval akkor nem kellett volna leegyszerûsíteniük a sorozatot és persze késõbb úgy tudom, hogy még korhatárt is tettek rá.
Én szívesen megtekinteném mégegyszer, ha az ANIMAX leadja.
Persze a régi szinkronnal, mert azzal szoktam meg.
Nem akarom, hogy változtassanak a szövegen.


Errõl jut eszembe a 6-os korhatár, amikor kiírták asszem az egyik mese elején valamelyik adón, hogy 6 éven aluliaknak nem ajánlott. Ezen szakadtam. XD

Dumet: Ezt én sem értem, mert van nagyon sok kifejezetten jó magical-girl, vagy simán shoujo anime, ami szerintem még ma is kiváló, és lekötné a nézõket. Mellesleg, ahhoz, hogy újra adásban mehessen a TMM, elõbb újra meg kéne venni, újra le kéne szinkronizálni, ami valljuk be, szerintem nem kis összeg. Gondolom egyik csatorna sem akar befektetni egy látszólag "vesztes" projektbe, pedig nem tudhatják, hogy nem néznék-e sokan ugyanúgy, mint a Narutot, vagy a Kilarit.

Szerkesztette: - 2012. 02. 01 11:54:21
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #58
Postázva 2012. 02. 02 14:27:21
Avatar



Üzenetek: 562
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.05.10
Ennyi napja tagunk: 5068

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Miért kell újra szinkronizálni a sorozatot?
Miért nem jó a régi szinkron?
Ha csak azért mert vágott, akkor csak ki kéne bõvíteni nem?
És így nem költenének rá annyit, mint ha újra csinálnák az egészet.
Új szinkronhangok, új stílusú szöveg, új nevek stb.
Ezt nem szerettem a NARUTO-ban sem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #59
Postázva 2012. 02. 02 17:32:47
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5463
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Nem lehet. Nem tudják felhasználni a régi szinkront, nem kiegészíteni se tudják. Miért? Mert újraszinkronizálni sokkal egyszerûbb, mint kiegészítgetni. Ez a bevett módszer, nem térnének el tõle. Egyébként ugyanazokat a hangokat simán össze tudnák vadászni, azzal nem lenne gond, nyilván a szöveg más lenne. A Narutóra ne térjünk ki, tudjuk, hogy ebben a kérdésben nem értünk egyet. Nagyon nem. Én kíváncsi lennék egy vágatlan japán Vadmacska kommandóra, csak sajnos ahogy Andro is írta, nem fogják úgyse megcsinálni, az okokat szintén írtuk már, bár mi se értjük. Ez van.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
 Felhasználómenü
Fentre Üzenet nyomtatása #60
Postázva 2012. 02. 02 20:19:09
Avatar



Üzenetek:
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 01.01.70
Ennyi napja tagunk: 19811

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Vadmacska kommandó

Ez van. Pedig jó kis anime, bár ha meg is vennék, valszeg japán nevekkel menne. Legalábbis jobb lenne.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!