Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× A szentjánosbogarak fényének erdeje

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 11
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6870
Legújabb tag: reaper_fox

Látogatók ma: 3911
Online látogató: 10
Látogatók a hónapban: 306368
Összes látogatók: 52331142

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 12 szavazatok)  
Ikon 
Dragon Ball
Fentre Üzenet nyomtatása #901
Postázva 2018. 03. 04 13:03:08
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Gyshi: Pont ott kezdődik a baj, hogy rajongói interjú, meg DB Podcast, ami szintén rajongói klub. A Lippait meg nem nehéz rávenni bármire is, a MondoConon már láthattuk, mekkora ripacs. DDD Egyébként nem a bejelentés hitelét vontam kétségbe, hanem azt, hogy kik állhatnak mögötte. Viasat6 vagy anyám tyúkja, tök mindegy igazából, az meg egy dolog, hogy ki a szinkronrendező, meg melyik stúdió készíti. Beszarnál, ha megtudnád, nekünk ki lesz a szinkronrendezőnk... DDD Abba a pillanatban, amikor hivatalos információ érkezik, mint ahogy a Yu-Gi-Oh esetében is, akkor érdemes ezt az egészet kommentálni, kiszivárgott infók meg egyebek alapján ne várd el, hogy bármit is elhiggyünk egy olyan országban, ami hazugságokra épül.

Boti: Na, ez már érdekesebbnek tűnő infó, ilyesmiről, ha nem is erről beszéltem az előbb. Ezek után már kíváncsi leszek rá, mi lesz ebből végül.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2018. 03. 04 13:15:54
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #902
Postázva 2018. 03. 05 17:53:31
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5082
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Nem hiszem, hogy Lippai szándékosan beégetné magát kamuzással, de már mindegy, mert, ha Toei hírlevelében is benne van, akkor már tuti, hogy jönni fog.

Mert ki lesz a szinkronrendezőtök? DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #903
Postázva 2018. 03. 05 18:35:33
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Titok. DDD

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #904
Postázva 2018. 03. 06 17:33:29
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5082
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

@Dumet: Egyből gondoltam DDD, de remélem már nem lesz sokáig titok Smile.

A DB Szupi március 28-án kezdődik a Viasat 6-on, 16:00-kor, premier részek 16:30-tól lesznek.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #905
Postázva 2018. 03. 06 17:43:53
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Remek, pont nem érek haza addigra általában... Na, mindegy, gondolom lesz ez is playeren, vagy felkapom időzített felvétellel, úgyse akarok kétszer megnézni minden részt.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #906
Postázva 2018. 03. 09 00:35:17
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Nem szívlelem a forrást, de elvileg kiderültek a DB Super szinkronhangok. Nem mondom, hogy némelyik párosítástól nem kerülget a frász szó szerint, és nem olyan, mintha én dobtam volna össze a listát a közel 10 évvel ezelőtti hozzáértésemmel, ami konvergál a nullához, de majd meglátjuk. Ha valóban ez várható, lesznek azért meglepetések. Vagy nem.

http://www.gyerek...ngjai.html

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #907
Postázva 2018. 03. 09 17:33:27
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5082
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Koltai Juditon és Wolmuth Istvánon nagyon meglepődtem és örülök, hogy visszatérnek a szerepeikhez viszont van néhány párosítás, amitől nem vagyok elájulva. Na, de majd meglátjuk mi lesz ebből.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #908
Postázva 2018. 03. 09 21:19:50
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Koltai Judit egyáltalán nem meglepetés annak, aki végignézte azt az egy órás interjút, ami készült vele egy-két éve. Abban elmondta, hogy tulajdonképpen ő nagyon szívesen szinkronizálna, akár DB-t is, csak éppen nem igen hívja senki valamiért. Wohlmuth Istvánon viszont én is meglepődtem, mert ő viszont már valóban nem szinkronizál. A többi meg... nos, néhány párosítást, mint írtam is fentebb, egész egyszerűen nem értek én se.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #909
Postázva 2018. 03. 13 14:47:12
Avatar



Üzenetek: 14
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 02.10.11
Ennyi napja tagunk: 4582

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Felkerülnek majd ide a szinkronos super részek?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #910
Postázva 2018. 03. 14 15:29:51
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5479
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

torok6 írta:
Felkerülnek majd ide a szinkronos super részek?


Buta kérdés ahogy eddig, nyilván ez is, miért ne kerülnének?

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #911
Postázva 2018. 03. 14 17:02:59
Avatar



Üzenetek: 14
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 02.10.11
Ennyi napja tagunk: 4582

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Csak megkérdeztem
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #912
Postázva 2018. 03. 28 19:44:12
Avatar



Üzenetek: 14
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 02.10.11
Ennyi napja tagunk: 4582

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Mikor Kerülnek fel a Szinkronos Super részek?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #913
Postázva 2018. 04. 05 20:15:30
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5479
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Most Smile

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #914
Postázva 2018. 04. 05 20:36:18
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

No, kérem szépen, kedves mindenki!

Elrajtolt a nagy mű, az első két premier epizód máris élvezhető a lehető legteljesebb formában, ami elképzelhető. Full HD minőség, meg minden szar, ennek a három féle-fajta méretű, területű, súlyú, fazonú szabványosított verziója. Az 1080p-nek elég brutál a mérete, minősége, anyámkínja, ha erre azt mondja valaki, hogy nem elég jó, azt lestukkolom az oldalról... Értve vagyok? DDD

Most pedig rögtönzött gyakran ismételt kérdések:

Mikor lesz új rész? (-Anyádkor. DDD)
Folytatás olyan ütembe várható, ahogyan ráérek. Igyekszek minden héten kirakni minimum két részt, de lehet többet is. De az is lehet, hogy nem sikerül és akkor sincs nyavalygás, rendben? Smile

Miből dolgozok? (-Anyádból. DDD)
A reggeli ismétlésből dolgozok, mivel az reklámmentes, ez nagyjából két nappal van lemaradva a premiertől, vagyis ezt veszem alapul. Szóval nem érdekel, hogy délután már a mittomén hanyas megy, mert az rossz és nem tetszik és pont nem érdekel. DDD

Milyen lett a szinkron?
Fasza. Eddig szerintem teljesen jó lett, akkor is, ha te nem ezt mondod. Nyilván voltak hangcserék, amik nem voltak annyira jók, de egész jól eltalálták még azokat a hangokat is nagyrészt, amik elég érdekes párosításnak tűntek. Persze majd még kiderül, de egyelőre szerintem meg lehetünk elégedve. A szöveg is jó, egy-két érdekes beszólástól eltekintve nincs túlszlengelve, inkább a DBZ stílusát folytatja. Régi kifejezéseket használnak benne, nincs szúpaszájádzsinozás, hiába akartad! Nem! Az van, amit megszokhattunk eddig is, egyedül a logikátlanságok lettek kijavítva valamennyire (Trunks, Kakarot... vigyázz a szemedre? XD mittudomén). Még a Gokuzás helyett is főleg Son Gokuzás van. Meg Bubu neve is Bubu, szóval nem írtam el a hírben, jólvan? DDD

Érdemes nézni?
Simán. Vagy stukkolás lesz. Wall Ha nem nézed, abbahagyom. Tököm se fog feleslegesen dolgozni, főleg így, hogy neked csinálom. Na, elkezdted már nézni? DDD


További kérdések, kibeszélések, mellébeszélések stb. jöhetnek ide, aztán lássuk!

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #915
Postázva 2018. 04. 06 21:55:35
Avatar

Csapattag


Üzenetek: 829
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 5082
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Így készül a szinkron Smile.

https://www.youtu...s4jj5369_8
https://www.youtu...RCrLlwhXm8
https://www.youtu...eO7Il-RM6I

Látható rajtuk az új módszer, hogy képernyőn megy a szöveg is. Amit Pekár Adri az első videó végén lenyom azt még a japánok se csinálták volna jobban. DDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #916
Postázva 2018. 04. 17 22:39:54
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Ismét egy interjú a újdonsült népszerűségben fürdőző Lippai Lászlóval, de ami igazán érdekes az a 11. kérdésre adott válasz:

http://hu.ign.com...nhangjaval

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #917
Postázva 2018. 06. 04 18:40:20
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Sziasztok!

Korábban volt róla szó, hogy a Dragon Ball Super full HD változatát valamiért nem lehet lejátszani HDTV-n. Akkor még nem, de most tudtam tesztelni a problémát, ami valóban helytállónak bizonyult, az eredeti videóforrásom valamiért alapból el volt cseszve. Miután jól kianyáztam magamat ezen, hozzáláttam egy több mint 41 órás átkódolásnak, hogy aztán újra összerakhassam őket. Íme a végeredmény:

A Dragon Ball Super 1-34. részeinek 1080p változata cserélésre került, amelyek most már lejátszhatóak mindenféle HDTV-n is!

Ha mégse, akkor azt kérlek, jelezzétek nekem itt vagy amott! Ezzel egyébként legalább egységesebbé váltak fájlméretek is, amelyek eddig elég különbözőek voltak. Viszont mivel ezzel és még más projekttel voltam elfoglalva, így az eddigiekhez képest jócskán lemaradtam a premier részek készítésével. Természetesen ez be lesz majd hozva idővel, de most ezt fontosabbnak éreztem megcsinálni. Legalább én ne adjak ki fost a kezemből, ha már máshol mindenki ezt teszi.

Köszöntem, hamarosan jön a folytatás is, ahogy időm engedi!

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #918
Postázva 2018. 07. 23 20:54:03
Avatar



Üzenetek: 17
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.09.09
Ennyi napja tagunk: 5326

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

https://m.itcafe....1-640.html

Egy csoda kezdete!
Igen csak döcögős volt az út, de végül amit elértünk az talán egyedülálló Magyarországon.



Srácok, ki van itt abból az időből?

Szerkesztette: Dave SSJ4 - 2018. 07. 23 20:59:21
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #919
Postázva 2018. 08. 02 00:08:43
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Igaz se volt... DDD Egyébként meg nem talán, hanem az, ez vitathatatlan. Smile

Szinte külső szemlélőként látom ezekben a hozzászólásokban magamat, mert már abszolúte elfelejtettem ezeket a részleteket. Nem semmi, hogy már tíz év elrepült azóta. Jövőre lesz minden tekintetben az igazi évforduló. Talán sikerül méltóképpen megünnepelni majd.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #920
Postázva 2019. 03. 31 10:51:51
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5483
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Na, kérem!

Viasat6 bácsinak hála elrajtolt a Dragon Ball Super folytatása, vagyis a még leadatlan 5. évad 077-131. részeket tartalmazó utolsó etapja a héten! Ebből pedig a szokásos release készül, ami várhatóan így, hetente várható majd a továbbiakban is péntek-szombat környékén. Csúszás lehetséges, de jelenleg úgy tűnik, tartható lesz az 5 rész, ami a tévében is lemegy a héten.

Felhívnám továbbá a figyelmet, hogy sajnos hangtechnikailag megint problémák vannak a sorozattal, csak most komolyabbak is. Például az első rész kriminálisan rossz, hangosan maradtak a háttérzenék sok helyütt, illetve csúszik a beszédhangsáv a nemzetközihez képest. Ezekkel nem tudok mit kezdeni, a hangmérnök felelőssége lett volna normálisan megcsinálni, nem tette. Az utóbbi hiba egyébként jellemző a többi részre is, csak kevésbé észrevehetően. Reméljük ez javulni fog később.

A szinkronhangok szerencsére maradtak a régiek, a főszereplők közül nem tudunk változásról. Az új szereplők már érdekesebb téma, rengeteg "új tehetség" került be a sorozatba, vagyis kevésbé rutinos, kezdőbb színészek. Az ő teljesítményük elég hullámzó, valaki nagyon jó, valaki kevésbé, ezt mindenki döntse el maga. Szerintem egy ilyen kaliberű sorozatnál nem biztos, hogy kísérletezgetni kellett volna, de való igaz, hogy nagyon sok szereplő van és egy idő után elfogynak a színészek. Mindenesetre semmiképpen nem nevezném ezt a szériát áttörésnek, főleg nem a magyar szinkronos animék között, ugyanis sajnos csak erősíti azoknak a hangját, akik a magyar szinkron erőteljes romlását hangoztatják. Továbbá megint felütötte a fejét a szokásos mindenhez IS értés, ahogy Magyarországon mindenki végzett futball edző, úgy végzett szinkronrendező és szinkrondramaturg is. Csak ennyi a véleményem azokról, akik megint támadják a magyar szöveget és/vagy a szinkronstábot.

Azért remélem, hogy ezúttal is velem tartotok ez alatt az ötvenakárhány rész során, jó szórakozást!


Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2019. 03. 31 11:07:37
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!