Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!


Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése


Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Kakegurui ×× (1080p) Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Szamurájok kora - Harc Japánért Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ×× Bastard!! - Heavy Metal, Dark Fantasy Kakegurui ××

DragonHall TV - Online adás minden nap este 20:00-tól!

Támogatás
Támogass minket!

Online Statisztika
Online vendégek: 9
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen


Regisztrált tagok: 6873
Legújabb tag: ben00

Látogatók ma: 9568
Online látogató: 9
Látogatók a hónapban: 349906
Összes látogatók: 52374680

Reklám

Kiemelt híreink

  Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 12 szavazatok)  
Ikon 
Dragon Ball
Fentre Üzenet nyomtatása #161
Postázva 2011. 03. 19 12:40:49
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Az alapsorozat, vagyis a Dragon Ball 153 részes összesen, a folytatása a Dragon Ball Z 291 részes, a harmadik sorozat a Dragon Ball GT pedig 64 részes. Ezen kívül számos film és speciális epizód készült mindhárom sorozathoz, de azok nem kapcsolódnak szervesen az eredeti történethez.
Az elsõ két sorozat teljes egészében letölthetõ nálunk nagyrészt magyar szinkronnal (pár rész nincs csak meg magyarul). A Dragon Ball GT pedig akkor fog felkerülni amikor az Animax elkezdi adni magyar szinkronnal.
Nézz körül az Animék menüpont, D betû alatt található Dragon Ballos adatlapoknál, onnan érheted el a letöltéseket is.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #162
Postázva 2011. 04. 14 19:38:01
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4910
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

nagy a csendSmile semmi hír a GT-rõl? Mintha olyat hallottam volna h már lesz a tavasszal...
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #163
Postázva 2011. 04. 14 20:22:12
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Sajna nincs újabb infó, pedig folyamatosan figyelem az Animax Facebook oldalát is, de semmi. Egy nagy meglepetést ígérgetnek májusra (talán a GT?), de semmi nem derült ki ezzel kapcsolatosan, akármire is érthették. Amint megtudok valamit azonnal szólok, elvégre engem érint a legjobban, mert én leszek a release készítõje, ha leadják végre. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #164
Postázva 2011. 05. 06 15:14:18
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Még mindig semmi konkrét de...

Legújabb Dragon Ball GT-vel kapcsolatos információk:

Pontos indulási idõponttal még nem szolgálhatunk, de idén egészen biztos, hogy találkozhattok vele az Animax mûsorán. ^^

Kelt: 2011. május 6.

Ha ennyire biztosak benne, hogy lesz az idén, akkor talán már csak lesz valami. Vagyis arra következtetek, hogy a videóanyag már megérkezett, csupán a szinkronizálás és a mûsorrendbe helyezés folyamán merült fel valami, de azt hiszem ezt már többen is sejthettétek. Úgyhogy gyakorlatilag ezzel a hsz-el ugyan nem mondtam újat, de azért mégiscsak hír értékû ez ennyi idõ elteltével.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #165
Postázva 2011. 05. 06 23:26:09
Avatar



Üzenetek: 191
Megköszönve: 2 ideje 2 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5332
Lakhely: Budapest

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Jaj de jó!!!!!!! Smile

dragonhall.bplaced.net/images/TheGrenma_userbar.png
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #166
Postázva 2011. 05. 08 11:37:08
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4910
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Júni -Júlira nem tudok egyáltalán semmilyen premiertDDD Bárcsak itt lenne márDDD
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #167
Postázva 2011. 05. 16 10:05:42
Avatar



Üzenetek: 23
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.12.09
Ennyi napja tagunk: 5233
Lakhely: Dombrád
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

DuMeT te mit gondolsz, Júniusra várható?
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #168
Postázva 2011. 05. 16 10:39:14
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Új idõpont: Szeptember

A tegnapi MondoConos Animax beszélgetésen Tonya szeptemberre ígérte a Dragon Ball GT-t. Ennek ellenére még mindig nincsenek náluk az anyagok, azonban nagyon biztosak a dolgukban, és az idén mindenképpen számítani lehet rá, hogy adásba kerül. Ez tehát a legújabb fejlemény, reméljük így lesz.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #169
Postázva 2011. 05. 16 16:06:56
Avatar

Moderátor


Üzenetek: 71
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 10.11.10
Ennyi napja tagunk: 4910
Lakhely: Mosonmagyaróvár
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

már kezdem unni... még ha igaz is akkor is két év csúszás. remek
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #170
Postázva 2011. 05. 16 22:12:54
Avatar



Üzenetek: 23
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.12.09
Ennyi napja tagunk: 5233
Lakhely: Dombrád
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Addig fogják húzni halasztani amíg meg nem hal még néhány fontosabb szinkronhang pl: itt van Balázsy Gyula õ lehet, hogy nem vállalta volna el a szerepet, de ha kb 2 évvel ez elõtt szinkronizálták volna talán, meg lett volna na jó tudom, hogy ez nagyrészt nem az animaxeseken múlik viszont azért 2 év már durva! Nagy hiba volt bejelenteniük 2 éve, mert felcsigázták egy csomó rajongó fantáziáját!

Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #171
Postázva 2011. 05. 16 22:21:24
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Ezzel sajnos egyet kell hogy értsek, és arról biztosíthatlak, hogy az Animaxesek is ezerszer megbánták, hogy anno bejelentették, mert nekik is elég kellemetlen, hogy ennyi nyûg van ezzel a sorozattal és nem tudnak semmi épkézláb dolgot tenni. Igen ez egy nagy hiba volt a részükrõl, de most már utólag teljesen mindegy, ez így alakult. Reménykedjünk benne, hogy tényleg nem csúszik már tovább és ebben az évben végre nekikezdenek. Egyébként Cell hangját nem kizárt, hogy össze tudják vágni (ahogy Krilint is), mert nem sok dumája van.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #172
Postázva 2011. 05. 18 14:18:21
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Újabb Facebookos megnyilvánulás

Újabb Facebookos hozzászólás az Animaxtõl a Dragon Ball GT-t illetõen:

"Tény, hogy régóta tervezzük, de sosem láttuk még ilyen fényesnek a jövõképet, mint most. Nem tesszük rá a nyakunkat, hogy nem lesz egyáltalán csúszás, de azt, hogy idén lesz, már majdnem biztosnak vehetitek ^^"

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #173
Postázva 2011. 05. 24 11:15:21
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2136
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 5481
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Spoiler tartalom:

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #174
Postázva 2011. 05. 28 11:48:59
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Jaja láttam már (vagyis hallottam), a srácnak vannak jó munkái, de talán ez eddig a legütõsebb... Meg aztán végre már nekünk is van Chala-Head-Chala magyar változatunk, hiszen lassan már minden népnek volt ebbõl a dalból saját verziója csak nekünk nem... DDD de most végre ez is megtörtént. Ezzel a dallal talán még a vágatlan DBZ-t is megnézném, csak még fel kéne énekelni hozzá a másik 3-at... Na jó azért ennyire nem vagyok elvetemült, nekem mindig a vágott lesz a favorit... de akkor se lenne rossz...

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #175
Postázva 2011. 05. 31 18:14:23
Avatar



Üzenetek: 23
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.12.09
Ennyi napja tagunk: 5233
Lakhely: Dombrád
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Sziasztok, DuMeT azt, hogy összevágják a hangot, hogy érted? Volt már egyáltalán ilyesmire példa? Vagy volt már ilyen anime vagy mese ahol ilyesmit megcsináltak, mert én nem tudok ilyenrõl legalábbis én még nem hallottam ilyenrõl! Vagy az Animexesek küldtek erre következtetõ levelet? És ha ezt meg is csinálják a szinkront kölcsön kérik az RTL-tõl? Meg ha meg is van egy megfelelõ szöveg és mondjuk épp van alatta valami háttérzene azt megtudják csinálni, hogy ne legyen ott? És mondjuk ha van egy olyan szó amit mondania kéne a szereplõnek viszont se a DB-ben és se a DBZ-ben nem mondták azt a szót akkor azt, hogy vágják össze, olyan profik lennének, hogy akár a részekben kimondott betûket is össze tudnák vágni?


Kérdéseimre a válaszaitokat elõre is köszönöm!

ÜDV: jancsi365

Szerkesztette: jancsi365 - 2011. 05. 31 18:15:52
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #176
Postázva 2011. 05. 31 19:30:00
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 721
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5332
Lakhely: Mars K9-es zóna perem vidék széle
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Én csak az egyik kérdésre tudom a választ, ha van a valami háttérzene azt ök. simán ki tudják szedni, mert külön sávba megy a hátér zene külön sávban a zörejek és a szöveg plusz ha van valami speciális cucc azis külön sávba megy

az afro szamurájnak mongyuk 13 hang sávbol raktam össze a 5.1 es hang ját

dragonhall.hu/images/avatars/hackL.jpg

Már nem félek, nem fázom, és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.

Szerkesztette: izzy - 2011. 05. 31 19:33:36
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #177
Postázva 2011. 05. 31 21:01:47
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Én se hallottam még ilyenrõl, hogy összevágnák, animénél biztosan nem volt erre példa még. Azonban én egy elég megbízható forrásból tudom ezt (nem az Animaxtõl). Persze elképzelhetõ, hogy az Animax nem tervez ilyet azóta mégse, de az kétségtelen, hogy terveztek ilyet. Kivitelezése nem annyira nehéz, ahogy Izzy is írta, külön sávokon tárolják az ún. nemzetközi hangot (zene, effektek) és külön a beszédhangot. A szinkronstúdióban csupán a beszédhangot mondják fel a szinkronszínészek, a nemzetközit a másik sávon játszák le és úgy teszik az alá. Vagyis ez technikailag teljesen megoldható. Az hogy mennyi munka van ezzel és hogy mennyi értelme van, mindig ez dönti el, hogy ilyenbe belekezdenek-e. Jelen esetben ugyebár nyomós okok is közrejátszanak ebben.

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #178
Postázva 2011. 05. 31 21:39:24
Avatar



Üzenetek: 23
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 22.12.09
Ennyi napja tagunk: 5233
Lakhely: Dombrád
Neme: Fiú

Figyelmeztetések: 0

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Értem, de ha jól értelmezem akkor ez egy olcsóbb megoldás az Animaxnek is, hisz nem kell még egy szinkronszínészért pénzt kiadni, persze innentõl már csak az a kérdéses, hogy az RTL-tõl kölcsönkapják-e a szinkronokat, mert ha meg kéne venniük az még többe lenne, mint az egész szinkronizáltatás! Jobban járnának, hogy egy új hangot iktatnának be.
Spoiler tartalom:
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #179
Postázva 2011. 06. 01 00:30:49
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 2412
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 5485
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Nem az olcsóság miatt élnek ezzel a lehetõséggel. Lehet, hogy nem volt világos, de akkor még egyszer leírom. Csak azoknak vágnák össze a hangját, akik esetében a szinkronszínész már semmiképpen nem tudja elvállalni a szerepet (pl. elhunyt). És persze ezeknél is csak azok esetén, amely szereplõk viszonylag keveset szerepelnek, hiszen minél több mondatot mondanak, annál kevésbé biztos, hogy össze lehet vágni a mondandójukat. Úgyhogy ez egyáltalán nem a pénzrõl szól jelen esetben sõt! Az Animaxnek sokkal olcsóbb behívni egy új szinkronszínészt aki felmondja az adott szövegeket, minthogy fizesse a hangmérnökök és a vágók extra gázsiját, ami az összevágás miatt szükséges. Elég bonyolult munkálat lássuk be, úgyhogy nem olcsóbb.

Spoiler tartalom:

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)
 Offline
 
Fentre Üzenet nyomtatása #180
Postázva 2011. 06. 01 01:07:17
Avatar

Csapatvezetõ


Üzenetek: 721
Megköszönve: 1 ideje 1 üzenet
Regisztrálva: 14.09.09
Ennyi napja tagunk: 5332
Lakhely: Mars K9-es zóna perem vidék széle
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 
Ikon 
RE: Dragon Ball

Fõleg hogy nekünk csak a sima sztereo hang van és nem a nemzetközi

dragonhall.hu/images/avatars/hackL.jpg

Már nem félek, nem fázom, és nem fáj semmim sem.
Meghaltam.
 Offline
 

 RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2023
Póvered báj PHP-Fusion


Anime, rajzfilm és sok más mese magyar szinkronnal, felirattal, manga, távol-keleti music video klipek, valamint online TV és player nézhetőség egy helyen!