Figyelem!
Ha 2013. május 14 és 2015. szeptember 12 között már regisztráltál, kérlek regisztrálj újra!

Ha régebb óta tag vagy, de mégsem tudsz belépni, jelezd nekünk e-mailben vagy Facebookon!

Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Még nem regisztráltál? Ne késlekedj, katt az alant lévő gombra!

Az Avatár - Aang legendája Az Avatár - Aang legendája Az Avatár - Aang legendája Death Note: A halállista Death Note: A halállista Death Note: A halállista Csifó Dorina Csifó Dorina Csifó Dorina Az Avatár - Aang legendája

DragonHall Online TV

Kiemelt közleményeink

Online Statisztika
Online vendégek: 9
Online tagok:
Nincsenek online tagok jelen

Regisztrált tagok: 2782
Legújabb tag: gaba0202

Látogatók ma: 11038
Online látogató: 9
Látogatók a hónapban: 315210
Összes látogatók: 15653654

Reklám

Téma megnyitása
Felhasználónév:
Jelszó:  
Fórum - Animék és társaik - Animék
Téma megnyitása
Aktuális értékelés: (Összesen: 0 szavazatok)  
Ikon 
Az Avatár
Fentre Üzenet nyomtatása #1
Postázva 2011. 05. 18 02:40:13

Csapatvezetõ

Üzenetek: 1975
Megköszönve: 0 ideje 0 üzenet
Regisztrálva: 18.04.09
Ennyi napja tagunk: 3746
Neme: Fiú

Szidalmazás ebben az üzenetben 

Itt lehet beszélgetni Az Avatár: Aang legendája és folytatása, a Korra legendája c. anime-rajzfilm sorozatokról

Kihívás, kihívás hátán, mérgelõdés ide avagy oda, Rilézkedés te légy bántatom és örömöm.... avagy szerelmem.

Szerkesztette: Dumet - 2018. 12. 26 12:29:48

Fentre Üzenet nyomtatása #2
Postázva 2018. 12. 26 12:51:53

Csapatvezetõ

Üzenetek: 2302
Regisztrálva: 14.04.09
Ennyi napja tagunk: 3750

Ikon 
RE: Az Avatár

Sziasztok!

Elrajtolt ez a sorozat is, ami már nagyon régóta tervben volt, de egy elég komoly akadály merült fel az elkészítésében, ami talán magyarázatot adhat arra, miért nem fellelhető szinte sehol a mai napig ebből a sorozatból elfogadható minőségű release.

A fő ok az, hogy a neten eddig fellelhető videóforrások mindegyike egy olyan vágott, az egyes jeleneteket elválasztó áttűnéseket nem tartalmazó verzióban érhető csak el, ami nem kompatibilis a magyar változat hangsávjával. Egyszerűsítve, a magyar hang ebben az esetben hosszabb az eredeti angol videótól-hangsávtól, ezzel pedig nem tudott senki se mit kezdeni, mivel már az okára sem jöttek rá sokan. (A Korrára nyilván ez nem vonatkozott, abból készített is boldog-boldogtalan release-eket).

Én is emiatt raktam elsősorban félre, mert ugyan el tudtam volna készíteni így is, de rengeteg plusz munka lett volna és a magyar hangsáv is sérült volna nagyon sok esetben, ezt pedig el szerettem volna kerülni. Aztán idén jött a hír, hogy a 10. évforduló alkalmából Amerikában kiadják BD-n az egész sorozatot, így azóta újra figyelemmel kísértem és végül sikerült is beszerezni ebben a változatban, ami már használható volt, így neki is álltam az elkészítésének.

A magyar hangot a Nickelodeonról vettem fel, amikor még adták, végig saját felvétel, az első 13 rész pedig itthon kiadott DVD-ről van, amit szintén beszereztem. A BD videó saját újrakódolt változat, mivel 4:3 képarányra kellett optimalizálni és interlace mentesítésen is átesett. A képe nem a legszebb BD minőség, de a korábban fellelhető kamu HD verziókhoz képest ég és föld, jelenleg ettől szebb nincs és valószínűleg nem is lesz.

Remélem mindenkinek elnyeri a tetszését, érdemes tenni vele egy próbát, mert nagyon jó sorozat és most már méltó verzióban is élvezhető. Aki gondolja, bátran ossza a véleményét, kérdését ide vagy az aktuális hírek alá, szívesen venném. Smile

Tisztátalan lett a tiszta, tiszta lett a tisztátalan. A jó gonosz lett, a gonosz jó lett. Meghalt, hogy éljen, és élt, hogy meghaljon...
Kikyou
(InuYasha)

Szerkesztette: Dumet - 2018. 12. 26 12:54:23

Fentre Üzenet nyomtatása #3
Postázva 2018. 12. 26 18:20:21

Csapattag

Üzenetek: 741
Regisztrálva: 20.05.10
Ennyi napja tagunk: 3349

Figyelmeztetések: 0

Ikon 
RE: Az Avatár

Köszi! Smile Már régóta a várólistámon van ez a sorozat, meg persze a Korra is, de eddig nem találtam normális minőségű videót. Most végre meg tudom majd nézni Smile.

RSS Fórumra ugrás:

© DragonHall+ v3.0b | 2009-2019
Póvered báj PHP-Fusion

Dizájned báj Dumet